Остана ли мъжка работа в наши дни?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Остана ли мъжка работа в наши дни?

Мнениеот fawla » 07 Фев 2017, 17:11

bojo_kolev написа:Всеки да върши каквото свари и каквото на момента се налага, почнем ли да се чакаме кой какво да свърши, значи нищо няма да се свърши :smile: .

Ти добре разсъждаваш, но си помисли и се огледай в семействата на прпяителите си да разбереш кой какво върши, всички мъже чакат.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Остана ли мъжка работа в наши дни?

Мнениеот m.vulev » 08 Фев 2017, 10:59

Всеки мъж да си даде сметка какво върши и какво не върши вкъщи :grin: .
m.vulev
 
Мнения: 182
Регистриран на: 16 Дек 2013, 13:11

Re: Остана ли мъжка работа в наши дни?

Мнениеот Локумът » 14 Мар 2017, 12:21

Абе работата не трябва да се дели на мъжка и женска, тя трябва да се свърши, аз съм казвал и преди, че не обичам да се занимавам с такива неща и затова съм осигурил на жена си всякакви удобства, че когато се налага аз или тя да правим нещо, то да се прави само. У нас имаме съдомиална, сушилня, прахосмукачка дето си обикаля сама, така че освен да се забърше праха и да се приберат дрехите в гардероба много друго за вършене няма. И тъй като сме лоши хора, прибирането на дрехите сме го оставили на децата, щото те най-много се перат в тея тийн години дето само се гласят за излизания. :mrgreen:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Остана ли мъжка работа в наши дни?

Мнениеот kalinka-kuku » 14 Мар 2017, 15:12

Локуме, ти си страхотен мъж, н малко са такива като теб, повечето само изискват, изискват, и само лежат и се оплакват, че са много изморени, а жените им си почиват с часове в кухнята.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Остана ли мъжка работа в наши дни?

Мнениеот miron » 21 Мар 2017, 13:53

като живея сам всичко върша сам, няма мъжка и женска работа. У нас имаше сериозно разделение на труда, баща ми не съм го видял една чиния да измие, да хвърли боклука, ама все си майстореше нещо долу в гаража...
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Остана ли мъжка работа в наши дни?

Мнениеот kikimoraa » 26 Мар 2017, 11:34

В наши дни не мисля, че има толкова разграничаване между мъжка и женска работа. Особено, ако семейството е младо, сякаш при по-възрастните още го има онова разделение - жената чисти, пере готви, а сега аз виждам нещо по-различно, мъже приготвят различни вкусотии, простират дрехите, чистят, няма го това разделение. Да, може в някои семейства да е останало отделянето на мъжка и женска работа, но тези семейства не са чак толкова много. :roll: Е,разбира се неща, като изнасянето на тежки мебели, почистването на мазето, мисля, че са си чисто мъжки неща. :mrgreen:
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Re: Остана ли мъжка работа в наши дни?

Мнениеот Ernestina » 27 Мар 2017, 18:19

Мъжка и женска работа е доста условно. Има работа за сръчни хора, за прагматични хора, хуманитарно ориентирани хора, за хора с математическо мислене и тн.. Някои от тези качества са по-чести при жени, други при мъже, но определено работата е според индивида, не според пола.
Ernestina
 
Мнения: 86
Регистриран на: 12 Яну 2017, 17:32

Re: Остана ли мъжка работа в наши дни?

Мнениеот vanessa_ » 28 Мар 2017, 11:04

Ernestina написа:Мъжка и женска работа е доста условно. Има работа за сръчни хора, за прагматични хора, хуманитарно ориентирани хора, за хора с математическо мислене и тн.. Някои от тези качества са по-чести при жени, други при мъже, но определено работата е според индивида, не според пола.

Да, общо казано, но в едно семейство и в рутината на домакинството, сякаш женската работа все е в повече. Мъжете вече не ходят да копаят на нивата, но жените продължават да готвят и да чистят у дома и да задоволяват всяка една прищявка.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Остана ли мъжка работа в наши дни?

Мнениеот kikimoraa » 09 Апр 2017, 09:57

В повечето случаи домашната работа ляга на гърба на жената, тя трябва да чисти, да пере, да готви, да помага на децата с уроците, да подготвя заеднос тях проекти и какво ли още не. Мъжете е хубаво да помагат малко повече в домакинството, за дабъдат и жените им по-щастливи и доволни, не мислите ли? : :roll:
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Re: Остана ли мъжка работа в наши дни?

Мнениеот silver933 » 10 Апр 2017, 13:48

Не трябва да има чак такова разделение на мъжка и на женска работа, в наши дни задълженията са разнородни и всеки може да върши всичко. Да, жената не трябва да сменя бушони, но и мъжът не трябва да е акто саксия вкъщи.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Предишна

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта