Знаете ли какво означават номерата на пластмасите?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Знаете ли какво означават номерата на пластмасите?

Мнениеот отчаяна » 03 Фев 2017, 09:40

Mauritius написа:Леле, с колко ли канцерогенни вещества съм се нагълтал! Не знам дали ще започна да гледам номерата по пластмасите, защото е невъзможно да купуваш само такива с 4 или 5, сигурно и много рядко се срещат. Или да се отказваш от повечето си покупки, защото са в неподходящи опаковки. Да ги правят в по-безопасни тогава, не насила да ни тровят.


Всеки гледа евтино да произвежда, а пластмасата е един от най-евтините материали. И затова масово ползваме. Уж се опитват да я ограничават, но няма как да изчезне и да спрат да я произвеждат.
отчаяна
 
Мнения: 92
Регистриран на: 25 Авг 2016, 13:49

Re: Знаете ли какво означават номерата на пластмасите?

Мнениеот Mon_ton » 03 Фев 2017, 10:11

Въпросът е да знаем кои са безвредните, защото имената, както са написани над моя пост, не ми говорят нищо, освен аконе разбирам от такива неща, а аз хич не ги знам тези имена. :mrgreen:
Важно,което разбрах аз за пластмасите е, че номер 5 е безопасен, така ли? А други безопасни номера?
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Знаете ли какво означават номерата на пластмасите?

Мнениеот Petq.pet » 03 Фев 2017, 11:13

Явно от 4 нагоре се води по-безопасна пластмасата. Но все пак пластмаса и не знам дали трябва толкова да се доверяваме, че е от по-висок клас, така да се каже. Най-накрая като чета цялата тази информация за тези продукти, ще ме накарат да ходя със стъклено шишенце в чантата.
Petq.pet
 
Мнения: 59
Регистриран на: 24 Окт 2016, 14:18

Re: Знаете ли какво означават номерата на пластмасите?

Мнениеот Lollipop » 03 Фев 2017, 12:08

Petq.pet написа:Явно от 4 нагоре се води по-безопасна пластмасата. Но все пак пластмаса и не знам дали трябва толкова да се доверяваме, че е от по-висок клас, така да се каже. Най-накрая като чета цялата тази информация за тези продукти, ще ме накарат да ходя със стъклено шишенце в чантата.

Точно за еднократните шишета, не би било лошо, ако ги ползваш многократно. По-добре е да се изхвърлят след употреба, цялостта им се разваля и се нараняват, начупват, а и топлина и подобни фактори пак са от значение, затова си има шишета за многократна употреба, които са с по-правилните и по-добри съставки от еднократните. Това е, че ние не използваме това, което получаваме така,както трябва, а шишетата ги ползваме многократно, а те изобщо не са такиав, те са от 7 тип, които е добре да са далеч от нас всячески.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Знаете ли какво означават номерата на пластмасите?

Мнениеот Kaya » 03 Фев 2017, 13:26

Petq.pet написа:Явно от 4 нагоре се води по-безопасна пластмасата. Но все пак пластмаса и не знам дали трябва толкова да се доверяваме, че е от по-висок клас, така да се каже. Най-накрая като чета цялата тази информация за тези продукти, ще ме накарат да ходя със стъклено шишенце в чантата.

не не, номер 7 е възможно най-опасния представител, така че категорично не. Всъщност според прочетенето номер 4 и 5 са най-добрите възможности, а номер 6 бива,а ко не се затопля!
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Знаете ли какво означават номерата на пластмасите?

Мнениеот Локумът » 24 Фев 2017, 13:48

Оня ден гледах в Джъмбо, всичките кутии по 2-4 лева, ама пък номер 5, е тоя номер как става? :roll:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Знаете ли какво означават номерата на пластмасите?

Мнениеот Pipilota » 25 Фев 2017, 12:04

Локумът написа:Оня ден гледах в Джъмбо, всичките кутии по 2-4 лева, ама пък номер 5, е тоя номер как става? :roll:

Вчера ходих в джъмбо да взема на децата бутилки за вода. Викам си няма да са по-зле от еднократните. Само на един вид имаше номер, на другите само тригълника празен. Никаква информация нямаше за материала на повечето.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Знаете ли какво означават номерата на пластмасите?

Мнениеот viking » 27 Фев 2017, 14:41

Значи са от най-боклучавите материали сигурно и затова нямат номер. Не са ли длъжни производителите да показват какви са материалите, от които са техните продукти? Какво значи празен триъгълник?
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: Знаете ли какво означават номерата на пластмасите?

Мнениеот Stark » 17 Мар 2017, 20:19

И аз вземам само номер 5, но като цяло гледам да вземам от инокс
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Знаете ли какво означават номерата на пластмасите?

Мнениеот rabotnata pchela » 18 Мар 2017, 10:34

От Инокс намерих с някаква марка gush но много скъп и се притеснявам, че всичко ще дрънчи като в стол. :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта