Ако нямаш пари да си платиш, какво следва?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Ако нямаш пари да си платиш, какво следва?

Мнениеот black » 20 Дек 2016, 18:32

Голяма разправия стана с последния планинар Тодор Владимиров, за щастие жив и здрав, който издирваха няколко дни. Карат го сега да си плаща разходите по акцията. Чудя се какво се прави в такъв случай, човекът не е имал представа, че го издирват, доколкото разбрах и близките не са подали сигнала, а негов приятел. Ако няма толкова пари, какво ще прави човекът? Има ли виновен за ситуацията? Аз не мисля, че трябва той да бъде обвиняван и нарочван. Губят ли се така пари на данъкоплатците според вас?
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Ако нямаш пари да си платиш, какво следва?

Мнениеот pravilno » 21 Дек 2016, 09:47

Каква вина дефакто има човекът, отишъл да си прави кефа в планината, доколкото разбрах е опитен планинар и знае какво прави, не е търсил помощ и сега 25 000 лв. му трупнаха. Съгласна съм, че и разходите по акцията трябва да се поемат, но малко ми изглежда казуса като параграф 22 :grin: .
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Ако нямаш пари да си платиш, какво следва?

Мнениеот Rali_hr » 21 Дек 2016, 12:17

Аз не разбирам каква е вината в случая, по-скоро безотговорност! Но да го търсят, а той реално да няма нужда от спасение и накрая да трябва да плаща близо 30 000 е безобразие, на фона на мизерията в България! Демек трябва да плаща луди пари за нещо, от което не се е възползвал! Все едно да си платиш за скъп ресторант, а да стоиш у вас, горе долу така ми изглежда.
По-скоро малко по-добра синхронизация липсва между приятелите и катерача, за да не се обявява ей така за издирване. Това сега стана малко мечешка услуга. А и мисля, че България си е достатъчно богата страна, да може да си позволи издирването! С други думи, ако краят е щастлив, трябва да си платиш и да завлечеш семейството си с луди пари, защото не си имал късмета да умреш в планината и да не се налага да плащаш.. С други думи, виновен си, че си жив! :shock: :shock: :shock:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Ако нямаш пари да си платиш, какво следва?

Мнениеот pavleta » 21 Дек 2016, 12:19

Добре де, като е тръгнал не е ли предупредил семейство, приятели колко време ще се бави, че е възможно да няма обхват? Всичко струва пари, може малко да са избързали с нея, но сега някой трябва да плати. Логично е той да си поеме разходите. Добре, че е жив и здрав, това е по-важно.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Ако нямаш пари да си платиш, какво следва?

Мнениеот Harmony » 21 Дек 2016, 16:13

Rali_hr написа:Аз не разбирам каква е вината в случая, по-скоро безотговорност! Но да го търсят, а той реално да няма нужда от спасение и накрая да трябва да плаща близо 30 000 е безобразие, на фона на мизерията в България! Демек трябва да плаща луди пари за нещо, от което не се е възползвал! Все едно да си платиш за скъп ресторант, а да стоиш у вас, горе долу така ми изглежда.
По-скоро малко по-добра синхронизация липсва между приятелите и катерача, за да не се обявява ей така за издирване. Това сега стана малко мечешка услуга. А и мисля, че България си е достатъчно богата страна, да може да си позволи издирването! С други думи, ако краят е щастлив, трябва да си платиш и да завлечеш семейството си с луди пари, защото не си имал късмета да умреш в планината и да не се налага да плащаш.. С други думи, виновен си, че си жив! :shock: :shock: :shock:


И да беше умрял сигурно пак щяха да ги искат тия пари, независимо от края, издирването струва пари. Все някой трябва да ги плати, семейството сигурно.
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Ако нямаш пари да си платиш, какво следва?

Мнениеот kauda » 21 Дек 2016, 16:31

Не, май ако беше умрял човека, нямаше да имат искания към него да си плаща, грозно, нали?
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Ако нямаш пари да си платиш, какво следва?

Мнениеот Bambaa » 23 Дек 2016, 14:21

Който поръчва издирването, той трябва да плати. Така би трябвало да бъде. И да не ги плати, не вярвам да има някакви последици за него, какво ще му направят?
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Ако нямаш пари да си платиш, какво следва?

Мнениеот ivan4 » 24 Дек 2016, 14:11

Не го разбирам това плащане. Спасителите са хора на заплата. Досега не съм чувал пожарникари и полицаи да искат плащане, за това, че са изпълнявали служебните си задължения.
Всеки спасен човек от планински спасители би почерпил спасителите или ако има повече пари би им дал лично на тях, за да се отблагодари.
Но това насилствено плащене не го разбирам.
ivan4
 
Мнения: 5
Регистриран на: 24 Дек 2016, 13:59

Re: Ако нямаш пари да си платиш, какво следва?

Мнениеот Pipilota » 27 Дек 2016, 10:40

То не се иска лично плащане към тях, а предполагам, че се възстановяват парите към държавата, или там към техния си бюджет, за изразходваните пари по спасителната акция. Сега тоя човек ще си плаща цял живот.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Ако нямаш пари да си платиш, какво следва?

Мнениеот Jully » 27 Дек 2016, 11:46

За мен това е тотално безумие, той сега е виновен, че е жив и затова трябва да плаща луди пари цял живот! Поредното безумие, нали има някакъв ресурс, който трябва да се използва и когато има щастлив край е лошо, но ако има щастието да е умрял човека, значи парите са си стрували ли?! :shock:
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта