Възможно ли е приятелство между мъж и жена без нещо повече;)

Re: Възможно ли е приятелство между мъж и жена без нещо повече;)

Мнениеот rabotnata pchela » 02 Фев 2017, 13:50

Аз не съм забелязала някаква закономерност, даже мога да кажа, че аз съм била по-влюбчивата. С мой много близък приятел бяхме наистина постоянно заедно, държахме се по-близко и от гаджета, спяхме заедно (буквално спахме), бяхме много близки. И двамата усетихме, че отношенията ни почват да стават по-различни, поговорихме и се разбрахме, че между нас няма да се получи, но продължихме да излизаме заедно и да поддържаме същите отношения, това не ни попречи. Но осъзнахме, че сме твърде остри камъни, за да мелим брашно. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Възможно ли е приятелство между мъж и жена без нещо повече;)

Мнениеот pavleta » 03 Фев 2017, 13:25

preslavaslavova написа:Аз пък съм забелязвала, че в подобен тип приятелства, мъжете са тези, които си признават чувствата и са склонни към влюбване.


На тях им е по-слаб ангелът, докато жената по-скоро възприема мъжа в такава връзка като защитник и сигурен човек.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Възможно ли е приятелство между мъж и жена без нещо повече;)

Мнениеот S_Milenska » 06 Фев 2017, 13:58

pavleta написа:
preslavaslavova написа:Аз пък съм забелязвала, че в подобен тип приятелства, мъжете са тези, които си признават чувствата и са склонни към влюбване.


На тях им е по-слаб ангелът, докато жената по-скоро възприема мъжа в такава връзка като защитник и сигурен човек.

По-скоро е до човека, без значение от пола, дали ще емъж или жена, зависи само от това, колко сериозно е хлътнал. Тя любовта не идва с предварително искане и записване.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Възможно ли е приятелство между мъж и жена без нещо повече;)

Мнениеот Rali_hr » 06 Фев 2017, 15:36

Наистина тея неща не питат, не мога да кажа, че има пол, който е по-податлив на влюбване, когато има приятелство. Много зависи от хората, от това как възприемат другия, от това какви хора обичат, от това, колко са влюбчиви и дали бързо започват да си падат по някой или не.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Възможно ли е приятелство между мъж и жена без нещо повече;)

Мнениеот mangusta » 07 Фев 2017, 10:42

Има различни видове влюбчивост. Аз мога да се влюбя в приятел, но не по онзи, любовния начин, а толкова да го харесвам като човек, че да го чувствам като сродна душа и много близък. И да няма следа от желание за секс или нещо сексуално.
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Възможно ли е приятелство между мъж и жена без нещо повече;)

Мнениеот kalinka-kuku » 07 Фев 2017, 12:53

Когато прекарваш с някой от противоположния пол много време, имате общи интересни, приятно ви е заедно, естествено се намърдват и мислите за влюбването и самото влюбване. Да не се случи това, трябва да бъдете и все пак много различни, за да може да се изгражда приятелство истинско при това.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Възможно ли е приятелство между мъж и жена без нещо повече;)

Мнениеот Bambaa » 08 Фев 2017, 15:06

Животът е странно нещо. Имам едни познати, които преди години бяха добри приятели без никакви странични неща, както се казва от деца се познаваха. После животът ги пръсна, изгубиха се и не поддържаха връзка. Докато един ден случайно се оказахме в една компания за вечерта и тогава нещо им стана на тия хора и сега са щастливо женени :smile: .
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Възможно ли е приятелство между мъж и жена без нещо повече;)

Мнениеот Lili_pili » 08 Фев 2017, 15:14

Bambaa написа:Животът е странно нещо. Имам едни познати, които преди години бяха добри приятели без никакви странични неща, както се казва от деца се познаваха. После животът ги пръсна, изгубиха се и не поддържаха връзка. Докато един ден случайно се оказахме в една компания за вечерта и тогава нещо им стана на тия хора и сега са щастливо женени :smile: .

Хората са се преоткрили като различни личности, ето това е мила история. Според мен няма лошо, ако приятелството се превърне във връзка, проблем по-скоро е, когато някой е във връзка, да поддържа приятелски отношение с някой от другия пол, дали може да устои на изкушенията, които има дори и подсъзнателно от приятеля си?
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Възможно ли е приятелство между мъж и жена без нещо повече;)

Мнениеот kalinka-kuku » 27 Апр 2017, 09:45

Във всяко едно приятелство има момент, в който преминава и искрата на любовта, колкото и да се отрича. Все някой е погледнал с други очи на приятеля си. Но в дългосрочен план, това не означава, че не се преодолява и се продължава без интимна връзка. Все пак до голяма степен хората се сближават един с друг и интимно, дори и в приятелството. Преминава се като преход през този период и всичко продължава само като приятелство.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Възможно ли е приятелство между мъж и жена без нещо повече;)

Мнениеот preslavaslavova » 04 Май 2017, 14:21

marsu написа:Във всяко едно приятелство има момент, в който преминава и искрата на любовта, колкото и да се отрича. Все някой е погледнал с други очи на приятеля си. Но в дългосрочен план, това не означава, че не се преодолява и се продължава без интимна връзка. Все пак до голяма степен хората се сближават един с друг и интимно, дори и в приятелството. Преминава се като преход през този период и всичко продължава само като приятелство.


Напълно съм съгласна. Преди години имах една такава ситуация с един близък приятел, но бързо отшумя, след като не видя интерес от моя страна.
preslavaslavova
 
Мнения: 125
Регистриран на: 02 Яну 2016, 22:32

ПредишнаСледваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта