Откъде да започна със закаляването в ледена вода?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Откъде да започна със закаляването в ледена вода?

Мнениеот black » 11 Яну 2017, 00:07

На Йордановден като гледах в Калофер колко мъже играеха хоро в ледените води на Тунджа и не знам какво ми стана, но сериозно в главата ми се загнезди мисълта да се калявам, да пресичам болестите и ако щете да се лекувам като плувам или се обливам с ледена вода. Само че не знам каква предварителна подготовка на тялото си трябва да направя и как постепенно да го накарам да свикне с тези екстремни условия. Ще кажете, че съм луд за връзване, но съм убеден, че това е здраве и много преди мен са го доказали. На мое място какво щяхте да направите, откъде щяхте да започнете?
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Откъде да започна със закаляването в ледена вода?

Мнениеот mamina » 11 Яну 2017, 00:19

О, това не е за всеки. Ако имаш и някакво заболяване, което не го позволява това нещо, забрави. Защо не се допиташ до личния и да му споделиш плановете си?
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Откъде да започна със закаляването в ледена вода?

Мнениеот pitanka » 11 Яну 2017, 10:00

Може би зависи от заболяването, но каляването и излагането на организма на студ не лекува ли и точно това му е целта? Има много случаи, когато плуването в ледени води, ходенето в сняг и студ гол са излекували. Доста е екстремно за мен, но много хора го практикуват. Защо не започнеш постепенно да тренираш в банята като намаляваш температурата на водата, с която се къпеш? Това ми се вижда най-разумното като начало.
pitanka
 
Мнения: 111
Регистриран на: 19 Юли 2016, 15:40

Re: Откъде да започна със закаляването в ледена вода?

Мнениеот gomez123 » 11 Яну 2017, 10:34

Ами при братушките това си е редовна практика :grin: , но при тях редовно си има сняг, не като при нас веднъж на десет години :mrgreen: като тазгодишния. А пък да тръгнеш гол да се разкарваш навън едва ли е умно нещо. Ти боледуваш ли от нещо, че искаш така да се "лекуваш"?
gomez123
 
Мнения: 246
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 11:42

Re: Откъде да започна със закаляването в ледена вода?

Мнениеот веселказасмяна » 11 Яну 2017, 13:25

Това нещо не е за хора със сърдечно-съдови проблеми. Като знам как реагира тялото на студена вода и сърцето почва да хлопа, някой ще си докара нещо. Човека трябва да има много силна физика и пак не е гаранция, че няма да си докара проблем. Самоволно е опасно, няма ли някой врял и кипял в това да те насочва?
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Откъде да започна със закаляването в ледена вода?

Мнениеот sofi_black » 12 Яну 2017, 12:16

След горещия душ си пускай хладка вода за 1-2 минути, следващия път по-хладка за повече време и така увеличавай докато стане съвсем студена за много минути. Ледената вода кара тялото да произвежда повече бели кръвни телца и така засилва имунитета, подобрява кръвообръщението, предпазва от разширени вени и високо кръвно.
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Откъде да започна със закаляването в ледена вода?

Мнениеот Ernestina » 12 Яну 2017, 18:39

Мисля, че на такова се привиква само от ранна възраст постепенно.
Ernestina
 
Мнения: 86
Регистриран на: 12 Яну 2017, 17:32

Re: Откъде да започна със закаляването в ледена вода?

Мнениеот viking » 12 Яну 2017, 22:37

Със сигурност има значение ранното започване, но защо и по-късно да не стане. Едва ли може да е проблем, няма възраст за това нещо.
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: Откъде да започна със закаляването в ледена вода?

Мнениеот Pipilota » 14 Яну 2017, 09:12

pitanka написа:Може би зависи от заболяването, но каляването и излагането на организма на студ не лекува ли и точно това му е целта? Има много случаи, когато плуването в ледени води, ходенето в сняг и студ гол са излекували. Доста е екстремно за мен, но много хора го практикуват. Защо не започнеш постепенно да тренираш в банята като намаляваш температурата на водата, с която се къпеш? Това ми се вижда най-разумното като начало.

Ккаво точно са излекували след такива случаи? Аз сефте чувам, че може да е лечение на нещо..
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Откъде да започна със закаляването в ледена вода?

Мнениеот YoLindi » 16 Яну 2017, 15:07

За закаляването със студена вода предполагам, че няма спор, че е полезно за всяко нещо. Студеният душ помага при разширени вени, така съм чувала.
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта