Как да облекчим болките в ставите, как да се храним?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Как да облекчим болките в ставите, как да се храним?

Мнениеот mangusta » 20 Яну 2017, 15:10

Майка ми от около 3-4 години осезаемо вече има проблеми със ставите. Сега особено, когато зимата е влажна и студена, с много сняг, усеща много силно промените във времето. Спазва предписаното от лекаря, но като че ли спасение няма. Наясно съм, че заболят ли стави, с каквото и да се мажеш, каквото и да пиеш, това си е доживот. Затова не търся съвети за природни лекове и мазила, а какви мерки може да взима майка ми, за да облекчи тези болки с други помощни средства. Доказано е, че храната играе съществена роля при артритните заболявания. Някой може ли да ме насочи с какво трябва да се храни тя и кои продукти да избягва?
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Как да облекчим болките в ставите, как да се храним?

Мнениеот fawla » 20 Яну 2017, 15:30

За ставите не трябва ли да заложите повече на желатина за изграждане на ставния хрущял? Сещам се , че имаше теми във форума, свързани и дори с някакви неща за пиене, които са натурални и помагат.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Как да облекчим болките в ставите, как да се храним?

Мнениеот Bambaa » 20 Яну 2017, 16:21

Артритната болка много се повлиява от топлината. Тялото трябва да бъде затоплено и на топло да се стои, топлината отпуска болката. Топли дрехи през зимата. За съжаление тя не помага при подуването на ставите. Тогава може да се слагат някакви стягащи превръзки или колани.
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Как да облекчим болките в ставите, как да се храним?

Мнениеот donni » 23 Яну 2017, 09:46

Някои хора пият и обезболяващи за болките. Почти всеки има такива проблеми, кой повече, кой по-малко. Пържено и полуфабрикати не са препоръчителни по принцип, но за такива артрит съвсем, и по-малко сладки изделия.
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Как да облекчим болките в ставите, как да се храним?

Мнениеот Nightmare » 23 Яну 2017, 16:10

Моите стави се обаждат вече. Избягвам солените храни, защото солта може да възпали ставите. Гледам да се храня балансирано и да имам някаква физическа активност, повече да се разхождам.
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Как да облекчим болките в ставите, как да се храним?

Мнениеот Rali_hr » 26 Яну 2017, 11:35

като всяко нещо, правилния режим на хранене може еда помогне, колкото и да не искаме д аси го признаем, храненето е най-важното, за цялостното ни здраве.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да облекчим болките в ставите, как да се храним?

Мнениеот mamina » 26 Яну 2017, 13:26

Повече протеини, набавени от боб, леща, киноа, спанак, ядки или масла от тях. Омега 3 мастни киселини много добре се отразяват на ревматоидните болки, докато омега 6 не са препоръчителни.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Как да облекчим болките в ставите, как да се храним?

Мнениеот zagrijena » 02 Фев 2017, 00:53

Като се развали времето, доста се усещат ставите, болят, извиват, неприятна рабо та. Май с нищо не може да се реши този проблем.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11


Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта