Харесва ли ви да се запознавате с нови хора?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Харесва ли ви да се запознавате с нови хора?

Мнениеот Nightmare » 07 Фев 2017, 18:12

По-добре да си поддържаме старите приятелства, те поне са изпитани, особено на определена възраст, каквато съм аз. Един възрастен човек за какво му е да се запознава. Толкова бързо изчезват от земята и старите му приятели, направо в депресия изпадам.
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Харесва ли ви да се запознавате с нови хора?

Мнениеот mix_twix » 24 Мар 2017, 14:59

Няма лошо да се запознаеш с някой, все пак не се знае дали този някой, не е някой, с който ще остарееш дори като приятел, човек не трябва сам да си поставя граници, а трябва да си отворим ума и хоризонтите пред себе си.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Харесва ли ви да се запознавате с нови хора?

Мнениеот qwerryyy » 24 Мар 2017, 16:21

Много правилно, не се знае дали някой от тези нови хора няма да е някой много специален за нас в един момент, а и не се знае дали няма да ни стане много близък. Все пак приятелството не е нещо, което е до време, то е завинаги, няма причини да не се търсят нови и нови приятели. Човек трябва да е отворен към света и хората в него. :razz:
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Харесва ли ви да се запознавате с нови хора?

Мнениеот kauda » 17 Май 2017, 13:49

Може би, имам много големи изисквания към хората, не искам да ми говорят глупави неща и да се чувствам неловко, както мнгоо често се получава.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Харесва ли ви да се запознавате с нови хора?

Мнениеот nefertiti » 18 Май 2017, 12:48

Не само глупави неща, но и заучени фрази..
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Харесва ли ви да се запознавате с нови хора?

Мнениеот svetlozara » 18 Май 2017, 14:05

nefertiti написа:Не само глупави неща, но и заучени фрази..

И като се почне с въпросите: Къде работиш, с какво се занимаваш, ама как точно го правиш, къде си учил, имаш ли дете, мъжът ти какво работи... :pistoldouble:
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Харесва ли ви да се запознавате с нови хора?

Мнениеот miron » 14 Юли 2017, 10:07

Никога не се знае, дали някой от тези нови хора няма да се окаже някой многоо специален и много важен за живота занапред. Човек не трябва сам да си поставя ограничения, особено за такива неща, като запознанствата.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Харесва ли ви да се запознавате с нови хора?

Мнениеот qwerryyy » 14 Юли 2017, 11:05

В крайна асметка като се запознаеш с някой, не е задължително след това да поддържаш конктакт с него и някакви такива истории, можеш спокойно да се отдаличиш от тоя човек, ако не ти харесва.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Харесва ли ви да се запознавате с нови хора?

Мнениеот Jolene » 06 Окт 2017, 15:23

Колкото и да е неловко, ако и двете страни имат общи интересни, бързо могат да се намерят теми на разговор, които да са много близки за всички участници. Затова и майките с деца лесно си намират компания, говорят си за бебетата, за свекървите и времето минало,а приятелството става факт.
Jolene
 
Мнения: 156
Регистриран на: 30 Апр 2017, 07:59

Re: Харесва ли ви да се запознавате с нови хора?

Мнениеот Dipsy » 10 Май 2018, 14:58

kauda написа:Интересно ми е, дали с годините човек се променя в това отношение, или само при мен настъпва промяна. Когато бях по-млада случайно съм ходила да се запознавам с различни хора, а сега ми е досадно само от мисълта, че ще срещна някой нов на работа и че ще трябва да говоря с него изобщо. Дори месеци по-късно, все още се чувствам неприятно в компанията на новия човек.
При вас така ли е, досадно и неприятно ли ви е да се запознавате с нови хора, или всъщност ви харесва, че имате възможността да опознаете повече хора?
мислите ли, че с годините вече нямаме желание да увеличаваме приятелския си кръг.. и защо не ни харесва да се запознаваме, ако сте от тези, като мен? :?:
+
О-о, на мен ми е супер приятно да се запознавам с нови хора. ама виж на работа - не знам. Пък и сменяла съм работа и знам какво е гадно една тумба да те гледат и да ти следят всяко действие, дума или жест докато те опознаят и в повечето случаи не гледат с добро око на някоя проява извън общоприетите правила които са на работното място. И ставаааааа... ама налага се някой път
Аватар
Dipsy
 
Мнения: 200
Регистриран на: 16 Мар 2018, 16:35

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта