Наистина ли ябълката е най-добрата храна за отслабване?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Наистина ли ябълката е най-добрата храна за отслабване?

Мнениеот mix_twix » 09 Дек 2016, 13:02

Не съм на диета, но ей тоя въпрос не ми дава мира. Храня се много здравословно, за моите представи, разбира се. Но навсякъде чета, как ябълката е много полезна, много здравословна, как от нея хапваш и се засищаш и всичко е цветя и рози един вид. Само че аз по себе си виждам друго - ако съм туко що наяден като изям една ябълка точно след 20 минути вече съм гладен, а ако не съм ял преди това, а си изям ябълката почвам да огладнявам още, докато я ям. :lol:
Аз ли нещо ги ям тея ябълки не мога да си обясня, защо казват, че ябълката е най-добра за отслабване, че фибрите в нея засищат и не знам си какво, след като явно не е така. :roll:
Кажете какъв е вашия опит с ябълките? :duel:
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Наистина ли ябълката е най-добрата храна за отслабване?

Мнениеот Lili_pili » 09 Дек 2016, 13:55

За мен ябълката е като драконите, всички твърдят, че засища, но никой не го вижда наистина. :lol: При мен ефекта е същия, след като изям ябълка умирам от глад и почва да ми стърже корема,изобщо не мога да се нахраня с ябълка.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Наистина ли ябълката е най-добрата храна за отслабване?

Мнениеот zheleva212 » 09 Дек 2016, 14:42

Няма как да се заситиш с ябълка през деня. Аз някой път ям след вечеря, прияде ми се нещо и вместо да набивам пак хляб и месо или сладки, изям една ябълка и нещата си дойдат на мястото. Знам, че не трябва да се ядат плодове късно вечер, но наистина ми помага да не се нахвърля на нещо, от което после ще ми стане тежко и ще съжалявам, че съм го яла.
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Наистина ли ябълката е най-добрата храна за отслабване?

Мнениеот Локумът » 09 Дек 2016, 14:57

И според мен тоя дето го твърди това е пълен идиот. :mrgreen: Как ще се заситя от ябълка, може би ако изям около 2килограма ... за половин час няма да съм гладен, но пак е съмнително. :roll:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Наистина ли ябълката е най-добрата храна за отслабване?

Мнениеот qwerryyy » 09 Дек 2016, 15:45

zheleva212 написа:Няма как да се заситиш с ябълка през деня. Аз някой път ям след вечеря, прияде ми се нещо и вместо да набивам пак хляб и месо или сладки, изям една ябълка и нещата си дойдат на мястото. Знам, че не трябва да се ядат плодове късно вечер, но наистина ми помага да не се нахвърля на нещо, от което после ще ми стане тежко и ще съжалявам, че съм го яла.

Аз пък,а ко съм яла нещо и после искам да ям нещо друго, изяждам една ябълка да огладнея и да не ми бъде тежко, че да мога да ям наново. :lol:
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Наистина ли ябълката е най-добрата храна за отслабване?

Мнениеот MGB » 09 Дек 2016, 15:50

Засищане и отслабване са ми малко несъвместими неща :lol: . Да, като ядеш ябълки само ще отслабнеш, но едва ли ще си сит.
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Наистина ли ябълката е най-добрата храна за отслабване?

Мнениеот kalinka-kuku » 09 Дек 2016, 16:23

Надали се има предвид да се ядат САМО ябълки и това да е храната за цялата диета, но ако разгледаме поне един принцип на здравословно хранене, и изобщо препоръките, те често звучат така:
"Когато сте гладни, вместо да налитате на нещо вредно и пакетирано, изяжте една ябълка. Тя помага отслабването, а фибрите в нея ще ви държат сити за дълго време".
Е за мен това е "блаблабла", по-добре да не ям изобщо, защото една ябълка ще ми помогне да покажа на света, как и колко много мога да ям.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Наистина ли ябълката е най-добрата храна за отслабване?

Мнениеот dinkog » 09 Дек 2016, 17:25

marsu написа:Надали се има предвид да се ядат САМО ябълки и това да е храната за цялата диета, но ако разгледаме поне един принцип на здравословно хранене, и изобщо препоръките, те често звучат така:
"Когато сте гладни, вместо да налитате на нещо вредно и пакетирано, изяжте една ябълка. Тя помага отслабването, а фибрите в нея ще ви държат сити за дълго време".
Е за мен това е "блаблабла", по-добре да не ям изобщо, защото една ябълка ще ми помогне да покажа на света, как и колко много мога да ям.

Аз още не съм се запознал с човек, който се засища от ябълка и потвърждава думите на експертите. Дори не мога да си обясня на база какво ги правят тея проучвания, че още не са разбрали, че хората умират от глад от ябълки... :roll:
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Наистина ли ябълката е най-добрата храна за отслабване?

Мнениеот pitanka » 12 Дек 2016, 13:11

Аз всеки ден ям по една ябълка за здраве, не за да отслабвам или да се залъгвам.
pitanka
 
Мнения: 111
Регистриран на: 19 Юли 2016, 15:40

Re: Наистина ли ябълката е най-добрата храна за отслабване?

Мнениеот Lollipop » 12 Дек 2016, 13:54

pitanka написа:Аз всеки ден ям по една ябълка за здраве, не за да отслабвам или да се залъгвам.

Добре. ;) изключително полезно беше това да го знаем, но аз виждам друг въпрос.
А именно, дали ябълката те засища, когато я изядеш, дали наистина е толкова ползотворна за диетите - а именно, ядеш една ябълка и фибрите те обливат от всякъде и 2 часа не ти се близва храна.
Това,което аз знам е, че ябълките и при мен не действат, дори избягвам да ям ябълки като цяло, защото после ям три пъти повече. :mrgreen: Тея учени могат да дойдат да си говорим на 4 очи и да разберат, че теориите им не струват.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта