Опасно ли е преминаването към нормално хранене след пости?!

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Опасно ли е преминаването към нормално хранене след пости?!

Мнениеот Kaya » 13 Дек 2016, 10:25

Напоследък, когато се видя с някой, който пости и все се намира някой друг, който да направи коментар, че това е много грешно, че едва ли не ще се затриеш, ще си сринеш здравето, ще останеш без калций и витамини и отгоре на всичкото "ти знаеш ли какво ще стане като почнеш да ядеш"... Въпросът ми е какво ще стане? :roll:
Как толкова поколения преди нас са живели така, постили са и накрая, на връх 25 са колели прасета и са яли мръвки?
Опасно ли е изобщо преминаването към нормално хранене след постите, или това е поредното неразбиране от страна на околните, които просто трябва да са против нещо? :roll:
И вие имали ли сте някакви неразположения и примерно проблеми по време или след поста? :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Опасно ли е преминаването към нормално хранене след пости?!

Мнениеот fairy » 13 Дек 2016, 11:21

Като го правиш както трябва захранването, не би трябвало да има проблем. За мен не е добре веднага да се нахвърлиш на мръвки и някакви тежки манджи. То си е шок за организма, ако се направи по този начин.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Опасно ли е преминаването към нормално хранене след пости?!

Мнениеот Kaya » 13 Дек 2016, 11:23

fairy написа:Като го правиш както трябва захранването, не би трябвало да има проблем. За мен не е добре веднага да се нахвърлиш на мръвки и някакви тежки манджи. То си е шок за организма, ако се направи по този начин.

А как се прави правилно захранване, след като на другия ден е Коледа и традицията повелява да се ядат пържоли? :?:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Опасно ли е преминаването към нормално хранене след пости?!

Мнениеот S_Milenska » 13 Дек 2016, 11:46

Ако през тези 40 дни диетата е била много крайна,главно сте хапвали салати и плодове, то тогава ще имате нужда от захранване си мисля аз, но ако сте яли манджички, хляб и т.н. то защо да се захранвате, след като през цялото време сте се хранили почти по идентичен начин? А за нахвърлянето вече е въпрос на самодисциплина.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Опасно ли е преминаването към нормално хранене след пости?!

Мнениеот klara » 13 Дек 2016, 12:28

Kaya написа:
fairy написа:Като го правиш както трябва захранването, не би трябвало да има проблем. За мен не е добре веднага да се нахвърлиш на мръвки и някакви тежки манджи. То си е шок за организма, ако се направи по този начин.

А как се прави правилно захранване, след като на другия ден е Коледа и традицията повелява да се ядат пържоли? :?:


Няма да яде или ще яде едно -две парчета :lol: , нищо няма да му стане, ако не нагълта цяла пържола или суджук. На чай и плодове ако е карал някой, почва с малко картофки, зеленчуци, мръвките после.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Опасно ли е преминаването към нормално хранене след пости?!

Мнениеот Yunona » 13 Дек 2016, 12:36

Няма никакъв проблем в преминаването към всеядство, ако (разбира се) под всеядство не се разбира лакомия и тъпчене.
Една пържолка или парче пуешко със салатка е идеално начало.
Всичко е в мярката :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Опасно ли е преминаването към нормално хранене след пости?!

Мнениеот Snejna » 13 Дек 2016, 13:00

Сигурно ще има някакъв прпоблем, ако се яде като за последно на 25-ти, което предполагам, че много хора ще направят, след като приключи поста им. Лошото е, че няма преходни дни, а директно се започва консумациятана животински продукти. Може би всеки с по-чувствителен корем може да има проблеми, при другите е малко вероятно.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Опасно ли е преминаването към нормално хранене след пости?!

Мнениеот balsam » 13 Дек 2016, 14:33

Другите ще го усетят под формата на тежест в стомаха, леност, повечко желание за прилягване :grin: .
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Опасно ли е преминаването към нормално хранене след пости?!

Мнениеот rabotnata pchela » 13 Дек 2016, 15:17

balsam написа:Другите ще го усетят под формата на тежест в стомаха, леност, повечко желание за прилягване :grin: .

То само това да ни е, ще си полежим.
Аз също се притеснявам малко, защото ей сега ще дойде, макар че си хапвам главно филии и някакви манджички и ядки, не съм се оставила само на сурово, но все пак...
Да си призная, сега ям по-лошо, отколкото, когато не постя.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Опасно ли е преминаването към нормално хранене след пости?!

Мнениеот Anka » 13 Дек 2016, 16:15

Защо да е проблем, все пак всичките ни предци са го правили, така че не би следвало да е нещо ненормално и необичайно, може би само трябва да се внимава с количеството и преди да почнете да хапвате, ако сте били повече на салати да включите и по-тежки манджи - патладжани, кисело зеле, ориз, боб. :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта