Остана ли мъжка работа в наши дни?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Остана ли мъжка работа в наши дни?

Мнениеот dejavu » 20 Яну 2017, 11:46

Напълно съм съгласна, че жената трябва да иска от мъжа и да казва ясно какво очаква в даден момент да направи той. Като мълчим и поемаме всичко на гърба си само си вредим на себе си. Ядосваме се, сърдим се, ами кажи му бе! "Моля те, ще простреш ли прането, че в момента не мога", "Ще ми помогнеш ли за салатата", "Погледни, моля те, детето дали е завито" - толкова ли е трудно?
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Остана ли мъжка работа в наши дни?

Мнениеот Локумът » 20 Яну 2017, 12:52

У нас има женска работа и тийн работа, аз минавам между капките, защото само аз работя в цялата къща, и се правя на шеф. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Но и както съм писал в друга тема, всичко съм осигурил на жената да не се преработва.
Ама в крайна сметка грижата за дома си е на жената, аедин мъж колкото и да се старае не може да върти къщата правилно, това ви е в кръвта, мили дами. На нас оставете сменянето на крушките и не ни мислете. :mrgreen:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Остана ли мъжка работа в наши дни?

Мнениеот Pipilota » 22 Яну 2017, 09:51

Имало е време, когато е имало мъжка работа - да, да се нацепят дърва, да се оправят животните, но сега мъжете имат най-висшето задължгение да се научат да натискат копчето на дистанционното. :) Затова и у нас вече няма мъжка и женска работа, всеки мие чинии, всеки пуска прахосмукачка, всеки пере и простира. Само готвенето е мое задължение, защото мъжа ми може да изпече едни картофи и то не добре. :) Но пържените ги прави хубаво, та това си е негово задължение. :lol:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Остана ли мъжка работа в наши дни?

Мнениеот rabotnata pchela » 22 Яну 2017, 11:18

Мъжката им работа я има от дъжд на вятър, ание всеки ден им слугуваме. У нас живея с баща ми и мъжа, детето, демек аз и трима мъже. :mad: Когато баща ми иде до кухнята, остава опаковки, чинии, черупки от яйца около печката и масата без изобщо да си чисти, оставя вратите отворени, нали не плаща сметки - дреме му. Вече сложих табели и сме като в цирк! ИЗХВЪРЛИ БОКЛУКА< ПОЧИСТИ СИ МАСАТА, ЗАТВОРИ СКАПАНАТА ВРАТА.
Толкова ги мързи тея мъже, че ги и мързи д амислят. :lol: :lol: :lol:
За щастие ни очаква ремонт и ще им излезе през носа мъжката работа, след като от женска грам не пипват.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Остана ли мъжка работа в наши дни?

Мнениеот dinkog » 23 Яну 2017, 12:09

rabotnata pchela написа:Мъжката им работа я има от дъжд на вятър, ание всеки ден им слугуваме. У нас живея с баща ми и мъжа, детето, демек аз и трима мъже. :mad: Когато баща ми иде до кухнята, остава опаковки, чинии, черупки от яйца около печката и масата без изобщо да си чисти, оставя вратите отворени, нали не плаща сметки - дреме му. Вече сложих табели и сме като в цирк! ИЗХВЪРЛИ БОКЛУКА< ПОЧИСТИ СИ МАСАТА, ЗАТВОРИ СКАПАНАТА ВРАТА.
Толкова ги мързи тея мъже, че ги и мързи д амислят. :lol: :lol: :lol:
За щастие ни очаква ремонт и ще им излезе през носа мъжката работа, след като от женска грам не пипват.

Наистина ли си сложила табели из вас? :lol: :lol:
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Остана ли мъжка работа в наши дни?

Мнениеот julianne » 23 Яну 2017, 13:05

Все още се смята за мъжка работа да изхранва семейството, той да получава по-голямата заплата съответно :smile: . Има изключения, но мисленето е все още такова. Жените това очакваме.
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Остана ли мъжка работа в наши дни?

Мнениеот Mon_ton » 23 Яну 2017, 13:10

julianne написа:Все още се смята за мъжка работа да изхранва семейството, той да получава по-голямата заплата съответно :smile: . Има изключения, но мисленето е все още такова. Жените това очакваме.

Какво лошо има да очакваш половинката ти да изкарва пари? Нима мъжете не очакват в наши дни същото от нас? Какво значение има кой взема 1000 лева заплата и той взема 600, след като накрая бюджета общо за месеца е по-висок?
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Остана ли мъжка работа в наши дни?

Мнениеот Ваня Стойчева » 23 Яну 2017, 14:43

У дома работи само мъжът ми съответно аз съм поела изцяло домакинството, дори и частта с ремонтите - намирам необходимите хора да свършат тази работа. Но съпругът ми работи адски много, за да може да ни издържа, а факта, че аз не работя е общо решение. Той каза, че за него е важно жена му да е отдадена на семейството и на децата си, никога не ми е пречил в моите хобита и инициативи, но главното ми задължение е дома и семейството. За него е важно да изкарва достатъчно пари, за да осигури прехраната ни и да задоволи всичките ни нужди.
В нашия случай мога да кажа, че той домашна мъжка работа няма, но аз също не съм ангажирана с нищо, освен с подреждането на къщата и готвенето, останалото е мое развлечение. В този случай съм доволна от мъжа си и не изисквам да ми помага у дома, макар и често да го прави, по негово собствено желание. В нашето семейство мога да кажа, че неговата мъжка работа е да осигурява семейството, а аз да се грижа за него.
Но ако двамата в двойката работят, то е престъпление да се разчита на това, че мъжа щял да смени крушката при нужда, на фона на ежедневните грижи за дома, които никога не свършват.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Остана ли мъжка работа в наши дни?

Мнениеот mix_twix » 23 Яну 2017, 15:59

В наши дни да се дели работата на женска и мъжка е абсурдно. Всеки трябва да допринася за грижата за дома, а не това да лежи само на плещите на жената. Това вече е част от мъжествеността, а не цепенето на дърва - на теория.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Остана ли мъжка работа в наши дни?

Мнениеот bojo_kolev » 07 Фев 2017, 15:56

Всеки да върши каквото свари и каквото на момента се налага, почнем ли да се чакаме кой какво да свърши, значи нищо няма да се свърши :smile: .
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта