Как наказвате децата си?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Как наказвате децата си?

Мнениеот Kaya » 30 Дек 2016, 13:41

Как наказвате децата си, какво правите, когато сгафят?! Шамарите ли, викате ли, лишавате, как постъпвате, когато бъдете разочаровани от децата си и знаете, че трябва да сложите нещата в ред?
Дъщеря ми почна напоследък да се държи абсурдно, сега е на 13, усещам, че ме лъже за много неща и смятам, че е време да вкарам нещата в ред.. само че досега никога не съм я наказвала, дори като по-малка, когато се провинеше, винаги ми ставаше смешно и така и не можех да я накажа, и сега си бера плодовете на добрината.
Но и не е само за тея провинения или тея години, а и по принцип през различните етапи, как сте си наказвали децата, как е най-правилно да се постъпи?
Четох за някакви белгийци, които изкарали детето си по пижама на терасата и го заключили за 15 часа, защото било си взело от хладилника храна... :shock: не искам крайно да ги изтезавам, като тоя случай, но не искам и да ми се качва на главата! :evil:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как наказвате децата си?

Мнениеот kauda » 30 Дек 2016, 15:51

Нямам деца, но все пак смятам, че имам някои познания, които биха били от полза.
Ако има нещо, което е най-лошо, това са наказанията и унижаването. Много по-добре се отглежда ЧОВЕК с разговор, с доводи... научете детето си от малко да разговаря с вас, ,и дори през трудните години ще ви се доверява. Не го наказвайте и унижавайте, не това искате за децата си, нали?
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Как наказвате децата си?

Мнениеот rabotnata pchela » 30 Дек 2016, 16:32

Аз съм малко като кучетата - куче, което лае не хапе. Трудно го наказвам моя, но много му викам, малко не обръщам внимание, но той драматично обръща нещата "Теб те интересува повече еди кое си, отколкото собственото ти дете!" :mrgreen: Та общо взето взаимно се манипулираме.
Но вкъщи сме на принципа "дръж се с другите така, както искаш да се държат с теб", та не злоупотребяваме с това, че той е малък, а ние имаме властта. От нова година сме си обещали всеки да се откаже от нещо много любимо, АКО СЕ ДЪРЖИ ЛОШО С НЯКОЙ ДРУГ! Това е понеже, малкия напоследък отговаря доста остро и се заяжда, той го прави на шега, уж, но прекалява, та сега затягаме коланите. :mrgreen:
Надявама се като порасне, да бъдем в добри отношения и да не прави глупости. Съдя по себе си, с майка ми съм била винаги в страхотни отношения, не че не съм пила, пушела и какво ли още не, но имах желязна мярка и никога не съм се наказвала до припадък. Деца, ограничавани, наказвани на по 14-15+ години вечно бяха пияни когато им е дадеше шанс. :) Така че наказанията.. по - полека! :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как наказвате децата си?

Мнениеот mix_twix » 03 Яну 2017, 15:17

По-добре да реват като деца, отколкото като големи, лишаваш от нещо , което обича и толкова, трудно е, но когатао е за добро става и с много, много разговори, какви са отговорностите и кое е хубаво и кое не.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Как наказвате децата си?

Мнениеот kauda » 03 Яну 2017, 16:27

mix_twix написа:По-добре да реват като деца, отколкото като големи, лишаваш от нещо , което обича и толкова, трудно е, но когатао е за добро става и с много, много разговори, какви са отговорностите и кое е хубаво и кое не.

Ако е направено с такт - може, но ако е направено само за да се унижат децата и да им се покаже, че родителите им са повече от тях - тогава не ехубаво! Властта не трябва да се използва лошО!
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Как наказвате децата си?

Мнениеот Monika_Spasova » 03 Яну 2017, 17:00

Според мен лишенията са най-доброто нещо, как ще я оставяш да ти се качва на главата, а и децата трябва да се научат кое е за тяхно добро и кое - не! Не може големи деца да не мислят за бъдещето си след като самите те виждат колко са важни парите, а бъдещето им и на тях е свързано с пари, нали?!
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Как наказвате децата си?

Мнениеот Jully » 04 Яну 2017, 12:09

Когато не слуша някой от тях им забранявам телевизията за следващия ден, да играят на таблета, или каквото там реша подобно. Имат си своите задължения, като не ги изпълнят следват наказания, които те си ги знаят много добре.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Как наказвате децата си?

Мнениеот bojo_kolev » 05 Яну 2017, 15:03

И аз наказвам като лишавам от технологичните благинки :lol: . Или да не излиза с приятели, докато не свърши това, което е негово задължение .
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Как наказвате децата си?

Мнениеот rabotnata pchela » 17 Яну 2017, 14:56

Всички така правим, явно, то и аз, ама колко ли ми се получава. Предпочитам да си изясним ситуацията, отколкото да се наказваме, но понякога не става.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как наказвате децата си?

Мнениеот gomez123 » 17 Яну 2017, 16:43

То на днешно време по какъв друг начин да накажеш така, че да подейства :lol: ? Или телефона, или лаптопа :grin: .
gomez123
 
Мнения: 246
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 11:42

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта