Как да накарам семейството си да се храни по-здравословно?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Как да накарам семейството си да се храни по-здравословно?

Мнениеот Anka » 22 Яну 2017, 10:35

нали жената върти домакинството, сложи им да ядат, каквото има, все ще почнат да опитват. Или просто поговори с мъжа ти колко е важно здравословното хранене, нека сам да се поинтересува дори! Мъжете не мислят много за здравето на семейството...
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Как да накарам семейството си да се храни по-здравословно?

Мнениеот rabotnata pchela » 22 Яну 2017, 11:30

И пред мен стои същия проблем, не ядем нищо по-различно, вече не мога да понасям картофи! :front: Но у нас не искат да опитват нищо,особено мъжа ми, детето го излъгвам - опитва и често му харесва. Само че той не иска!!! Като не иска съм решила от днес вече да минавам на принципа, който не иска да не яде, или да си готви сам. Не може всички да се търкаляме и да ядем боклуци, защото на един двама са им ограничени хоризонтите и са консерви! :cussingblack:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да накарам семейството си да се храни по-здравословно?

Мнениеот Elica » 22 Яну 2017, 12:24

Харесвам мъже готини мъже, които се грижат за здравето си наистина, но виждаш ли, май не се случва много често. Повече жените обръщат внимание, а мъжете не.. и се получава една семейна война. Рядко са жените, които не са склонни да опитват.
За мен човек, който дори не иска да опита и да разшири хоризонтите си не може да е пример за каквото и да е било.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Как да накарам семейството си да се храни по-здравословно?

Мнениеот franky » 23 Яну 2017, 11:04

Ние в началото не се съобразявахме какво ядем, как го ядем, но след като се роди детето, аз реших, че няма да я бъде тая и спрях да запържвам манджите, тлъстото и месо и саламите бяха аут и така лека полека станаха нещата. Мъжът ми не се е противил много. От време на време му се прияжда някое саламче и си взима, но е рядко и не е болка за умиране :smile: .
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Как да накарам семейството си да се храни по-здравословно?

Мнениеот Lilly_milly » 02 Фев 2017, 12:11

При някои семейства е обратното :smile: . Роди се детето и като стане на достатъчна възраст да може да се поизправя и да дъвче, му дават залъчета, натопени с манджа, мекички пържени картофчета и такива работи :mrgreen: .
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: Как да накарам семейството си да се храни по-здравословно?

Мнениеот Lollipop » 05 Фев 2017, 11:55

То проблемът не е само в запържването на манджите, а цялостното комбиниране на храните, които често са грешни, въпреки липсата на запръжки.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как да накарам семейството си да се храни по-здравословно?

Мнениеот niya_mazova » 06 Фев 2017, 11:20

Неправилното комбиниране на храните едва ли влияе масово на всички.Аз например не се съобразявам и ям месо с картофи, сирене с домати, хляб с месо, но не запържвам, не ям тлъсто и плуващи в олио манджи и мисля, че това е по-важно от това дали комбинираш или не храните. Нямам проблеми с килограмите и съм в добра здравословна форма. Като първа стъпка да се ограничат мазнотиите и купените салами е добре. После вече може да се мине към по-големи промени, например да се ограничат купените сладкиши. Лека-полека става, в едно семейство се усеща кога повече е натиска - като се увеличи мрънкането :smile: .
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Как да накарам семейството си да се храни по-здравословно?

Мнениеот Локумът » 14 Мар 2017, 13:03

Да, със сигурност е по-добре да ядеш хамбургер с пилешка пържола, картофи, маруля и майонезьа, отколкото да ядеш една картофена яхния с малко повече олио. :wink:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Как да накарам семейството си да се храни по-здравословно?

Мнениеот kauda » 21 Мар 2017, 13:08

Не смятам, че точно количеството олио в ястието е определящо за това, колко ще е вредно или здравословно. Други неща мен лично ме притесняват повече, като гледам света около себе си, а именно, че масово на трапезата присъстват въглехидрати в огромни количества. Въглехидратите на ден трябва да са 50% от храната ни, останалото белтъчини и мазнини. Да помислим колко калории на ден и колко въглехидрати има е един нормален за някои българи начин на хранене:
Закуска една баничка, теглото й е около 200 грама: За баничка не можах да намеря в калкулатора, който ползвам, но гугъл казва това - - 391 ккал. калории на 100 грама, баничката да е 200 грама, ето веднага 800 калории за старт на деня. На обяд пиле с ориз : 350 грама порция - 440 калории, хляб разбира се, поне 2 филии бял хляб 100 грама - 235 калории, следобед закуска - вафла и пакет солети - вафлата е 25 грама - 140 калории, солетите 55 грама 185 калории, следва и вечеря, но вече се изморих... :) до тук сметките са такива: 1780 без вечерята, за нея има ракия, бира, винце, пържолки, картофки пържени, салатка и хопш станали 2500 каллории :) а физическа активност като за 200 калории на ден.
По-добре една мазна манджа, отколкото всичко това.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Как да накарам семейството си да се храни по-здравословно?

Мнениеот qwerryyy » 21 Мар 2017, 13:56

kauda, Добър и напълно правилен разчет на това,което виждам ежедневно около мен, само че проблемът е там, че тея калории не се виждат, те не са кариес, да се видят, всеки хапва, засища се за кратко с тези бързи въглехидрати. Просто без желание от страна на всички няма как да бъдат накарани да се хранят по определен начин, ще пробва valensiq ден два три пет и пак ще ядат както им е вкусно.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron