Ако нямаш пари да си платиш, какво следва?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: Ако нямаш пари да си платиш, какво следва?

Мнениеот Pipilota » 20 Фев 2017, 13:52

BeenieGal написа:Някои от глупост се губят, отиват неподготвени, като на разходка в парка все едно и после някой трябва да тегли заради тях. Първо държавата трябва да си има регламент в такива случаи, а не всеки да бяга по тъча.

В повечето случаи, когато търсят някой то този някой е с опит, рядко се търсят хора без да имат познания за планините. Просто не може да искат да си плащаш за това, че са те намерили, абсурдно е, при положение, че си плащаш различни данъци да плащаш за това, че си останал жив и са те намерили!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Ако нямаш пари да си платиш, какво следва?

Мнениеот Kaya » 20 Фев 2017, 16:38

И на мен не ми харесва това, но замислете се, как хората постъпват безотговорно и понякога имат нужда от това някой да им зашлеви еднин такъв шамар.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Ако нямаш пари да си платиш, какво следва?

Мнениеот уморена » 23 Фев 2017, 15:47

Интересно е застраховката дали в такъв случай би покрила разходите, макар че се съмнявам някой да иска да даде пари в такава абсурдна ситуация...
уморена
 
Мнения: 158
Регистриран на: 29 Авг 2016, 15:34

Re: Ако нямаш пари да си платиш, какво следва?

Мнениеот fawla » 23 Фев 2017, 16:34

Ми може би трябва да направят някакви декларации, които да подписват при тръгванае в планината, кой би искал да бъде спасен и кой не иска да го търсят.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Ако нямаш пари да си платиш, какво следва?

Мнениеот уморена » 10 Мар 2017, 16:14

fawla написа:Ми може би трябва да направят някакви декларации, които да подписват при тръгванае в планината, кой би искал да бъде спасен и кой не иска да го търсят.

С тези декларации опитните планинари, които и най-често стават жертви, ще откажат спасение и могат да си гарантират и смъртта. Евентуално застраховки биха били най-удачни, но това трябва да се регламентира и от закона, в такива случаи да се изплащат от застрахователното дружество.
уморена
 
Мнения: 158
Регистриран на: 29 Авг 2016, 15:34

Re: Ако нямаш пари да си платиш, какво следва?

Мнениеот страстоцвет » 23 Мар 2017, 16:12

Ми не е готино да те обуят по такъв начин, но все пак има такова добро покритие, във времето на телефоните сме, да се обади няма да сбърка.
страстоцвет
 
Мнения: 98
Регистриран на: 06 Дек 2016, 09:40

Предишна

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта