Трябва ли да пия по-голяма доза от хапчетата за кръвно през зимата?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Трябва ли да пия по-голяма доза от хапчетата за кръвно през зимата?

Мнениеот zheleva212 » 13 Яну 2017, 14:27

Като всеки човек над 55 години и аз пия хапчета за кръвно. Забелязах, че след като стана много студено, ми е по-трудно да си вкарам кръвното налягане в пътя, дори и с хапчетата. Моите приятелки нали все си се оплакваме и си обсъждаме болежките :mrgreen: , споменават, че трябва да има разлика в приема на хапчетата за кръвно през лятото и през зимата. През студения период дозата трябвало да бъде по-висока. Аз досега такива експерименти не съм правила, а и лекарят ми не ми е споменавал такова нещо. Трябва ли да се променя дозата наистина? Моля, споделете, ако имате информация или знаете нещо по въпроса! Какви са опасностите за хората с високо кръвно през зимата?
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Трябва ли да пия по-голяма доза от хапчетата за кръвно през зимата?

Мнениеот lussy » 13 Яну 2017, 14:45

Аз още не съм стигнала още до хапчетата за кръвно, но наблюдавам, че родителите ми си пият една и съща доза от хапчетата, независимо да ли лятото или зимата. Ако имат оплаквания и лекарят прецени, че трябва да я промени, тогава да. Защо да има разлика през сезоните?
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Трябва ли да пия по-голяма доза от хапчетата за кръвно през зимата?

Мнениеот MGB » 13 Яну 2017, 15:26

По принцип през лятото от топлината се разширяват кръвоносните съдове и това помага за по-свободното протичане през тях. Докато при студеното време е обратното - съдовете се свиват и това покачва налягането. Аз така си го обяснявам :smile: .
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Трябва ли да пия по-голяма доза от хапчетата за кръвно през зимата?

Мнениеот penny » 16 Яну 2017, 16:13

По-често като си го мери човек през зимата кръвното, може да види дали често му е високо. И от там по съвет на лекаря да коригира дозата. Затова ли около празници с тия преяждания и в студа по-често хората получават инфаркт?
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Трябва ли да пия по-голяма доза от хапчетата за кръвно през зимата?

Мнениеот Rali_hr » 16 Яну 2017, 16:26

не виждам логика да бъде по-различна дозата, може би е нещо до внушение, или от сметките за тока през новия месец. :lol: По-добре според мен да не се вълнуваш излишно,но за всеки случай може да питаш лекаря ти какво мисли по въпроса.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Трябва ли да пия по-голяма доза от хапчетата за кръвно през зимата?

Мнениеот puhcheto » 16 Яну 2017, 17:45

Както и за други неща и тук сигурно си е чисто индивидуално. Много хора пият хапчета за кръвно налягане, за съжаление не са само възрастни хора. Едва ли някой ще спазва такава схема.
Аватар
puhcheto
 
Мнения: 237
Регистриран на: 09 Юли 2015, 16:34

Re: Трябва ли да пия по-голяма доза от хапчетата за кръвно през зимата?

Мнениеот BeenieGal » 17 Яну 2017, 16:16

Пийте си ги както сте си ги пили досега. Ако чувствате, че нещо не е наред или не ви действат вече, тогава взимайте мерки. Ако всичко е наред, защо да се разбутват нещата?
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Трябва ли да пия по-голяма доза от хапчетата за кръвно през зимата?

Мнениеот Karina_85 » 12 Ное 2018, 15:03

Смятам че човек трябва да се консултира с лекаря си за такива неща.
Аватар
Karina_85
 
Мнения: 213
Регистриран на: 25 Окт 2018, 12:20


Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта