Защо държим толкова на външния си вид - заради себе си или заради мъжете?

Защо държим толкова на външния си вид - заради себе си или заради мъжете?

Мнениеот отчаяна » 16 Яну 2017, 23:14

Хрумна ми нещо и искам да го споделя с вас. Мислите ли, мили дами, че ние, жените, бихме се поддържали, ако ги нямаше мъжете? Да видим възхищението в техните очи ли е причината да полагаме толкова усилия? Вие какво мислите? От какво се водите, когато влагате пари, време и амбиция да изглеждате добре и да се грижите за външния си вид? И възрастта има ли роля в това нещо, осъзнаваме ли се някога и тя ли подрежда "приоритетите" ни или винаги под повърхността водещо е обожанието в погледа на мъжете?
отчаяна
 
Мнения: 92
Регистриран на: 25 Авг 2016, 13:49

Re: Защо държим толкова на външния си вид - заради себе си или заради мъжете?

Мнениеот penelopa » 17 Яну 2017, 00:02

Като растем и сме в началото на съзряването, повече се съобразяваме с момчешките погледи :smile: . Тогава май това е водещото. Сега съм след 30-те и в поддържането ми още има суетата да се харесвам на другите, но повече е да се харесам на самата мен.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Защо държим толкова на външния си вид - заради себе си или заради мъжете?

Мнениеот exotic » 17 Яну 2017, 09:14

Разбира се, че го правим от суета и тщестлавие, за да се харесаме на другите и те да ни одобряват. Да не би да се разкрасяваме, за да стоим вкъщи пред огледалото само? :mrgreen:
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Защо държим толкова на външния си вид - заради себе си или заради мъжете?

Мнениеот Локумът » 17 Яну 2017, 11:16

съдейки по желанието на жената да може да яде и да не дебелее, мисля, че всичко си е заради мъжете и завистта на колежките от змиярника.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Защо държим толкова на външния си вид - заради себе си или заради мъжете?

Мнениеот mimeto90 » 17 Яну 2017, 11:33

О, да, змиярника :lol: . Как ще си позволи една жена да се покаже в не добър вид пред други жени! Абсурд!
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Защо държим толкова на външния си вид - заради себе си или заради мъжете?

Мнениеот kalinka-kuku » 17 Яну 2017, 11:37

Не знам дали е заради мъжете или заради жените, мога да кажа за себе си, че е заради мен самата. Приятно ми е, когато отида в магазина изнам, че всичко ще ми стане, че изглеждам добре, че съм здрава и че се чувствам добре. Сега, когато имам някой килограм отгоре направо откачам, че не мога да ги вкарам в ред, но скоро и това ще стане. Не си представям как ще се запусна.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Защо държим толкова на външния си вид - заради себе си или заради мъжете?

Мнениеот fawla » 17 Яну 2017, 12:36

Заради мъжете, разбира се! :) Иначе не бих се хабила да полагам толкова усилия, ако ги нямаше мъжете. :mrgreen: който твърди обратното лъжеее...
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Защо държим толкова на външния си вид - заради себе си или заради мъжете?

Мнениеот Jully » 17 Яну 2017, 13:39

Не знам заради кого, просто това е наложено, сякаш като задължение, да изглеждаме добре и се стараем да бъдем приятни за окото и за двата пола. Ако нямаше мъже, щяхме да се гласим за останалите жени. Всеки има нужда да бъде оценен от другите, в каквато и да е било форма.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Защо държим толкова на външния си вид - заради себе си или заради мъжете?

Мнениеот веселказасмяна » 17 Яну 2017, 14:52

Моят приятел не ми прави комплименти, имам чувството, че не забелязва как изглеждам и как се обличам. Мисля, че не е това определящото за мен, а чувството, че искам да не се срамувам като изляза на улицата, да покажа, че имам свой стил било в поведение, облекло и всичко останало. В крайна сметка се глрижа за собственото си тяло, не за някое друго :smile: .
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Защо държим толкова на външния си вид - заради себе си или заради мъжете?

Мнениеот Malina » 17 Яну 2017, 15:51

Правя го на първо място за себе си, защото това е важно за мен и за моето здраве и как се чувствам в кожаа си. не искам да ми е тежко, когато ходя, да се срамувам от себе си. Няма значение дали имам мъж до мен, или някой който да ме оценява, за мен е важно аз да се чувствам добре. И ако добрето за мен е грозно за някой, това също не би ме спряло да търся собствеото си съвършенство.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Следваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта