Бихте ли извадили ноктите на котката си?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: Бихте ли извадили ноктите на котката си?

Мнениеот Kremiliya » 24 Яну 2017, 09:57

rose_92 написа:Какви са тези тапички за нокти?
Моята котка е много злобна и много често ме хапе и драска и то жестоко. Освен това дере мебелите и тапетите...ама чак да и извадя ноктите - не бих го направила.

Като напишеш в гугъл тапички за нокти на котки ще ги видиш. Слагали сме на нашата котка, не драска, не ходеше странно и много бързо свикна с тях.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Бихте ли извадили ноктите на котката си?

Мнениеот Lili_pili » 24 Яну 2017, 10:56

По-добре с тапички за проблемите котки наистина, ваденето на ноктите ми се струва излишно жестоко, а и тапичките са по-евтини дори. Могат да се слагат само на предните нокти, които реално създават най-големите проблеми.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Бихте ли извадили ноктите на котката си?

Мнениеот ramimni » 24 Яну 2017, 11:52

rose_92 написа:Какви са тези тапички за нокти?
Моята котка е много злобна и много често ме хапе и драска и то жестоко. Освен това дере мебелите и тапетите...ама чак да и извадя ноктите - не бих го направила.
[/quote]

Как я търпиш тази котка, за какво ти е такава? Сигурно цялата си в белези от драскотините. Може и някоя инфекция да ти докара. Аз не бих я търпяла и минута и честно казано, щях да се замисля дали да не прибегна към този метод. Или да изгоня котката.
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Бихте ли извадили ноктите на котката си?

Мнениеот Jully » 24 Яну 2017, 14:32

ramimni написа:
rose_92 написа:Какви са тези тапички за нокти?
Моята котка е много злобна и много често ме хапе и драска и то жестоко. Освен това дере мебелите и тапетите...ама чак да и извадя ноктите - не бих го направила.


Как я търпиш тази котка, за какво ти е такава? Сигурно цялата си в белези от драскотините. Може и някоя инфекция да ти докара. Аз не бих я търпяла и минута и честно казано, щях да се замисля дали да не прибегна към този метод. Или да изгоня котката.[/quote]
Е, чак пък! Това е като да имаш кофти роднина и да го изхвърлиш. Съдейки по мнението ти, може би някой от близките ти го е обмислял. :lol:
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Бихте ли извадили ноктите на котката си?

Мнениеот puhcheto » 25 Яну 2017, 15:18

Котетата нищо не са виновни, че драскат, хапят, точат си ноктите. Такава си им е природата. Откъде накъде ще я променяме?
Аватар
puhcheto
 
Мнения: 237
Регистриран на: 09 Юли 2015, 16:34

Re: Бихте ли извадили ноктите на котката си?

Мнениеот viking » 08 Фев 2017, 16:13

И аз това се питам, държим се като че ли е само наша работа и сме напълно в правото си да казваме какво да се случва с всички и всичко около нас.
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: Бихте ли извадили ноктите на котката си?

Мнениеот black » 10 Фев 2017, 13:09

Толкова ли няма други начини, че да се стига до вадене на ноктите?! Защо все лесния начин да се избира, трябва и за други неща да се мисли, не само за нашето удобство.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Бихте ли извадили ноктите на котката си?

Мнениеот Локумът » 10 Фев 2017, 13:53

black написа:Толкова ли няма други начини, че да се стига до вадене на ноктите?! Защо все лесния начин да се избира, трябва и за други неща да се мисли, не само за нашето удобство.

Предложи на тея хора някои от трудните начини, за които се сещаш :wink:
Ваденето на ноктите на котката си е бая крайно решение (ся лесно ли е трудно ли е не мога да кажа), ама си е начин да си предпазиш мебелите, децата и себе си. Не знам домашна котка, която да си изкарва прехраната с тея нокти, тъй че може би няма да е така фатално.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Бихте ли извадили ноктите на котката си?

Мнениеот rose_92 » 15 Фев 2017, 22:06

ramimni написа:
rose_92 написа:Какви са тези тапички за нокти?
Моята котка е много злобна и много често ме хапе и драска и то жестоко. Освен това дере мебелите и тапетите...ама чак да и извадя ноктите - не бих го направила.


Как я търпиш тази котка, за какво ти е такава? Сигурно цялата си в белези от драскотините. Може и някоя инфекция да ти докара. Аз не бих я търпяла и минута и честно казано, щях да се замисля дали да не прибегна към този метод. Или да изгоня котката.[/quote]

Ами обичам си я колкото и да е зла. Толкова е дебела и сладка. :grin: :lol: Какво да се прави - не всеки има късмета да случи на котка (както и на мъж, свекърва и т.н.), но какво - трябва всички да изхвърлим ли?
Може би ще потърся тези тапички за нокти да видим дали ще помогнат.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Бихте ли извадили ноктите на котката си?

Мнениеот klara » 15 Фев 2017, 22:51

Първо да се пробва с добро и ако не подейства тогава да се взимат сериозни мерки :smile: . Тапичките могат и да свършат работа, само да не подивее и да не се подразни котката от тях.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

ПредишнаСледваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron