Проблемно вагинално течение

Проблемно вагинално течение

Мнениеот Carmen81 » 09 Дек 2016, 17:35

Здравейте,

Наскоро ми откриха раничка на маточната шийка, която е доста голяма. Заедно с това и бактериална вагиноза, която лекувах с антибиотик Метронидазол и гел. Още не съм правила цинтонамазка, заради лечението, което ми беше назанчено - Метронидазол, Провера за регулиране на цикъл и вагинален гел. Това, което ме притеснява повече е вагиналното течение, което имах след менструация този месец. Не всеки ден, но при избърване при ходене до тоалетна можех да видия малки кървави жилки (извинявам се за описанието). След лечението с гореспоменатите лекарства, тези жилки изчезнаха (поне засега), но все пак не мога да си обясня от къде идва проблемът - възможно ли е да от вагинозата или от раничката? Може ли да е хормонален проблем или от прекомерен стрес? Надявам се ако има някой, който да се е сблъсквал с подобен проблем или има мнение, да сподели. Благодаря предварително.
Carmen81
 
Мнения: 11
Регистриран на: 06 Дек 2016, 19:18

Re: Проблемно вагинално течение

Мнениеот pitanka » 12 Дек 2016, 12:31

Два пъти са ме обгаряли заради ранички на шийката на матката, не съм пила никакви лекарства. При вас явно е усложнено заради бактериалната вагиноза. Също и такова кървене съм получавала, като зацапване. При мен беше, защото ми откриха полип, който после премахнаха. Оттогава не съм имала такива оплаквания. Следете се, ако трябва и по-често на прегледи ходете.
pitanka
 
Мнения: 111
Регистриран на: 19 Юли 2016, 15:40

Re: Проблемно вагинално течение

Мнениеот analizatorka » 13 Дек 2016, 14:48

Аз също съм имала кървене заради полип, но след като го премахнаха доста време продължиха тези зацапвания. Питала съм гинеколога, той ми обясняваше, че явно заради наближаването или скорошното свършване на цикъла се получавало така. Но не бях съгласна, тях ги имаше и когато изобщо не беше наближило времето. После спряха и сега няма нищо.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Проблемно вагинално течение

Мнениеот rabotnata pchela » 13 Дек 2016, 15:16

Най-добре може да се разбере, когато говориш с лекаря ти, защото едно състояние с друго не си приличат. Замисли се болестите колко много симптоми имат, един има един, друг друг, трети има всички. При теб може би е нещо нормално, но за да си спокойна, трябва да си говориш с лекаря! :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Проблемно вагинално течение

Мнениеот Carmen81 » 13 Дек 2016, 18:46

Благодаря за отговорите. Надявам се лечението да даде резултат и течението да намалее. Страхувам се да не нещо лошо, но докторът не изглеждаше притеснен. Каза, че това е често срещан проблем. Съвсем скоро ще правя и цитонамазка за да се види 'раничката' на маточната шийка. Както каза работната пчела, всичко е относително и никой не може да каже от какво и как са предизвикани тези проблеми и съм съгласна, че симптомите са различни при всеки.
Carmen81
 
Мнения: 11
Регистриран на: 06 Дек 2016, 19:18

Re: Проблемно вагинално течение

Мнениеот FramarLekari » 13 Дек 2016, 20:14

Carmen81 написа:Здравейте,

Наскоро ми откриха раничка на маточната шийка, която е доста голяма. Заедно с това и бактериална вагиноза, която лекувах с антибиотик Метронидазол и гел. Още не съм правила цинтонамазка, заради лечението, което ми беше назанчено - Метронидазол, Провера за регулиране на цикъл и вагинален гел. Това, което ме притеснява повече е вагиналното течение, което имах след менструация този месец. Не всеки ден, но при избърване при ходене до тоалетна можех да видия малки кървави жилки (извинявам се за описанието). След лечението с гореспоменатите лекарства, тези жилки изчезнаха (поне засега), но все пак не мога да си обясня от къде идва проблемът - възможно ли е да от вагинозата или от раничката? Може ли да е хормонален проблем или от прекомерен стрес? Надявам се ако има някой, който да се е сблъсквал с подобен проблем или има мнение, да сподели. Благодаря предварително.


Здравейте,
Причините за появата на кървене, извън периода на менструация, са различни. Описаната кръв може да се дължи на откритата ви раничка, която може да е резултат на инфекцията, на дисбаланс на половите хорони (това причинява нередовен месечен цикъл), миомни възли, изменение на лигавицата на маточната шийка под въздействие на човешкия папиломен вирус (HPV) и др. заболявания на женска полова система. Грубият полов акт също може да причини описаното от Вас. Изчезването на извънмеснтруалното кървене след приложеното лечение е добър признак и вероятно сочи, че причината за появата му е споменатата раничка. Важен е и резултатът от цитонамазката, която предстои да Ви бъде направена.
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Проблемно вагинално течение

Мнениеот Carmen81 » 14 Дек 2016, 14:37

Благодаря ви, Фрамар, за изчерпателния отговор. Всичко, което споменавате като евентуални причини ми е известно, прочетох бая информация по въпроса. По-скоро се надявах потребители, които са имали симптоми сходни на моите, да споделят какво се е оказало при тях и как са се справили с проблема. Знам, че при всеки е индивидуално и аз не търся диагноза дук, това ще се изясни след необходимите изследвания, както казвате. Все пак, благодаря за отделеното време и внимание, както и за обнадеждаващите думи. Поздрави.
Carmen81
 
Мнения: 11
Регистриран на: 06 Дек 2016, 19:18

Re: Проблемно вагинално течение

Мнениеот Monika_Spasova » 14 Дек 2016, 14:48

Не се притеснявай толкова, ако е нещо лошо, в повечето случаи си има и друго течение, придружено със силна миризма, не се тревожи толкова, най-вероятно причината е в раничката. Аз например, имам винаги кървене след вземане на цитонамазка, може да е само зацапване, но все има нещо подобно, но не съм се притеснила излишно.
След дни, когато направиш изследването, ще бъдеш спокойна!
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Проблемно вагинално течение

Мнениеот Carmen81 » 14 Дек 2016, 16:00

Благодаря ти, Моника, за милите и успокоителни думи. Надявам се наистина да е така и да няма нищо притеснително. Надявам се да е в резултат на раждането (родих преди близо 2 години) и след това не съм правила цитонамзка. Разбрах, че този проблем се появява при много раждали жени. Благодаря още веднъж за мнението ви!
Carmen81
 
Мнения: 11
Регистриран на: 06 Дек 2016, 19:18


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта