Мислите ли, че харчите безразборно?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Мислите ли, че харчите безразборно?

Мнениеот Elica » 25 Яну 2017, 16:28

Прочетох в сайта за една жена, която ограничила много разходите си и успяла да спести голяма сума пари, като се е лишила от много неща. Разбира се, за мен е прекалено нейното ограничаване,но все пак ме накара да се замисля, дали аз самата не харча излишни пари. Затова реших да си записвам 1 месец всеки лев, който харча за какво е бил и после да премисля разходите си, защото смятам, че наистина харча повече, отколкото трябва. :roll:
Някой от вас правил ли си е подобен експеримент свързан с харченето на парите и по такъв начин да успее да спести някакви пари?
Какво мислите за тоя род експерименти и най-важния въпрос, разбира се, мислите ли, че всичко, което харчите е разумен харч? :?:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Мислите ли, че харчите безразборно?

Мнениеот Lilly_milly » 25 Яну 2017, 17:39

Разбира се, че не :smile: . Все нещо ще си купя, от което нямам толкова нужда или не е належащо в момента. Хубавото е, че не ми се случва често. Но чак безразборно не бих казала.
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: Мислите ли, че харчите безразборно?

Мнениеот MaLkA_sLaDoRaNa » 26 Яну 2017, 09:56

Чак безразборно не, сега харча парите на мама и тати, понеже не работя и затова колкото ми се отпусне. Наблягам повече на дрехите, обувките и дрънкулките сега. Мисля, че не прекалявам, но това родителите ми могат да кажат :mrgreen: .
MaLkA_sLaDoRaNa
 
Мнения: 126
Регистриран на: 03 Апр 2015, 14:03

Re: Мислите ли, че харчите безразборно?

Мнениеот rabotnata pchela » 26 Яну 2017, 10:09

за доста неща харча пари без да мисля и понякога съжалявам, че съм дала толкова пари, друг път си казвам "е, айде ся, де не съм ги дала". :mrgreen: Не мога да кажа, че съм пример за разумно харчене, и двамата с мъжа ми сме много разсеяни и отнесени.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Мислите ли, че харчите безразборно?

Мнениеот gomez123 » 26 Яну 2017, 11:28

Трудно бих намерил мотивация като тази жена да се лиша от някои наистина дребни и не толкова значителни неща. Но може би е нужно поне веднъж да опита човек. Със сигурност ще научи след този експеримент доста. Едва ли всичко, което купувам, ми е толкова необходимо, позволявам си волности дори и когато съм малко притиснат откъм финанси.
gomez123
 
Мнения: 246
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 11:42

Re: Мислите ли, че харчите безразборно?

Мнениеот Rali_hr » 26 Яну 2017, 11:29

Да, смятам, че имам по-големи разходи, отколкото е добре да имам, но чак да се филмирам за това не мога да кажа. Харчим толкова, колкото имаме, позволяваме си повече неща, да, но и с удоволствие го правим, парите ни стигат. Реално, ако решим да сме по-добри и по-отговорни, ще можем да спестим и да редуцираме бюджета си и то доста.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Мислите ли, че харчите безразборно?

Мнениеот Pipilota » 26 Яну 2017, 13:27

идеята и на мен ми харесва да се свият разходите, мислих го и за нашето семейство, защото нещо напоследък не успяваме да управляваме парите си добре и се получават разни дупки в бюджета. Историята на мацката ме вдъхнови да пробвам и при нас.
Смятам, че не точно харчим безразборно, колкото без умисъл и просто даваме едни пари и ние не осъзнаваме за какво точно, затова ще затягаме коланите.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Мислите ли, че харчите безразборно?

Мнениеот Mon_ton » 26 Яну 2017, 15:44

Чак безразборно не мога да кажа, но някога не се замислям за какво си давам парите и после ме е яд и то нерядко. Особено поракй малката все й купувам някакви дрехи, вече сме затрупани, но като видя нещо не мога да устоя просто.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Мислите ли, че харчите безразборно?

Мнениеот Malina » 26 Яну 2017, 16:22

съдейки по пълните ми шкафове и мрънкането, че все нямам какво да сготвя, мога да кажа, че със сигурност харча без да се замислям много, имам и много дрехи и за себе си и за детето, за мъжа ми, купувам почти всеки ден нещо. Май и аз имам какво да променя в начина си на живот..
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Мислите ли, че харчите безразборно?

Мнениеот fairy » 26 Яну 2017, 16:59

Май повечето пари ми отиват за храна, обичаме да си угаждаме. За други неща - материални, не купуваме често, само когато има нужда. За забавления харчим за кино или театър, което е на два-три месеца, или за някое събиране с приятели. Лятото даваме повече за разходки насам-натам, почивка и то годината минала :smile: . Това е общо взето. Може и да може по-добре, но мисля, че сме към минимума на харченето. :grin:
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта