Бихте ли извадили ноктите на котката си?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Бихте ли извадили ноктите на котката си?

Мнениеот lini_leni » 20 Яну 2017, 17:25

Попаднах на информация, че в САЩ и в други страни има предложение да се вадят ноктите на котетата, за да не съсипват мебелите на стопаните си. Такааа, единственото животинче, което съм гледала, е декоративно плъхче и не мога да кажа, че съм голям любител на котките. Но от това, което прочетох, ми стана много неприятно и противно. Защото да причиняваш болка и да осакатяваш, за да ти е удобно, комфортно и да не си създаваш излишни главоболия с обзавеждането, според мен минава доста граници. Не разбират ли тези хора какво означава това за животното и какви последствия може да има? Учудвам се от лекотата, с която някой предлага и евентуално може да приеме такова предложение. Който има котка в къщата си, може ли да каже има ли логика в този метод, която аз не проумявам, и би ли постъпил по този начин и защо? Толкова ли няма други начини за справяне с проблема?
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Бихте ли извадили ноктите на котката си?

Мнениеот Pipilota » 20 Яну 2017, 17:29

Надали е свързано с болка и подобно нещо, със сигурност се извършва хуманно и с упойка, с подходящите обезболяващи и т.н. Ааз бих го направила, ако искате ме съдете, но дори и обезпаразитено коте, може да нанесе вреди на дете и едно одраскване да му причини проблеми, затова колкото и е да страшно, бих го направила. Мен ме е драскала котка по окото - не по клепача, а по самото око, само аз си знам как вече 5-6 години по-късно още изпитвам болка и ми изсъхва окото ... съжалявам за котето, че ще получи дискомфорт за няколко дни, но това спестява много тревоги, а на мебелите майната им, те не биха били изобщо довод да го направя.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Бихте ли извадили ноктите на котката си?

Мнениеот MGB » 20 Яну 2017, 18:07

Не съм привърженичка много на животните, не съм имала любимец, но може би щях да се замисля, ако този въпрос стоеше пред мен. Да, всяко животинче носи риска със себе си и може да причини големи неприятности, независимо дали здравословни или материални, но все пак това му е природата. След като сме го взели вкъщи, значи трябва да се съобразяваме и тушираме негативите без да сме жестоки.
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Бихте ли извадили ноктите на котката си?

Мнениеот Ваня Стойчева » 21 Яну 2017, 08:34

Има и друг нашумял вариант, слагат се на котките тапички на ноктите. :lol: Това според мен дори е по-голям дискомфорт, но е и жестоко да се махат ноктите, все пак това му е природата на котето. Бих се чудила много, ако имам този вариант пред себе си и може би нямаше да се съглася.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Бихте ли извадили ноктите на котката си?

Мнениеот Pipilota » 22 Яну 2017, 09:41

Ваня Стойчева написа:Има и друг нашумял вариант, слагат се на котките тапички на ноктите. :lol: Това според мен дори е по-голям дискомфорт, но е и жестоко да се махат ноктите, все пак това му е природата на котето. Бих се чудила много, ако имам този вариант пред себе си и може би нямаше да се съглася.

Тапичките също не са лоши, но според мен са по-неприятни, макар че свиква. С тапичките, нокътя е постоянно изваден, което сигурно не е приятно за котето :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Бихте ли извадили ноктите на котката си?

Мнениеот rabotnata pchela » 22 Яну 2017, 11:14

еее, много жестоко! Не бих може би.. мкаар че ако нещо го налага, ще го направя.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Бихте ли извадили ноктите на котката си?

Мнениеот vanessa_ » 22 Яну 2017, 11:45

Това е жестоко! как може изобщо някой да си го помисли? Нали горкото животно ще се мъчи?! След като човек не е готов да има домашен любимец, не трябва да го взема! Ноктите на котката са част от нея, не може просто да ги изтръгнете!!!!!!!
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Бихте ли извадили ноктите на котката си?

Мнениеот valiopaf » 23 Яну 2017, 11:54

Нали се режат ноктите, това не върши ли работа?
valiopaf
 
Мнения: 92
Регистриран на: 05 Фев 2014, 13:30

Re: Бихте ли извадили ноктите на котката си?

Мнениеот dinkog » 23 Яну 2017, 12:05

Не знам дали бих извадил ноктите на котката си. :roll: Ако е заради мебелите не бих, ако е поради някакъв сериозен проблем, бих се замислил доста сериозно и тогава щях да взема решение.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Бихте ли извадили ноктите на котката си?

Мнениеот rose_92 » 24 Яну 2017, 01:40

Какви са тези тапички за нокти?
Моята котка е много злобна и много често ме хапе и драска и то жестоко. Освен това дере мебелите и тапетите...ама чак да и извадя ноктите - не бих го направила.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта