Как да не си го кажеш сега!

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Как да не си го кажеш сега!

Мнениеот iwoni » 11 Яну 2017, 17:59

Не съм привърженичка на сблъсъка жени срещу мъже, но как да не се захване човек за това нещо!? От личен и от наблюдателен опит мога да кажа, че мъжете са го доста закъсали като такива :mrgreen: . Толкова сняг наваля, затрупахме се, а нито един от нашия блок не видях да хване лопатата и да почисти пред входа. Газим до коленете, на жените ни писна и се организирахме и изчистихме, какво да правим. Иначе виж колите ги чистят, лъскат, пръскат, и снежинка да няма :lol: . Защо така бе, мъже? Докога така бе?
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Как да не си го кажеш сега!

Мнениеот Yunona » 11 Яну 2017, 18:36

Докогато ние се държим като мъже, дотогава ще е така...
Лично аз не деля строго работата на женска и мъжка, а на свършена и несвършена. Много мъжка работа съм свършила в живота си, но когато здрав и прав мъж си е у дома, сняг няма да рина!
Според мен при липса на инициативност от мъжка страна, дамският подход е не да заместваш любимия, а да го събудиш раничко с целувка и чаша горещо кафе и мило да го помолиш да слезе да почисти. Да се развърти като голям и силен мъж, а ти можеш да се включиш за по-фината работа :)
За такива работи се организирайте, момичета, а не да замествате мъжете си...
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Как да не си го кажеш сега!

Мнениеот penelopa » 11 Яну 2017, 22:50

Явно трябва да се подмазваме по нашия си, женски, начин, за да се свърши работата :lol: . И аз мисля, че прекалено много ги разпуснахме в това отношение мъжете, но може ли за такива близки до мозъка неща да припомняме и подканяме?
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Как да не си го кажеш сега!

Мнениеот pravilno » 12 Яну 2017, 09:34

Те сега гледат да не се прецакат :lol: . Пазят се да не са те само чистачите, а другите наготово да бъдат. Чакат се един друг кой ще изчисти, затова се бавят :wink: .
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Как да не си го кажеш сега!

Мнениеот sofi_black » 12 Яну 2017, 11:53

Който си е мъж на място, не чака подканяне, ами действа. И не се съобразява или чувства прекаран, ако той единствен чисти пред блока. Какво е това тарикатско и комплексарско мислене - що пък аз, а не другите?
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Как да не си го кажеш сега!

Мнениеот rabotnata pchela » 15 Яну 2017, 12:11

Да ви кажа и аз това се чудих, но в нашия блок главно има тъпанари. Миналата година купувахме гребла, да може да се чисти. Не знам домоуправителя къде ги е наврял, според мен трябва да са в чистачката, която все пак получава пари за това, да поддържа блока. Иначе за почистването, това може да се получи, ако има някаква взаимственост и пряитлство в блока, иначе не, ако са олигофрени като в нашия блок и черна дупка да се отвори пред входа, никой няма да й пусне един камък.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да не си го кажеш сега!

Мнениеот ramimni » 16 Яну 2017, 10:35

Сега блоковете като са като малки дружества и си плащат някои на служебен домоуправител, не трябва ли той да организира почистването пред блока. Като плащат такса всеки месец, това трябва да влиза според мен като услуга.
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Как да не си го кажеш сега!

Мнениеот Anka » 22 Яну 2017, 11:07

ramimni написа:Сега блоковете като са като малки дружества и си плащат някои на служебен домоуправител, не трябва ли той да организира почистването пред блока. Като плащат такса всеки месец, това трябва да влиза според мен като услуга.

И споре дмен домоуправителя трябва да осигури почистването, а то ми се струва, че е прехвърлил работата на касиера, а това не е логично.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Как да не си го кажеш сега!

Мнениеот dinkog » 23 Яну 2017, 12:08

Докато може да се прехвърли работата на някой друг, то това ще се прави и винаги някой ще трябва да свърши и това и онова, докато други се скатават. Като цяло нямаме някаква гражданска мисъл, съответно се скатаваме от всякакви ангажименти.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Как да не си го кажеш сега!

Мнениеот julianne » 23 Яну 2017, 13:10

Anka написа:
ramimni написа:Сега блоковете като са като малки дружества и си плащат някои на служебен домоуправител, не трябва ли той да организира почистването пред блока. Като плащат такса всеки месец, това трябва да влиза според мен като услуга.

И споре дмен домоуправителя трябва да осигури почистването, а то ми се струва, че е прехвърлил работата на касиера, а това не е логично.


И кой от фирмата, осигуряваща служебен домоуправител, ще дойде да чисти пред блока? То да не е един. На запад може и да са го измислили, но тука още си караме на "Общата собственост е ничия собственост" :mrgreen: .
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта