Готвите ли с амарант?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Готвите ли с амарант?

Мнениеот gabinka_80 » 20 Яну 2017, 16:29

Вчера си купих амарант, да го пробвам, да си призная и аз не знам защо. Не съм готвила никога и не знам как мога да го използвам. Останала съм с впечатлението, че се ползва повече за десерти, но не съм сигурна. :roll: Вие използвате ли амарант, готвите ли с него и може ли да споделите някои рецепти, за които сте го ползвали? :?:
Чувала съм, че могат да се правят пуканки от амарант и за това ако кажете как става ще съм ви много благодарна!! :drinkingcheers:
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Готвите ли с амарант?

Мнениеот Pipilota » 20 Яну 2017, 17:14

Готвя, Габинка! използвам го на мястото на ориз, особено, когато пълня чушки, или правя кюфтенца на яхния, слагам амарант или булгур, защото увират по-бързо.
А пуканките са много лесни. Правят се както обикновените пуканки, слагаш тенджера да се нагрее, изсипваш амаранта, посоляваш и чакаш да се пукнат. На мен обаче не са ми вкусни и бързо прегарят.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Готвите ли с амарант?

Мнениеот lini_leni » 20 Яну 2017, 17:51

Чувала съм го, но дори не съм го виждала, какво остава да го ям :smile: . Но ми стана любопитно и ще следя темата. Какво точно представлява амарантът?
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Готвите ли с амарант?

Мнениеот Pipilota » 22 Яну 2017, 09:43

lini_leni написа:Чувала съм го, но дори не съм го виждала, какво остава да го ям :smile: . Но ми стана любопитно и ще следя темата. Какво точно представлява амарантът?

Едни дребни зрънца, прилича на просо, киноа, само че са още по-ситни. Много е вкусен, всъщност като всяко от новите зърнени неща, може да се сложи навсякъде, стига да имаш желание да пробваш различни неща. Най-често го готвя със зеленчуци - чушка, грах, морков, овкусявам със сос и леко запържвам в една лъжичка мазнин,а, когато стане готово, слагам сварения амарант, разбърквам и хапваме с кеф. :lol:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Готвите ли с амарант?

Мнениеот agro » 22 Яну 2017, 10:54

Любимия ни продукт :thumbup:
agro
 
Мнения: 39
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 14:05

Re: Готвите ли с амарант?

Мнениеот Anka » 22 Яну 2017, 11:08

agro написа:Любимия ни продукт :thumbup:

ще кажеш ли рецепта, в която го използваш? :0
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Готвите ли с амарант?

Мнениеот vanessa_ » 22 Яну 2017, 11:40

амарант не съм ползвала досега, виждала съм го в магазина но не съм купувала. Не мога да свикна с тези дребни зрънца и не мога да им намеря място... ще се радвам, на някоя рецепта, която да бъде наситина вкусна!
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Готвите ли с амарант?

Мнениеот Elica » 22 Яну 2017, 12:27

Едно от любимите ми неща с амарант са картофените кюфтета. В сместта се добаравя сварен амарант, после се действа както с традиционните картофени кюфтенца, която рецепта следвате по принцип :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Готвите ли с амарант?

Мнениеот franky » 23 Яну 2017, 10:59

За какво е полезен този амарант и какъв вкус има? И аз не съм приготвяла подобно нещо, като киноата ли се вари като времетраене?
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Готвите ли с амарант?

Мнениеот rabotnata pchela » 27 Яну 2017, 11:49

franky написа:За какво е полезен този амарант и какъв вкус има? И аз не съм приготвяла подобно нещо, като киноата ли се вари като времетраене?

Същата работа, полезни свойства не знам, но е от типа храни, които е готино да присъстват на масата ни. Аз не търся полезните свойства на киноа, амарант, елда, чия, хапвам ги, за да разнбообразя от боб, леща и ориз. ;)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron