Има ли начин да се изключи дете от училище?!

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Има ли начин да се изключи дете от училище?!

Мнениеот Elica » 09 Мар 2017, 10:57

Все пак е добре да се говори с детето и с родителите да се обясни ситуацията. Много е грозно други хора да решават съдбата на някое дете, само защото било малко по-буйно, когато това най-вероятно е поправимо и само трябва да се обърна внимание на проблема.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Има ли начин да се изключи дете от училище?!

Мнениеот silver933 » 25 Сеп 2018, 15:11

Родителите могат да съберат подписите, но е доста грозно решение. :cry: Обаче, понякога наистина май не вдяват какво да направят родителите на конкретното дете, че да се подобрят нещата. :razz:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Има ли начин да се изключи дете от училище?!

Мнениеот Тъжна Луна » 25 Сеп 2018, 16:08

Имахме подобен случай в нашето училище и на мен ми беше много жално, защото виждаш едно седемгодишно дете, което вече е тръгнало по нанадолнището и никой не прави нищо в действителност да му помогне. накрая решението е в ръцете на родители и други деца които са потърпевши и решението не би трябвало да е тяхно. после изглежда все едно всичко е наред и законите са спазени.
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: Има ли начин да се изключи дете от училище?!

Мнениеот Pipilota » 25 Сеп 2018, 16:28

Тъжна Луна написа:Имахме подобен случай в нашето училище и на мен ми беше много жално, защото виждаш едно седемгодишно дете, което вече е тръгнало по нанадолнището и никой не прави нищо в действителност да му помогне. накрая решението е в ръцете на родители и други деца които са потърпевши и решението не би трябвало да е тяхно. после изглежда все едно всичко е наред и законите са спазени.

Тъпо е да решавате чужда съдба, особено на дете и то какво може да направите, да го изгоните, за да не е ваш проблем вече, но то прподължава да е проблемно, с травма, че е изгонено, което създава още по-голям проблем. Трябва си работа с психолози и специалисти с такива деца и ако родителите виждат, че се работи с това дете то биха проявили по-голямо разбиране. Но ако майката и бащата на виновното, така да го наречем, се държи агресивно-защитно, то става още по-зле.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Има ли начин да се изключи дете от училище?!

Мнениеот Jully » 19 Окт 2018, 10:56

Проблемни деца има навсякъде, обръщате се към ръководството на училището, те могат да го преместят прпоблемното дете в друг клас.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Предишна

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта