Шведска горчивка - използвали ли сте и за какво?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Шведска горчивка - използвали ли сте и за какво?

Мнениеот vanessa_ » 19 Яну 2017, 15:57

Майка ми ми препоръча да си взема шверска горчивка, за да подсили имунитета ми през зимата. Също така я препоръча и за редица заболявания, но не разбрах много добре. :roll:
До колкото разбрах, това е някаква тинктура, която е съставена от огромно количество разнообразни билки и има способността да лекува множество заболявания и неразположения, като синузит, зъбобол, дори епилепсия, дискова херния, рак, а и дори се препоръчва при бременните преди раждане! :shock:
Интересно ми е дали някой от вас е ползвал шведската горчивка и дали е намерил и усетил някакви ползи за здравето си? :?:
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Шведска горчивка - използвали ли сте и за какво?

Мнениеот M.Tasheva » 19 Яну 2017, 18:07

от какво се прави това нещо, от какви билки?
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Шведска горчивка - използвали ли сте и за какво?

Мнениеот vanusha » 20 Яну 2017, 09:58

Майка ми пие шведска горчивка, има поне 20 билки в състава, та е трудно да се каже какво точно има и как точно се прави. Пие го за засилване на имунитета, всеки ден по 1 лъжичка.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Шведска горчивка - използвали ли сте и за какво?

Мнениеот annydance » 20 Яну 2017, 10:18

Не съм го използвала, но знам, че може и вътрешно, и външно да се използва. За рани, при различни заболявания, и нея за рак я дават, че помага.
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Шведска горчивка - използвали ли сте и за какво?

Мнениеот Локумът » 20 Яну 2017, 12:42

annydance написа:Не съм го използвала, но знам, че може и вътрешно, и външно да се използва. За рани, при различни заболявания, и нея за рак я дават, че помага.

Повечето народни илачи ги дават, че помагат и за рак, нали знаеш.. :mrgreen: Явно тая болест много лесно се лекува, след като всеки плод и зеленчук помагат.
от друга страна Шведската горчивка съм я ползвал при гастрит и си е супер, разтворена в чай.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Шведска горчивка - използвали ли сте и за какво?

Мнениеот Harmony » 20 Яну 2017, 12:54

Не се пие самостоятелно, така ли? Значи сигурно е някакъв екстракт или концентрат тази горчивка.
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Шведска горчивка - използвали ли сте и за какво?

Мнениеот Локумът » 20 Яну 2017, 13:12

Harmony написа:Не се пие самостоятелно, така ли? Значи сигурно е някакъв екстракт или концентрат тази горчивка.

http://apteka.framar.bg/25000611/%D1%88 ... %BC%D0%BB-
Екстракт е да, по-скоро тинктура според мен. Все пак това са около 50 билки, нямакак да е чай нали :)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48


Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта

cron