Възпаление и подуване на ухото - как да си помогнем сами?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Възпаление и подуване на ухото - как да си помогнем сами?

Мнениеот Ваня Стойчева » 19 Яну 2017, 10:47

Мъжът ми е с ужасен отит, пие антибиотик, но ухото му вече се и наду, бузата му също. Днес ще ходи до личния лекар следобед, но ми се ще да разбера, дали има варианти, с които да помогнем на лечението?
Положението явно вече е много сериозно и се притеснявам много! Дайте съвети с какво мога да помогна излекуването? Разбира се, държа да кажа, преди да ме нападнете, че е ходил на лекар и днес отново ще отиде, не предприемаме никакъв вид самолечение с медикаменти! :!: :!: :!:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Възпаление и подуване на ухото - как да си помогнем сами?

Мнениеот mix_twix » 19 Яну 2017, 11:56

Знам, че компресът с извара върши работа, като се затопли въпросното място, но аз да ти призная, не бих рискувал, все пак ако възпалението е сериозно, без лекарска препоръка, по-добре да не се рискува с нищо допълнително.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Възпаление и подуване на ухото - как да си помогнем сами?

Мнениеот Malina » 19 Яну 2017, 12:35

Освен капките, които използва, може да си слага и такива от изпържен праз и се накапва олиото, на мен са ми помагали много пъти. Но отока е сериозно нещо и за него задължително трябва лекар, може да се събира гной и в някои случаи може да се наложи и намеса, за да се изчисти
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Възпаление и подуване на ухото - как да си помогнем сами?

Мнениеот asdddwww » 19 Яну 2017, 14:41

Бях в ужасно състояние преди години от подуване, някакъв външен отит, разказа ми играта. Бях се и надул. После се оказа, че е проблем със зъб, така че проверете и зъбите! Много ми помогнаха топлите компреси успокояваха ме.
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Възпаление и подуване на ухото - как да си помогнем сами?

Мнениеот Mauritius » 19 Яну 2017, 15:01

А има ли течност, която да излиза от ухото? На мен ми се струва, че положението е сериозно и само с компреси няма да мине. Те може да облекчат, трябва да са сухи и топли, но няма да мине без антибиотици.
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Възпаление и подуване на ухото - как да си помогнем сами?

Мнениеот vanessa_ » 19 Яну 2017, 16:20

Mauritius написа:А има ли течност, която да излиза от ухото? На мен ми се струва, че положението е сериозно и само с компреси няма да мине. Те може да облекчат, трябва да са сухи и топли, но няма да мине без антибиотици.

Става ясно от поста, че човека си пие антибиотик и е посетил лекар, който е поставил съответна диагноза и е назначил лечение.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Възпаление и подуване на ухото - как да си помогнем сами?

Мнениеот viking » 20 Яну 2017, 00:24

Щом се лекувате както трябва с антибиотик няма ли да навреди или да се забави излекуването, ако започнете да капете и слагате разни народни илачи? Аз не бих рискувала.
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: Възпаление и подуване на ухото - как да си помогнем сами?

Мнениеот vanusha » 20 Яну 2017, 10:20

Слагайте си компреса с извара, няма как да навреди, ще успокои повече възпалението, никой лекар няма да го отрече, но за всеки случай попитайте.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Възпаление и подуване на ухото - как да си помогнем сами?

Мнениеот lussy » 20 Яну 2017, 12:08

Само антибиотик ли пие, капвате ли някакво лекарство в ухото? Капки от дебела мара помагат при болно ухо, но не знам при вас дали ще е удачно.
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Възпаление и подуване на ухото - как да си помогнем сами?

Мнениеот Локумът » 20 Яну 2017, 12:40

Ако до 3-4 дни не се облекчи състоянието му с антибиотика и капките, които сигурно слагате, трябва да ходи в спешното направо, не е шега работа. Не знам дали за всяко състояние би било добре да се правят компреси, все пак това може вместо да изолира проблема, да увеличи разпространението.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron