Защо не може да влизам във водата, след като съм яла?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Защо не може да влизам във водата, след като съм яла?

Мнениеот fawla » 07 Фев 2017, 16:54

Винаги съм се чудила, защо не е позволено да се влиза във вода, след като си ял. Интересувала съм се от въпроса и от прочетенето ми стана ясно, че се отнася по-скоро за хора, които ще плуват по-дълго, а не защото са влезнали малко във водата там да се попландзикат. Майка ми например, като деца, дори не ни даваше да се къпем, след като сме яли.
Според вас това нормално ли е, аз сега не спазвам такива правила, ям и се къпя, влизам във водата, плувам на близо до брега и се чувствам добре. Защо обаче казват, че не трябва да се влиза във водата, след като сме яли? :?:
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Защо не може да влизам във водата, след като съм яла?

Мнениеот dessiblond » 07 Фев 2017, 17:04

Аз и досега си го спазвам това с водата. Чакам половин час и тогава влизам да се къпя, независимо да ли в банята или в морето :smile: . На мен лично ми става тежко на стомаха. Научно не знам защо не трябва.
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Защо не може да влизам във водата, след като съм яла?

Мнениеот mamina » 07 Фев 2017, 22:44

Спасителите по морето нали винаги предупреждават да не влизаме в морето след обилно хранене и употреба на алкохол. Иначе ще потънем като пирончета и е много вероятно да се удавим. Организмът сигурно е зает да храносмила и не може да реагира толкова бързо при опасност.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Защо не може да влизам във водата, след като съм яла?

Мнениеот m.vulev » 08 Фев 2017, 10:44

Топлата вода нали разширява кръвоносните съдове. Ако се къпем на пълен стомах, затормозяваме организма, най-вече сърцето.
m.vulev
 
Мнения: 182
Регистриран на: 16 Дек 2013, 13:11

Re: Защо не може да влизам във водата, след като съм яла?

Мнениеот Jully » 08 Фев 2017, 10:59

опасностите са по-скоро при хората, които плуват на дълги разстояния, говори се, че един вид организма е зает с храносмилане, но ако няма да преплуваме цялото море, то няма причини да не хапнем и да не се топнем малко във водата, но всеки си решава. А за къпането пък е смешно чак.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Защо не може да влизам във водата, след като съм яла?

Мнениеот franky » 08 Фев 2017, 14:40

Аз винаги гледам да се къпя преди да седна да ям, не знам защо, не е заради нещо конкретно. Ако се случи така, че първо ям и после веднага вляза, не ми е проблем, не чувствам някакъв дискомфорт.
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Защо не може да влизам във водата, след като съм яла?

Мнениеот Ваня Стойчева » 08 Фев 2017, 14:47

Не спазвам никакви забрани, ако съм преяла, разбира се дискомфортно ми е да правя каквото и да е било, в това число къпане, разхождане, плуване и дори почистване на масата. Но ако се чувствам добре, нямам задръжки да направя каквото и да е било. :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Защо не може да влизам във водата, след като съм яла?

Мнениеот qwerryyy » 08 Мар 2017, 13:57

И аз не вярвам на такива препоръки, да, ако мисля да плувам до хоризонта не бих тръгнала на пълен корем, а за банята ми се струва дори смешно.... Джоуи от приятели яде, докато се къпе, дори. :lol:
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Защо не може да влизам във водата, след като съм яла?

Мнениеот Jully » 09 Май 2017, 15:27

Това са крайности, ако се яде нормално, а не се преяжда чак да не може да дишате, няма никаква причина да се избягва влизането във водата, или къпането.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Защо не може да влизам във водата, след като съм яла?

Мнениеот Paladin » 06 Дек 2017, 13:30

Нямам никакви опасения, няма да преплувам света, като вляза във водата след ядене. Плувам си на плиткото, нямам амбиции да ходя до другата страна на Черно море, тъй че си ям и си плувам. Проблемите ще са, ако се плува дълго време.
Paladin
 
Мнения: 109
Регистриран на: 19 Апр 2017, 09:33

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта