Ако имате възможност да НЕ внасяте осигуровки, бихте ли го правили?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Ако имате възможност да НЕ внасяте осигуровки, бихте ли го правили?

Мнениеот Локумът » 20 Яну 2017, 12:32

Вече ми е писнало всеки месец да внасям луди пари на държавата под формата на осигуровки, за да взема накрая мизерна пенсия. Ако зависи от мен няма да дам и една стотинка на тая скапана държава. Интересно ми е вие какво мислите, ако имате възможност да не внасяте осигуровки, съответно и да не получавате пенсия,бихте ли се съгласили или мислите, че плащането на осигуровките има своя причина.
Тука не говоря за момента, в който ще ми спрягате, че сегашните осигуровки плащат пенсиите на възрастните в момента и т.н. :) тука става въпрос за вашето лично решение, засягащо вас само, с конкретния въпрос. То е ясно, че няма как да се случи, но да си помечтаем за един по-готин свят, в който може!
Та,ако имате възможност да не внасяте осигуровки в държавата, бихте ли го правили? :?: :?: :?:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Ако имате възможност да НЕ внасяте осигуровки, бихте ли го правили?

Мнениеот Harmony » 20 Яну 2017, 12:58

Добре де, като не внасяш, на стари години откъде ще ти идват доходите? Как ще се издържаш, като не можеш да работиш и да ти плащат заплата?
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Ако имате възможност да НЕ внасяте осигуровки, бихте ли го правили?

Мнениеот Локумът » 20 Яну 2017, 13:01

Harmony написа:Добре де, като не внасяш, на стари години откъде ще ти идват доходите? Как ще се издържаш, като не можеш да работиш и да ти плащат заплата?

Замисли се, ако всеки месец заделяш по 120 лева , горе долу колкото в момента се внасят на държавата то за една година ще имаш 1440. :) за 40 години стаж стават 57600 лв. Пенсионираш се на 70 години, живееш още 10 години и средно на месец си вземаш чиста пара от 500 лева, без да смятаме лихвите и възможностите, които имаш допълнително да оставяш в резерв. :mrgreen: И това без значение каква професия си имал през целия си живот. :mrgreen:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Ако имате възможност да НЕ внасяте осигуровки, бихте ли го правили?

Мнениеот Snejna » 20 Яну 2017, 13:18

Мога ли, няма да ги внасям, толкова съм бясна на това всяческо източване на пари, не искам парите ми да отиват по джобовете на тоя и оня, а накрая пенсионерите да мизерстват.
Но разбира се, това няма как да се случи, но като хипотеза е страхотно, амкар че като се познавам, няма да заделям редовно пари и на стари години ще се чудя какво да правя. :lol:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Ако имате възможност да НЕ внасяте осигуровки, бихте ли го правили?

Мнениеот mangusta » 20 Яну 2017, 16:03

Локумът написа:
Harmony написа:Добре де, като не внасяш, на стари години откъде ще ти идват доходите? Как ще се издържаш, като не можеш да работиш и да ти плащат заплата?

Замисли се, ако всеки месец заделяш по 120 лева , горе долу колкото в момента се внасят на държавата то за една година ще имаш 1440. :) за 40 години стаж стават 57600 лв. Пенсионираш се на 70 години, живееш още 10 години и средно на месец си вземаш чиста пара от 500 лева, без да смятаме лихвите и възможностите, които имаш допълнително да оставяш в резерв. :mrgreen: И това без значение каква професия си имал през целия си живот. :mrgreen:


Нищо против на пръв поглед, но сам оставен на себе си човек няма да заделя чинно всеки месец години наред. Или ще му потрябват спешно за нещо, или ще ги профука за ядене, пиене и материални неща. А така като ги взимат предварително, работата чиста :smile: . Може и да направят пенсионирането да става на 70 години, но не виждам кой работодател ще те държи дотогава, т.е може да ти се наложи да се издържаш без заплата много преди това, а тя откъде ще дойде? И кой ти гарантира, че ще живееш до 80, ами ако е повече :grin: ? Парите дали ще стигнат по тия сметки, повече излиза. Някаква сигурност има сега, колкото и да са мизерни пенсиите, знаеш, че не може да не я получиш.
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Ако имате възможност да НЕ внасяте осигуровки, бихте ли го правили?

Мнениеот Monika_Spasova » 20 Яну 2017, 16:10

Мога ли не бих внасяла и аз. :cheerleadersmileygirl: Но това са безплатни мечтикакто сте казали. Смятам, че се подиграват с труда ни и с целия живот на внасяне на пари и накрая ни дават една смешна пенсия, с която едва преживявамае.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Ако имате възможност да НЕ внасяте осигуровки, бихте ли го правили?

Мнениеот Ваня Стойчева » 21 Яну 2017, 09:21

Аз не съм работила от 20 години и всеки месец заделям добра сума за стари години. :) Но опредлеено парите ми стигат имога да го правя, но ако нямахме достатъчно добри доходи и всеки месец изкарваме на ръба, когато има заделени пари лесно се пипат и готови пари лесно се харчат. Но като цяло, за някой много против, сигурен в себе си, може и да е добра опция.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Ако имате възможност да НЕ внасяте осигуровки, бихте ли го правили?

Мнениеот Yunona » 21 Яну 2017, 22:13

Локумът написа: Тука не говоря за момента, в който ще ми спрягате, че сегашните осигуровки плащат пенсиите на възрастните в момента и т.н. :) тука става въпрос за вашето лично решение, засягащо вас само, с конкретния въпрос. То е ясно, че няма как да се случи, но да си помечтаем за един по-готин свят, в който може!
Та,ако имате възможност да не внасяте осигуровки в държавата, бихте ли го правили? :?: :?: :?:

Няма как въпросът с пенсиите да засяга "нас само". Пенсията е изначално замислена като обществено явление - едни членове на обществото помагат на други. Кой колко ще живее е съвсем друг въпрос и там по-добре да не спекулираме.
Нямам желание да не си плащам осигуровките и съм наясно, че на моите пари разчитат хора като майка ми. За мен е важно. В същото време съм наясно, че само с държавна пенсия съм доникъде, но пък и никъде в цивилизования свят не разчитат само на държавното осигуряване! Затова имам и доброволно пенсионно осигуряване - вярно, отскоро е, но се старая да отделям пари и за там.
Държа на задължителното пенсионно осигуряване. Ако не беше то, нямаше да имам сирашката пенсия от тате, благодарение на която преживях последните години в гимназията и цялото следване в гладните първи години на прехода.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Ако имате възможност да НЕ внасяте осигуровки, бихте ли го правили?

Мнениеот Pipilota » 22 Яну 2017, 09:39

Абе знам ли, ако наистина това зависи и е само свързано с мен, но всъщност не е. Няма лошо в пенсиите, има лошо в тяхното пресмятане, че накрая вземаме едни мизерни пари. Лошото е, че по принцип парите, които получаваме през целия си живот са малко, малко хора имат хубави доходи, повечето се осигуряваме на минимални пари, после накрая вземаме по 150 лева пенсия, което е грозно, но другата възможност е цял живот да нямаш пари.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Ако имате възможност да НЕ внасяте осигуровки, бихте ли го правили?

Мнениеот rabotnata pchela » 22 Яну 2017, 11:30

Бих внасяла повече, ако имам възможност, нямаше да съм добра да отделям резервни пари ,в се щях да ги харча. Сега неми стигат парите, но ако имам възможност бих внасяла по-високи осигуровки.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron