Мога ли да си направя нещо врата, ако го пукам?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Мога ли да си направя нещо врата, ако го пукам?

Мнениеот Lilly_milly » 19 Дек 2016, 16:14

Искам да попитам може ли да си навредя нещо, ако често си пукам врата? Понеже често се хващам, че чувствам схванат врата си и го раздвижвам като го въртя на ляво и на дясно. Точно тогава се чува този звук и после нещо като облекчение във врата. Това на какво е признак - шипове или нещо друго? Мога ли да си прищипя нерв така или пък да ми се появят шипове? За пръстите съм чувала, че не е препоръчително да се пукат и тях избягвам, но врата не мога.
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: Мога ли да си направя нещо врата, ако го пукам?

Мнениеот Rali_hr » 19 Дек 2016, 16:35

Не мисля, че нещо ще му стане, след като по такъв начин се облекчаваш! Не го прави просто често и нарочно, а само когато усетиш нужда да се раздвижиш.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Мога ли да си направя нещо врата, ако го пукам?

Мнениеот веселказасмяна » 19 Дек 2016, 17:09

А случвало ли ти се е да почувстваш болка или дърпане след изпукването? Ако да, според мен не трябва да го правиш, за да не си направиш нещо. Аз не си пукам врата, но преди години си пуках пръстите на ръцете и след известно време чувствах, едно напрежение в тях и дори един от пръстите ми трудно го движех за определен момент. Оттогава се зарекох да не го правя и не ги пукам. И нямам такива оплаквания вече.
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Мога ли да си направя нещо врата, ако го пукам?

Мнениеот Leonora » 19 Дек 2016, 17:56

Аз знам, че не трябва човек да си пука сам ставите, защото може да доведе до разхлабване на сухожилията.
Аватар
Leonora
 
Мнения: 714
Регистриран на: 01 Фев 2016, 13:05

Re: Мога ли да си направя нещо врата, ако го пукам?

Мнениеот Pipilota » 20 Дек 2016, 10:44

Трябва да се внимава, да ти кажа, даже не знам как си пукате врата, знам, че става, като се хване главата с ръце?! Едно е да се раздвижва с кръгообразни движения и да изпуква леко, но друго е да го пукаш така с ряз. По-добре не го прави.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Мога ли да си направя нещо врата, ако го пукам?

Мнениеот puhcheto » 20 Дек 2016, 11:00

За пукането на пръстите знам, че всъщност пукат мехурчета с газ и течност, които помагат за смазването на ставите. При врата може и да е същото. Едни казват, че това може да навреди на ставите, други, че не може. Като се протягаме и разтягаме нормално да пукат на различни места костите, но нарочно и системно това да се прави май е по-добре да се избягва. Знае ли човек.
Аватар
puhcheto
 
Мнения: 237
Регистриран на: 09 Юли 2015, 16:34

Re: Мога ли да си направя нещо врата, ако го пукам?

Мнениеот Mon_ton » 20 Дек 2016, 12:54

Най-мноо да останеш в една поза. Защо го правиш, някаква необходимост ли усещаш или от навик?
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Мога ли да си направя нещо врата, ако го пукам?

Мнениеот Lilly_milly » 20 Дек 2016, 14:54

Mon_ton написа:Най-мноо да останеш в една поза. Защо го правиш, някаква необходимост ли усещаш или от навик?


Вече се превърна и в навик, но в повечето случаи чувствам едно напрежение във врата, все едно някой ми го е стегнал. И като го наклоня и той изпука, изчезва това напрежение. Не го правя рязко, нито пък си помагам с ръце, просто е достатъчно да наклоня на дясно главата си. С ръце да си пукаш врата ми изглежда много по-опасно и не за препоръчване!
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: Мога ли да си направя нещо врата, ако го пукам?

Мнениеот Leonora » 20 Дек 2016, 15:22

А защо не го консултираш това напрежение с някои терапевт. Може да е умора, но може и да е признак на нещо. Ако ти го изпукват по време на масаж е едно, ама ако си го изпукваш непрекъснато ти, не знам дали с времето не поражда проблем.
Аватар
Leonora
 
Мнения: 714
Регистриран на: 01 Фев 2016, 13:05

Re: Мога ли да си направя нещо врата, ако го пукам?

Мнениеот mimeto90 » 27 Дек 2016, 14:54

Аз не виждам разлика между изпукването от масажист и накланянето на главата и изпукването тогава. И аз си пукам врата, но не съм забелязала да ми става нещо. Понякога усещам нещо като хрускане, но нямам болка.
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта