Вярно ли е, че противозачатъчните добре подхранват орхидеите?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Вярно ли е, че противозачатъчните добре подхранват орхидеите?

Мнениеот Nightmare » 23 Яну 2017, 15:27

Момичета, искам да се допитам до вас. Някоя от вас подхранвала ли е орхидеите си с противозачатъчни? Моя приятелка ми каза този метод, пробвала го и казва, че й цъфтели като луди. Стрива хапченцето и го разтваря във водата, с която ги полива. Доста шантаво ми изглежда и не смея много да пробвам, да не взема да ги съсипя нещо. Много ще се радвам, ако има някоя от вас, която да се е уверила в ефикасността на противозачатъчните за орхидеите :grin: . Кажете и някой друг начин за подранването им. Моите са от 4-5 години и ми се струва, че дават назад нещо.
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Вярно ли е, че противозачатъчните добре подхранват орхидеите?

Мнениеот mix_twix » 23 Яну 2017, 15:47

Е тва вече как го измислят хората.. седя и се чудя, как една жена си е седяла вкъщи, поддрънквала е с противозачатъчните и си е казала, абе чакай да пробвам да ги сложа в орхидеята...
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Вярно ли е, че противозачатъчните добре подхранват орхидеите?

Мнениеот kalinka-kuku » 23 Яну 2017, 16:32

Знам, че витамин В6 може да се използва за торене на орхидеите, но противозачатъчни... :roll:
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Вярно ли е, че противозачатъчните добре подхранват орхидеите?

Мнениеот dessiblond » 23 Яну 2017, 17:17

И аз си напъвам мозъка да разбера как точно противозачатъчните ще помагат за цъфтежа на орхидеите :grin: и не мога да разбера. Всякакви опити съм чувала - с черупки от яйца, бананови кори и т.н., но това са естествени неща, може и да действат. Но противозачатъчни :shock: !
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Вярно ли е, че противозачатъчните добре подхранват орхидеите?

Мнениеот zheleva212 » 24 Яну 2017, 10:02

Това за противозачатъчните не го чувам за първи път :smile: , даже в една от книгите, които имам за отглеждане на цветя пише, че на три месеца по едно хапче трябва да се слага на саксия.
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Вярно ли е, че противозачатъчните добре подхранват орхидеите?

Мнениеот Kremiliya » 24 Яну 2017, 10:08

Кка щ епомагат, след като противозачатъчните са само хормони.. мисля, че са те излъгали.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Вярно ли е, че противозачатъчните добре подхранват орхидеите?

Мнениеот ramimni » 24 Яну 2017, 12:08

Kremiliya написа:Кка щ епомагат, след като противозачатъчните са само хормони.. мисля, че са те излъгали.


Точно защото са хормони затова цветята избуяват на листа и цветове. :smile: Имам вкъщи много саксии и от време на време си правя такива експерименти, даже бирена мая съм слагала. Има нещо вярно, подхранват се.
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18


Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта