Какви кутии за храна използвате за офиса и училище?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Какви кутии за храна използвате за офиса и училище?

Мнениеот Ваня Стойчева » 15 Яну 2017, 10:36

Тази година моите всичките се зарибиха по здравословното хранене - дъщеря ми, сина ми, че и мъжа ми, което мен лично много ме радва. Още си нагаждаме рецепти и търсим най-доброто за нас, но все пак малко по малко ще станат работите. :mrgreen: Това, което ме вълнува е какви кутии за хранене използвате, от къде са купени, ако може и линкове към тях, ако са от интернет. ИСкам да взема нещо леко, компактно и хубаво за тримата, за да си носят храна на училище и на работа. Това е и тяхното желание. Имаме обикновени кутии, в които смесваме всичко, но не е подходящо, когато има сандвич или хляб с нещо, като цяло изглежда като приготвено за прасе, а все пак на първо място се храним с очите. :shock: Дайте предложения! :clappingorange:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Какви кутии за храна използвате за офиса и училище?

Мнениеот rabotnata pchela » 15 Яну 2017, 12:06

харесвам кутиите на Lunch Box но са много скъпи, 50 лева за кутия ми се вижда немислимо. Какво мислите за тези, които са в кутийки, обикновени и сложени в нещо мкато малки термо чантички и се носят така? не знам дали ме разбрахте...
Иначе за момента използвам обикновена детска кутия, купена от Лидл за малкия за училище, аз също ползвма обикновени кутийки от Практис купихме, когато беше с алергия, та за градината да носи. но търся и аз нещо готино с прегради.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какви кутии за храна използвате за офиса и училище?

Мнениеот ramimni » 16 Яну 2017, 10:43

Аз за работата си слагам храна в обикновена кутия, купена от домашни потреби. Кой кавото му трябва, има с прегради, има и без прегради. А тази на Lunch box защо е толкова скъпа, какво й е специалното?
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Какви кутии за храна използвате за офиса и училище?

Мнениеот Pipilota » 16 Яну 2017, 13:16

Стигнах до извода, че за хубава кутия, може да се разчита само на Амазон. От тук не може да се намери нищо качествено, освен боклуците по левчетата, които изобщо не заслужават внимание. https://www.amazon.com/dp/B01GSVR2V4/re ... BJM1&psc=1 Тази съм си харесала, а една друга сами останали очите в нея, но е много скъпа: https://www.amazon.com/Bentgo-Kids-Chil ... =lunch+box Втората е по-скоро подходяща ако става въпрос за целодневно хапване навън, на мен ми трябва нещо подходящо за моя обяд в работата, на мъжа ми и на децата, да си хапнат, та мисля, че горния вариант е много удачен.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какви кутии за храна използвате за офиса и училище?

Мнениеот Yunona » 16 Яну 2017, 13:45

Писала съм няколко пъти в различни теми тук. У нас домашната храна е на почит и имаме много кутии за храна. Купувани са онлайн от сайтове като Vivre и Fashion days.
Най-доволна съм от тази - купих на двете дъщери, на приятеля на голямата, както и на всички търговски представители от моя екип. С намалението бяха 30 или 35 лв. Имат две кутии, които се затварят изключително плътно. Остава достатъчно място за плодове. Чантата е термо, тоест запазва температурата на храната и тя остава топла или студена няколко часа. Марката е Iris Barcelona. Много, много практични чанти!
Прикачени файлове
Термо чанта Iris.jpg
Термо чанта Iris.jpg (43.63 KiB) Прегледано 2339 пъти
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Какви кутии за храна използвате за офиса и училище?

Мнениеот Snejna » 16 Яну 2017, 13:50

И аз си търся хубава кутия с преграда, да мога да си сложа месото и салатата прилично разделени, както и на дъщеря ми.
Винаги съм харесвала термо чантите с кутии, само че проблемът е, че не пълня толкова храна, за да има смисъл, особено при дъщеря ми, обикновено носи един сандвич, или 2 кюфтенца с нарязан морков. В училище яде само в голямото междучасие, което е след закуската или след обяда й, нямам нужда от огромна кутия.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Какви кутии за храна използвате за офиса и училище?

Мнениеот Rali_hr » 16 Яну 2017, 16:07

И аз се интересувам много от това, каква кутия мога да взема. Сега използвам обикновена, от Практикер купена, съвсем класическа кутия, върши ми страхотна работа,но и аз искам да бъде в две прегради. Също се интересувам от нещо подходящо за децата.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Какви кутии за храна използвате за офиса и училище?

Мнениеот penny » 16 Яну 2017, 16:39

Термо чантите са много хубави, но не са много подходящи за по-малки ученици. Не са за предпочитане, когато има и друг багаж да се носи, може и да ги забравят.
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Какви кутии за храна използвате за офиса и училище?

Мнениеот Mon_ton » 16 Яну 2017, 16:40

penny написа:Термо чантите са много хубави, но не са много подходящи за по-малки ученици. Не са за предпочитане, когато има и друг багаж да се носи, може и да ги забравят.

наистина за малките май не са подходящи, но ако се изгради навик от друга страна, няма да ги забравят, както не си забравят якето. :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Какви кутии за храна използвате за офиса и училище?

Мнениеот Yunona » 16 Яну 2017, 17:47

Rali_hr написа:И аз се интересувам много от това, каква кутия мога да взема. Сега използвам обикновена, от Практикер купена, съвсем класическа кутия, върши ми страхотна работа,но и аз искам да бъде в две прегради. Също се интересувам от нещо подходящо за децата.


Потърсете в Интернет - има всякакви предложения! С две, с три прегради, с прибори или без...
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта