По какво разбирате, че прахът за пране е качествен?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

По какво разбирате, че прахът за пране е качествен?

Мнениеот Mauritius » 27 Дек 2016, 16:37

Сравнително отскоро живея сам и разбираемо ми се налага да се пера сам. В началото си купувах прах за пране какъвто ми попадне пред очите и не размишлявах много какъв е. Но нещо не ми харесваше резултата и взех да се чудя как да разбера кой е качествен и най-вече по какво мога да разбера. Гледах из интернетските писания, че като сложиш във вода праха и сипеш антисептик, ако е с добро качество, ще се обезцвети антисептика. Знаете ли някакви начини за разпознаване на хубавия прах за пране? Вие как се ориентирате?
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: По какво разбирате, че прахът за пране е качествен?

Мнениеот rabotnata pchela » 27 Дек 2016, 17:04

Изобщо нямам идея, избирам по дрехите, дали изпира добре, ако миришат хубаво след това и са чисти, значи си пере добре, може би защото нямам много мръсни дрехи не ми прави чак огромно впечатление. :roll:
Но последно ми похвалиха течния прах на Медикс Алвина.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: По какво разбирате, че прахът за пране е качествен?

Мнениеот puhcheto » 27 Дек 2016, 17:40

Направо се направихме на детективи да откриваме качествени стоки :lol: , че всичко е доста по-различно от това, което ни се обещава и предлага. Аз гледам какво пише на опаковката и ако не е произведено в Германия, Италия или Франция, не купувам. Един и същ препарат, произведен на различни места, има огромна разлика в качеството.
Аватар
puhcheto
 
Мнения: 237
Регистриран на: 09 Юли 2015, 16:34

Re: По какво разбирате, че прахът за пране е качествен?

Мнениеот mamina » 28 Дек 2016, 10:26

За този експеримент с антисептика не знам доколко покачва качеството на праха, то може ли всеки прах, който купиш, да тестваш по този начин :smile: ? Тия лаборатории, които пускат на пазара даден продукт, нали са за това - да допускат вършещи работа и невредни продукти. Не знам дали това е показател, но по-добре изпиращи са праховете според мен, които имат повече цветни топченца. И такива си купувам.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: По какво разбирате, че прахът за пране е качествен?

Мнениеот zagrijena » 28 Дек 2016, 14:46

Хич не трябва и да разчитаме на тия лаборатории :lol: , виждаме какво има на пазара. Прах за пране отдавна не ползвам, купувам си течните на Ариел или Персил. Праховете отдавна според мен са под всякаква критика и с тази политика да произвеждат една и съща марка с различно качество за различни държави е много обидна и вредна.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: По какво разбирате, че прахът за пране е качествен?

Мнениеот kauda » 28 Дек 2016, 16:25

Не избирам по нищо, но се научих, че името не прави праха от Ариела такива мръсни петна ми остават винаги, смених с по-евтин и всичко се изпра..
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: По какво разбирате, че прахът за пране е качествен?

Мнениеот balsam » 28 Дек 2016, 17:43

Антисептикът, който си използвал, йод ли е? Ще взема да си направя един експеримент вкъщи с моя прах :lol: . Ако йодът избледнее, значи толкова рекламираният Савекс е от качествените :grin: .
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: По какво разбирате, че прахът за пране е качествен?

Мнениеот Ваня Стойчева » 29 Дек 2016, 10:58

balsam написа:Антисептикът, който си използвал, йод ли е? Ще взема да си направя един експеримент вкъщи с моя прах :lol: . Ако йодът избледнее, значи толкова рекламираният Савекс е от качествените :grin: .

E, ти ако очакваш савекс да е качествен.. качествените прахове си имат и съответната цена.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: По какво разбирате, че прахът за пране е качествен?

Мнениеот julianne » 29 Дек 2016, 13:01

Четох някъде, че ако се сложи белтък от варено яйце в чаша с вода и прах за пране и той се размие и почти не остане, значи прахът е силен, качествен и е по-подходящ за пране на бели дрехи. Кой ги измисля тия опити не знам :lol: .
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: По какво разбирате, че прахът за пране е качествен?

Мнениеот dinkog » 29 Дек 2016, 15:36

julianne написа:Четох някъде, че ако се сложи белтък от варено яйце в чаша с вода и прах за пране и той се размие и почти не остане, значи прахът е силен, качествен и е по-подходящ за пране на бели дрехи. Кой ги измисля тия опити не знам :lol: .

И аз винаги съм ги чудил как ги измислят тея глупости.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта