Важни ли са играчките за детето?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Важни ли са играчките за детето?

Мнениеот Malina » 26 Яну 2017, 16:31

Почнахме да събираме вече играчки у дома и все повече се чудя, дали наистина са толкова необходими. Вярно, че моята дъщеричка е много малка за играчки, но много познати наши са затрупани с играчки и майките им споделят, че децата не си играят с тях.
Интересно ми е на другите какво е мнението, дали всъщност играчките са важни за детето или по-скоро са начин, който родителите използват, за да ги оставят на мира? Колко играчки има вашето дете и съжалили ли сте за купените ви играчки, или ги намирате за полезни? :?:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Важни ли са играчките за детето?

Мнениеот Kremiliya » 26 Яну 2017, 17:11

Мисля, че на децата им трябва много повече внимание от родителите, отколкото от играчките. Има някои, които са важни и които развиват детската мисъл, но само ако те се използват наистина, а не са само някакъв параван един вид.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Важни ли са играчките за детето?

Мнениеот pavleta » 26 Яну 2017, 17:49

Нямам нищо против играчките, не е нужно да се затрупва детето с тях, но мисля, че са му полезни, развиват му въображението. Но много се дразня, когато е бил голям рев за дадена играчка, поиграе си с нея максимум няколко дни и после дори не я поглежда. И така следващата, и следващата. Само пари на вятъра се получава в един момент. Затова много внимателно според мен с играчките!
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Важни ли са играчките за детето?

Мнениеот Alex_mor » 27 Яну 2017, 10:38

Децата имат огромен избор и искат, родителите им искат да ги направят щастливи и купуват. Понякога се оказва, че на децата им трябват малко играчки, за да могат да ги ценят и да развиват въображението си.
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Важни ли са играчките за детето?

Мнениеот pravilno » 27 Яну 2017, 10:45

На мен не ми се налагаше да купувам играчки, защото все му подаряваха на моето дете. И пак бяха много. Хем място заемаха, хем повечето бяха счупени и не ги поглеждаше. Не знам какъв кеф му правеше да ги чупи. Колко са отишли на боклука... Това може ли да мине за развиване на въображението, като иска да погледне какво има отвътре? :grin: Като се замисля, затрупването на децата с играчки не ни прави услуга. Наистина те свикват да се забавляват с помощта на нещо, все трябва някакъв предмет да ги забавлява и така като им доскучае и бъдат оставени сами на себе си, не могат да си намерят място и почват да мрънкат, че няма какво да правят. Дори не могат да измислят с какво да се забавляват сами.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Важни ли са играчките за детето?

Мнениеот rabotnata pchela » 27 Яну 2017, 11:39

Моят син йникога не е имал чак много много играчки, но и да няма не е добре. Когато няма детето се чуди какво да прави, скучному е и накрая не играе с нищо и дреме на телефона. Имам приятелка, която веднъж не е споделила, че детето й си играе с играчка, ами й взема телефона постоянно. У нас играчките са в другата стая, ходя и му избирам нещо на случен принцип и му давам да играе, като му омръзне, отида и донеса други играчки, които е забравил. Така хем играчките се въртят, хем и се играе с тях.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Важни ли са играчките за детето?

Мнениеот Kaya » 27 Яну 2017, 12:08

За мен е много важен разход това и не го пренебрегвам, нито с каката, нито сега с малкия. Купувам необходими играчки,около веднъж на 2-3 месеца вземам нещо, играчките ги редувам избирам неща подходящи за развитието им. Лишаването от играчки или презатрупването с тях е грешно, но играчките са много важни за изграждането на детето.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Важни ли са играчките за детето?

Мнениеот Pipilota » 27 Яну 2017, 13:57

Важни са разбира се, как да не са важни, нали са специално създадени за децата! Купувам хубави и скъпи играчки, които дори и да се счупят в последствия не ме е яд, защото знам, че съм осигурила най-доброто на детето.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Важни ли са играчките за детето?

Мнениеот dinkog » 27 Яну 2017, 15:08

Ако играчките не са компенсация на внимание са важни, но ако са начин да се разкара детето, то по-добре без тях, за да може родителя да отдели малко време за детето си, вместо за себе си.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Важни ли са играчките за детето?

Мнениеот Andrey » 27 Яну 2017, 15:59

Важни са, да, но като станат един милион, май вече не толкова. Малката е фрашкана с играчки а още няма година.... какво да кажа за по-нататък?!
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта