Дозировка на антибиотик при дете - коя е по-правилната?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Дозировка на антибиотик при дете - коя е по-правилната?

Мнениеот PasDeDeux » 19 Яну 2017, 16:44

Детето ми е на 2 години и от този върлуващ грип, на който още не му се вижда края, преминахме в бронхопневмония. Лекарката ни изписа Аугментин на прах за суспензия, по 6 мл на ден. Каза ми, че ако искам може и тези 6 мл да ги разделя на два приема по 3 мл през 12 ч. Вторият вариант бил по-препоръчителен, защото така по-добре действало лекарството, по-голям ефект имало от него. Какво сега да направя? Какъв прием на антибиотици в случая е най-добре според вас? Като разсъждавам, не е ли по-добре първите дни да давам по 6 мл, а след третия ден по 3 мл два пъти на ден?
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Дозировка на антибиотик при дете - коя е по-правилната?

Мнениеот vanessa_ » 19 Яну 2017, 17:05

Дозировката за целия период е еднаква и след като ти е казала, че няма значение, значи няма, ако имаше щеше да ти каже какво да направи. Аз бих предпочела да давам два пъти по 3 мл,отколкото да сложа по-силна доза, за по-голям период от време. Доводите ми са, че по-продължително време лекарството и ще е с по-чест прием и постоянен.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Дозировка на антибиотик при дете - коя е по-правилната?

Мнениеот M.Tasheva » 19 Яну 2017, 17:25

Аз бих давала първите три дни по 6 мл, а след това по 3 два пъти на ден. В началото голямото количество да стопира и да се справи с болестта, а после по-малко, когато вече й е взета силата. За да може организмът да не се насища толкова с антибиотика и да има време да се чисти.
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Дозировка на антибиотик при дете - коя е по-правилната?

Мнениеот viking » 20 Яну 2017, 00:13

Лекарката трябва да каже ясно и точно как да се приема антибиотика. Аз обикновено давам дозата, която е посочена за възрастта и килограмите на детето, цяла, не я разделям. Защо трябва да се разделя не мога да разбера. Количеството си е същото.
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: Дозировка на антибиотик при дете - коя е по-правилната?

Мнениеот Lyomi » 20 Яну 2017, 09:26

Аз съм го пила някога, когато имах гнойна ангина. Помня, че майка ми спазваше точно предписанието на лекаря, което съвпадаше с това на опаковката. По принцип хората са примерни и изпълняват предписанията на лекарите, дори когато се окаже, че са сбъркали понякога.
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Дозировка на антибиотик при дете - коя е по-правилната?

Мнениеот vanusha » 20 Яну 2017, 10:22

След като са ви казали, че няма значение, защо толкова се чудите, давайте си предписанието както на вас ви хареса, след като лекаря ви е казал, че няма значение. Това е да ви изпише хапче и да ви каже, че няма значение дали ще го пиете преди или след хранене, то после вие да се чудите ама преди или след. След като лекаря е казал, че доазта е 6мл без значение дали ще е 2х3мл или 1х6мл. какво толкова се чудите? Разбирам да има дозировка - 6 мл или 7,5 мл да има какво да се чудим.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Дозировка на антибиотик при дете - коя е по-правилната?

Мнениеот qwerryyy » 20 Яну 2017, 12:14

Няма никакво значение, и двете дозировки са еднакви. Когато и както и да ги дадете, едно и също.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Дозировка на антибиотик при дете - коя е по-правилната?

Мнениеот lussy » 20 Яну 2017, 12:36

Ефектът при пиенето наведнъж на 6 мл е един и ефектът при пиенето на два пъти по 3 мл сигурно е друг. Вашето разсъждение за промяна на дозата след първите три дни може би е по-добрият вариант.
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Дозировка на антибиотик при дете - коя е по-правилната?

Мнениеот kalinka-kuku » 23 Яну 2017, 16:41

lussy написа:Ефектът при пиенето наведнъж на 6 мл е един и ефектът при пиенето на два пъти по 3 мл сигурно е друг. Вашето разсъждение за промяна на дозата след първите три дни може би е по-добрият вариант.

Значи вашето разсъждение е, че лекаря си няма никаква представа как трябва да бъде дадено въпросното лекарство, след като е казал, че няма значение, явно няма представа как трябва да бъде лекуването детето, може би? Защо не се доверяваме на думите на лекаря си? Сигурни ли сте, че това е правилното лечение, може би ние от форума ще можем да препоръчаме нещо друго?
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Дозировка на антибиотик при дете - коя е по-правилната?

Мнениеот niya_mazova » 23 Яну 2017, 18:08

Аз пък да питам какъв е този лекар, където толкова криволичещи дози дава. Казва една, която е правилна, и точка!
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Следваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта