Как слагате разтвора в инхалатора - със спринцовка или ползвате еднократните опаковки?

Апарати, аксесоари и уреди с медицинска или козметична употреба - задайте своя въпрос и вижте повече мнения.

Как слагате разтвора в инхалатора - със спринцовка или ползвате еднократните опаковки?

Мнениеот klara » 18 Яну 2017, 18:06

Наложи се да си купим инхалатор и избрахме компресорен на Омрон. Правим инхалации с физиолигичен разтвор засега, повлиява се мъничето добре. Посъветваха ни да си купим голяма разфасовка разтвор, от която със спринцовка да изтегляме и да слагаме в инхалатора вместо да си купуваме от отделните еднократни шишенца, по-евтино щяло да ни излезе. Но мен ме притеснява стерилността в първия вариант. Кое е по-удачното за вас и как процедирате вие? Има ли някаква опасност за детето ми, ако избера да ползвам банка с физиолигичен разтвор и впръсквам със спринцовка?
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Как слагате разтвора в инхалатора - със спринцовка или ползвате еднократните опаковки?

Мнениеот iwoni » 18 Яну 2017, 22:28

Инжекцията нали и тя е стерилна, не би трябвало да има проблем. После се ползва друга и така.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Как слагате разтвора в инхалатора - със спринцовка или ползвате еднократните опаковки?

Мнениеот pavleta » 19 Яну 2017, 09:09

Обикновено когато слагат разтвора със спринцовка, не я сменят после или чак след няколко ползвания я подменят. Моя позната ми казва: "Ама нали само за това я ползвам?" Да, но през това време по нея полепват бактерии, все пак колкото и да си миеш ръцете по тях има всякакви неща. Според мен трябва да си се ползва еднократната опаковка, всеки път да си се слага ново.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Как слагате разтвора в инхалатора - със спринцовка или ползвате еднократните опаковки?

Мнениеот D-r Terziev » 19 Яну 2017, 09:46

Инхалацията трябва да е равна по стандарт на стерилност на инжектирането. По същата логика, всякакви домашни солени разтвори, всякакви еднократни-"многократни" игли не са много за препоръчване.
D-r Terziev
 
Мнения: 47
Регистриран на: 08 Авг 2014, 10:44

Re: Как слагате разтвора в инхалатора - със спринцовка или ползвате еднократните опаковки?

Мнениеот penelopa » 19 Яну 2017, 10:38

Аз също бих се притеснила за стерилността, ако трябва всеки път да тегля със спринцовка от голямото шише физиологичен разтвор. Нали така се замърсява разтвора малко или много, а това го вдишва детето, отива в дробовете му. Може да попадне нещо, което не трябва да е там.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Как слагате разтвора в инхалатора - със спринцовка или ползвате еднократните опаковки?

Мнениеот Elica » 22 Яну 2017, 12:47

Не знаех, че трябва да се заменя и спринцовката Но има логика, все пак инхалациите директно попдат в дробовете. може би е най-добре да се купува нова бутилка физ. разтвор за авсяка инхалация.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Как слагате разтвора в инхалатора - със спринцовка или ползвате еднократните опаковки?

Мнениеот franky » 23 Яну 2017, 10:44

Дори и по-скъпо да излиза с еднократните, по-добре те да се ползват. Защото може да стане по-голям проблем и пестенето може да излезе през носа. Щом хората са преценили, че трябва да има еднократни опаковки, значи не е случайно.
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Как слагате разтвора в инхалатора - със спринцовка или ползвате еднократните опаковки?

Мнениеот Nightmare » 23 Яну 2017, 16:20

Не съм ползвала инхалатор, но стерилността трябва да е на ниво при такива процедури. Не трябва да се претупват и подценяват нещата. Даже някой път се учудвам като прочета, че в инхалатор слагат даже течността от запарени билки и така си правят инхалации.
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Как слагате разтвора в инхалатора - със спринцовка или ползвате еднократните опаковки?

Мнениеот Бистра » 07 Яну 2019, 17:04

По-добре с еднократни дози да се правят инхалациите. Спринцовка ползвам за промивки на нослето, но за инхалатора - еднократните дозички, макар да излиза по-скъпо.
Бистра
 
Мнения: 87
Регистриран на: 20 Дек 2018, 10:29


Назад към Медицински принадлежности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта