Енфие за лечебни цели?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Енфие за лечебни цели?

Мнениеот annydance » 30 Дек 2016, 18:06

Как ви звучи енфие да се използва при настинка, синузит и болки в гърлото? Никога не съм смъркала енфие и нямам представа какво е усещането, но не мога да си представя как ми е запушен носа и тютюнът ще ми го отпуши :grin: . Ако някой все пак го ползва с такива цели, дали може да се пристрасти? Твърдят, че не увреждал белите дробове, но можел да затрудни сърцето при по-честа употреба. Смъркали ли сте, бихте ли го ползвали енфието за лечебни цели? Можете ли да опишето каква е разликата в сравнение с пушенето на цигари?
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Енфие за лечебни цели?

Мнениеот dejavu » 30 Дек 2016, 18:09

Енфието сега го смятали за модерната алтернатива на цигарите, но за лечение не съм чувала да го използват. Знае ли човек, като смръкне може не нос да ти отпуши, но и да ти отвърти главата :lol: . Казват, че той е добър начин и да се откажеш от цигарите.
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Енфие за лечебни цели?

Мнениеот mangusta » 05 Яну 2017, 17:42

Не знам за другите неща, но енфието не натоварва ли сърцето? Не съм срещала рецепти за лечение с енфие.
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Енфие за лечебни цели?

Мнениеот MGB » 06 Яну 2017, 11:30

Има една рецепта на Петър Димков за синузит. Всяка сутрин се прави масаж на челото, слепите очи и носа с два пръста в продължение на 2-3 минути. След него се смърка по една щипка на ноздра енфие, приготвено от опечено и стрито на прах семе от анасон, три пъти на ден.
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Енфие за лечебни цели?

Мнениеот Pipilota » 06 Яну 2017, 13:05

Учудвам се, че нещо такова може да се използва с лечебни цели! Да ме извинява Димков!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Енфие за лечебни цели?

Мнениеот viking » 06 Яну 2017, 13:32

Енфието нали е стрит на прах тютюн? Кое му е лечебното на тютюна? По-скоро може да навреди според мен.
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: Енфие за лечебни цели?

Мнениеот S_Milenska » 06 Яну 2017, 15:53

viking написа:Енфието нали е стрит на прах тютюн? Кое му е лечебното на тютюна? По-скоро може да навреди според мен.

И аз това се чудя, може би всичко може да се изсмърка и да отпуши носа. :mrgreen: не бих пробвала с тютюн да си лекувам синузита.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Енфие за лечебни цели?

Мнениеот BeenieGal » 10 Яну 2017, 14:28

annydance написа:Как ви звучи енфие да се използва при настинка, синузит и болки в гърлото? Никога не съм смъркала енфие и нямам представа какво е усещането, но не мога да си представя как ми е запушен носа и тютюнът ще ми го отпуши :grin: . Ако някой все пак го ползва с такива цели, дали може да се пристрасти? Твърдят, че не увреждал белите дробове, но можел да затрудни сърцето при по-честа употреба. Смъркали ли сте, бихте ли го ползвали енфието за лечебни цели? Можете ли да опишето каква е разликата в сравнение с пушенето на цигари?


От векове хората смъркат енфие, в големи количества може и да има пристрастряване. Стрит тютюн е, но не е същото като цигарите. Има енфие с най-различни аромати. Като се смърка, не трябва да попада дълбоко в носа и синусите, а да полепне само в началото на ноздрите. Така най-добре се усеща ароматът му и действието му.
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Енфие за лечебни цели?

Мнениеот Gold » 11 Яну 2017, 13:09

От години не съм виждала енфие. Не знам за лечебни цели как би се ползвало. Помня, че имаше с мирис на мента, ама нямам впечатления за ползи.
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Енфие за лечебни цели?

Мнениеот веселказасмяна » 11 Яну 2017, 13:15

Сигурно само в специализирани магазини за тютюневи изделия може да се намери. Не съм виждала някой да смърка енфие, дори възрастен човек. Май е отживелица това вече.
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта