Харесва ли ви да се запознавате с нови хора?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Харесва ли ви да се запознавате с нови хора?

Мнениеот kauda » 18 Яну 2017, 13:04

Интересно ми е, дали с годините човек се променя в това отношение, или само при мен настъпва промяна. Когато бях по-млада случайно съм ходила да се запознавам с различни хора, а сега ми е досадно само от мисълта, че ще срещна някой нов на работа и че ще трябва да говоря с него изобщо. Дори месеци по-късно, все още се чувствам неприятно в компанията на новия човек.
При вас така ли е, досадно и неприятно ли ви е да се запознавате с нови хора, или всъщност ви харесва, че имате възможността да опознаете повече хора?
мислите ли, че с годините вече нямаме желание да увеличаваме приятелския си кръг.. и защо не ни харесва да се запознаваме, ако сте от тези, като мен? :?:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Харесва ли ви да се запознавате с нови хора?

Мнениеот страстоцвет » 18 Яну 2017, 15:12

Не съм голям почитател, но като се случи нямам проблеми да говоря с тях, макар че в началото ми е по-трудно, отколкото ми е било преди години. Мисля, че проблемът така да се каже сега, е че сме си изградили някакъв кръг на приятелство, много повече държим на навиците си и промените ни дразнят, за разлика от тийн годините.
страстоцвет
 
Мнения: 98
Регистриран на: 06 Дек 2016, 09:40

Re: Харесва ли ви да се запознавате с нови хора?

Мнениеот svetlozara » 18 Яну 2017, 15:39

И аз не обичам, мразя да се запознавам с нови хора и не ми харесва как нови хора стават част от ежедневието ми, или се опитват да се натресат в начина ми на живот. :roll: Имам приятелка, която обожава да се запознава с нови хора и това често ни играе шега в отношенията, защото стават доста напечени нещата между нас.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Харесва ли ви да се запознавате с нови хора?

Мнениеот gabinka_80 » 18 Яну 2017, 16:12

Аз харесвам да се запознавам с нови хора, приятно ми е да говоря с хората, затова и логично харесвам да се запознавам с нови. Бързо преодолявам бариерата, в която се чувстваме неудобно. Имах период, вкойто не можех да говоря с хората и се чувствах ужасно, сега от както съм отново свободна, вече запознах с няколко майки, с които станахме приятелки и излизаме ежедневно с дечицата. Не знам, ако не обичах да говоря с хората, как ли щях да издържам сама?!
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Харесва ли ви да се запознавате с нови хора?

Мнениеот irka » 18 Яну 2017, 16:17

Аз не търся запознаства с нови хора, но когато се случи, нямам нищо против. Така човек среща различни хора, все нещо ново може да научи. Бързо се ориентирам кой какъв е и после обикновено се потвърждават наблюденията ми.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Харесва ли ви да се запознавате с нови хора?

Мнениеот mix_twix » 19 Яну 2017, 12:29

Не ми пречи да се запознавам с нови хора, рядко печелят доверието ми, за това трябва да мине много време, така че ги приемам като нови познати, приятели не ми стават, така че не възлагам големи надежди за тях и не ме вълнува особено.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Харесва ли ви да се запознавате с нови хора?

Мнениеот asdddwww » 19 Яну 2017, 14:44

mix_twix написа:Не ми пречи да се запознавам с нови хора, рядко печелят доверието ми, за това трябва да мине много време, така че ги приемам като нови познати, приятели не ми стават, така че не възлагам големи надежди за тях и не ме вълнува особено.

Аха! може да се запознаеш с някой готин, за това не трябва ида се пренебрегват запознанствата, но някой път не е тва твоя човек, дори и да трябва да бъдете в добри отношения. С колеги е трудно, ако не се напаснете, винаги остава една празнина, която, ако не се иска и от двете страни да се поправи, става тегаво, завинаги. Но в личните отношения, ако някой не ти допадне, не е нужно да се срещаш с него. :mrgreen:
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Харесва ли ви да се запознавате с нови хора?

Мнениеот Mauritius » 19 Яну 2017, 15:11

На мен винаги са ми любопитни новите хора - с какво се занимават, какви са им хобитата, какво харесват. Не всеки е толкова отворен и откликва на моето врене на носа, но с който си допаднем, обменяме информация :smile: .
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Харесва ли ви да се запознавате с нови хора?

Мнениеот rabotnata pchela » 19 Яну 2017, 15:26

Не обичам, никога не съм обичала. Особено с хора, които нямат чувство да хумор, направо ме смазват. Мразя да ми се правят на много сериозни и досадни, ако ситуацията го изисква - да, но не и животът ни да бъде такъв студен и скучен.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Харесва ли ви да се запознавате с нови хора?

Мнениеот viking » 20 Яну 2017, 00:57

Аз съм весел и контактен човек и бързо се свързвам с хората, не ми е проблем. Обичам хубавите компании, не обичам да съм сама.
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта