Мотивират ли ви снимките, когато сте на диета?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Мотивират ли ви снимките, когато сте на диета?

Мнениеот Snejna » 02 Фев 2017, 12:27

С една приятелка почнахме 90 дневната диета и тя постоянно търси снимки на жени, успели да свалят чрез режима и това я мотивира много, че и тя самата ще постигне успех. :!:
При мен обаче не е точно така, може би аз като цяло нямам мотивация - не знам, но не се чувствам много ентусиазирана да разглеждам снимки на други хора, които са свалили луди килограми. :roll:
Вие мотивирате ли се от снимките, когато сте на диета, слагате ли си например ваша снимка с желаната ви цел някъде на видно място и сегашната си форма, за да ви накара и това да се почувствате по-мотивирани?
Мен гледането на моята снимка как изглеждам страхотно ме демотивира и почвам да си мисля, че никога няма да мога да го постигна отново...
аз ли съм сбъркана.. или тези, които се мотивират със снимки? При вас каква е мотивацията? :?:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Мотивират ли ви снимките, когато сте на диета?

Мнениеот BeenieGal » 02 Фев 2017, 13:06

Мен също ме потиска гледането на слаби хора. Леко закръгленичка съм и това ме кара неволно да правя сравнение между тях и себе си. Но се успокоявам, че полагам усилия и гледам дълго време да не ги гледам.
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Мотивират ли ви снимките, когато сте на диета?

Мнениеот Rali_hr » 02 Фев 2017, 13:09

В теб има нещо сбъркано и явно е липсата на мотивация и вяра, че това може да се случи. Мен такива снимки ме карат да си кажа, че и аз искам да съм на тяхното място, да ме мотивира и да знам, че и аз мога да се справя! Разглеждай по-често такива снимки и си повтаряй, че може да си на тяхно място, вместо да се демотивираш по такъв начин. :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Мотивират ли ви снимките, когато сте на диета?

Мнениеот rabotnata pchela » 02 Фев 2017, 13:54

След като съм пробвала всички диети на тази земя без успех,мога да кажа, че изобщо не ме мотивират, досадни са ми и не им вярвам. :А моя снимка от преди ме кара да бъда още по-нещастна. Има момичета, мотивират се, но и аз явно не съм от тях. Мен по-скоро би ме мотивирала някоя вкусна и здравословна рецепта, от диетата, отколкото да гледам снимки на незнайно как отслабнали жени.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Мотивират ли ви снимките, когато сте на диета?

Мнениеот Mon_ton » 02 Фев 2017, 16:55

При мен е обратно, мотивирам се като гледам такива хора, но аз нямам много за сваляне, около 10-12 килограма, (на фона на жени, които имат да свалят по 50), и като си сложа снимка на някоя много пълна жена, свалила примерно 30-40 килограма много се вдъхновявам и надъхвам също да се справя така добре.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Мотивират ли ви снимките, когато сте на диета?

Мнениеот Malina » 02 Фев 2017, 17:22

Снимките мотивират, но стига да искаш да бъдеш мотивиран. Погледнете с друго око на това, което виждате, и се надъхайте. ;)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Мотивират ли ви снимките, когато сте на диета?

Мнениеот belleville » 02 Фев 2017, 17:37

Чужди снимки няма как да ме мотивират. Като знам каква съм била и си гледам старите снимки тогава почвам да въздишам и да се надъхвам да предприема нещо. Знам, че няма как да съм абсолютно същата като преди десет години, да кажем, но все пак.
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Re: Мотивират ли ви снимките, когато сте на диета?

Мнениеот Mon_ton » 03 Фев 2017, 10:10

belleville написа:Чужди снимки няма как да ме мотивират. Като знам каква съм била и си гледам старите снимки тогава почвам да въздишам и да се надъхвам да предприема нещо. Знам, че няма как да съм абсолютно същата като преди десет години, да кажем, но все пак.

Ето точно това ме демотивира мен, каква НЯМА да бъде, затова предпочитам да гледам снимките на други успели хора, за да не си създавам лични илюзии със себе си и да се отчайвам, че такава няма да бъда. Гледам други снимки и си казвам "Значи и аз мога да се променя!"
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Мотивират ли ви снимките, когато сте на диета?

Мнениеот Pipilota » 03 Фев 2017, 10:58

По-скоро би ме мотивирала група, в която да изпъкна като лидер и да се покажа, че съм повече от останалите, отколкото да гледам снимки на хора, които не познавам и да се ядосвам, че не съм сред тях. :lol: :lol: :lol:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Мотивират ли ви снимките, когато сте на диета?

Мнениеот Petq.pet » 03 Фев 2017, 11:24

Mon_ton написа:
belleville написа:Чужди снимки няма как да ме мотивират. Като знам каква съм била и си гледам старите снимки тогава почвам да въздишам и да се надъхвам да предприема нещо. Знам, че няма как да съм абсолютно същата като преди десет години, да кажем, но все пак.

Ето точно това ме демотивира мен, каква НЯМА да бъде, затова предпочитам да гледам снимките на други успели хора, за да не си създавам лични илюзии със себе си и да се отчайвам, че такава няма да бъда. Гледам други снимки и си казвам "Значи и аз мога да се променя!"


Проблемът не е в снимките и какви сме били, а в това да приемем, че няма как времето да спре и да изглеждаме винаги на 20 :smile: . Да гледаш стари снимки , свои или чужди, не трябва да ни кара да съжаляваме какво е било, а да направим така, че в сегашния момент да се чувстваме добре в кожата си, също и психически. Действията ще решат какъвто проблем имаме с външния си вид, а не съзерцаването.
Petq.pet
 
Мнения: 59
Регистриран на: 24 Окт 2016, 14:18

Следваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта