Могат ли да доведат до алергия ароматизираните дамски превръзки?

Могат ли да доведат до алергия ароматизираните дамски превръзки?

Мнениеот mimeto90 » 24 Яну 2017, 18:04

Извинете дами, но ползвали ли сте ароматизирани дамски превръзки, рекламирани като съдържащи билкови екстракти? Купих си такива, не помня фирмата, но беше световно неизвестна, не е от обичайните, които ги виждаме масово по магазините. След първия ден получих леко парене и зачервяване, след това се засили. Престанах да ги употребявам и малко по малко тези неудобства преминаха и с помощта на крем "Здраве". Възможно ли е дамски превръзки да причинят такова нещо? За първи път да пробвам и виж какво стана :mrgreen: . Вие какви ползвате и какви предпочитате? Казват, че най-добре да се използват превръзки с естествени материали, но аз такива не съм виждала по магазините. И усетих от "естествените" билкови екстракти какво стана! Трябва ли да се пазим от дамските превръзки с екстри?
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Могат ли да доведат до алергия ароматизираните дамски превръзки?

Мнениеот rose_92 » 24 Яну 2017, 22:36

Аз използвам само Always Ultra, защото ги намирам за най-надеждни срещу пропускане и наистина абсорбират течността, не като повечето по-евтини превръзки..Никога не съм имала проблеми с тях.
Преди време обаче реших да използвам ежедневни превръзки, но получих цистит след употребата им затова вече не ги използвам. Те бяха на марката Discreet и си ги бях взела точно заради хубавия аромат, но...явно не ми подействаха добре.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Могат ли да доведат до алергия ароматизираните дамски превръзки?

Мнениеот analizatorka » 24 Яну 2017, 22:45

Не съм си купувала такива превръзки с билкови екстракти, даже не съм виждала такива. Ако ги ароматизират с тези екстракти, може и да има алергична реакция при някои жени. На мен лично много са ми неприятни някои, които много запарват. С тях направо се чувствам като в капан, хич не ми е комфортно. А това не е и много препоръчително заради голямата вероятност от развиване на бактерии и поява на неприятна миризма.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Могат ли да доведат до алергия ароматизираните дамски превръзки?

Мнениеот kauda » 25 Яну 2017, 09:47

Аз ползвам Натурела, които са точно с такъв аромат, не съм имала проблем, за мен това са най-добрите превръзки. Но все пак от човек до човек има разлика, така че е напълно възможно и да получиш неразположение от превръзките, такова,каквото описваш.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Могат ли да доведат до алергия ароматизираните дамски превръзки?

Мнениеот exotic » 25 Яну 2017, 10:15

Аз ползвам по-дебели превръзки, защото ми е много обилен, тези като Олуейс, Натурела, Дискрийт не ми вършат работа. Тези, които купувам, нито са ароматизирани, нито имат някакви особености освен крилцата и не съм имала проблеми, даже не знам дали съдържат естествени материали. Все пак това е чувствително място и не се знае как ще реагира на уж направени за по-добър комфорт и облекчаване на този неприятен период превръзки.
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Могат ли да доведат до алергия ароматизираните дамски превръзки?

Мнениеот belleville » 25 Яну 2017, 14:27

rose_92 написа:Аз използвам само Always Ultra, защото ги намирам за най-надеждни срещу пропускане и наистина абсорбират течността, не като повечето по-евтини превръзки..Никога не съм имала проблеми с тях.
Преди време обаче реших да използвам ежедневни превръзки, но получих цистит след употребата им затова вече не ги използвам. Те бяха на марката Discreet и си ги бях взела точно заради хубавия аромат, но...явно не ми подействаха добре.


Как от ежедневни или каквито и да е ще получиш цистит? Нали уж са стерилни по някакъв начин?
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Re: Могат ли да доведат до алергия ароматизираните дамски превръзки?

Мнениеот vanusha » 25 Яну 2017, 15:32

Може да е от тях, да си получила някаква алергична реакция. Ще знаеш занапред да не използваш такъв вид превръзки.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Могат ли да доведат до алергия ароматизираните дамски превръзки?

Мнениеот MaLkA_sLaDoRaNa » 26 Яну 2017, 10:08

Сами по себе си превръзките не са ми създавали проблеми, винаги гледам с чисти ръце да ги пипам и слагам, защото тогава може и да стане някакво замърсяване.
MaLkA_sLaDoRaNa
 
Мнения: 126
Регистриран на: 03 Апр 2015, 14:03

Re: Могат ли да доведат до алергия ароматизираните дамски превръзки?

Мнениеот rabotnata pchela » 28 Яну 2017, 15:28

Ако кожата е по-чувствителна, може да бъде проблем, при мен лично няма никакви проблеми, освен да не ми харесва някоя превръзка. за мен е важно да бъде ароматизирана и тънка. Но на някои жени това не им пречи и не им е удобно.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Могат ли да доведат до алергия ароматизираните дамски превръзки?

Мнениеот Elica » 29 Яну 2017, 08:29

И аз имах проблем с едни превръзки Либрес, много силен сърбеж и зачервяване, после имах и бяло течение, което лекувах. Така че моят съвет е, ако сте намерили превръзки, които ви харесват - не ги сменяйте. :!:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Следваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта