Бихте ли сложили на децата си ваксина срещу варицела?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Бихте ли сложили на децата си ваксина срещу варицела?

Мнениеот Ваня Стойчева » 08 Фев 2017, 13:27

Прочетох предложение, да се включи ваксината срещу варицела в задължителния имунизационен календар на страната. Вие бихте ли си сложили такава ваксина, ако имате избор за това, на вас или на детето ви, или не смятате, че е необходимо поставянето на ваксина против варицела, след като тя лесно се лекува, въпреки белезите, неразположението, температурата и всичко останало? :?:
Според мен слагането на такава ваксина, може да е в плюс на деца, в семействата на хора, които също не са изкарвали вируса, или например, ако в тези години на бум на такива заболявания, да се сложат превантивно ваксини, особено ако се планира бременност или вече има такава. :roll:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Бихте ли сложили на децата си ваксина срещу варицела?

Мнениеот donni » 08 Фев 2017, 14:15

В семейства, където никой не я е изкарал, е оправдано, но аз специално и в моето семейство не бих обмисляла такъв вариант. Смятам го за излишно натоварване на организма с изкуствени препарати.
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Бихте ли сложили на децата си ваксина срещу варицела?

Мнениеот Lili_pili » 08 Фев 2017, 15:28

Аз на себе си бих сложила, вие за детето ми питате, задължително си слагам, като знам колко тежко се изкарва, особено в по-късните години, а и вече не е 100% гаранция, че няма да те повтори, което с увеличаването на обществения имунитет, ще намали шансовете за повторение.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Бихте ли сложили на децата си ваксина срещу варицела?

Мнениеот kalinka-kuku » 08 Фев 2017, 16:05

Излшно е според мен, варицела има всяка година през зимните месеци, нормално е децата да я преболедуват, смятам, че естествения придобит имунитет е по-добър от ваксините.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Бихте ли сложили на децата си ваксина срещу варицела?

Мнениеот Mon_ton » 08 Фев 2017, 16:30

Не, и без друго не ми е приятно сега да слагам ваксините, които са задължителни, не бих натоварвала организма допълнително. Децата си имат достатъчно добър имунитет и без да им се инжектират различни химии.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Бихте ли сложили на децата си ваксина срещу варицела?

Мнениеот penelopa » 09 Фев 2017, 00:34

Да не мислят да я правят задължителна? С какво още ще ни препоръчват да се блъскаме и да се "предпазваме"? Защо се препоръчва, след като не е опасно това заболяване?
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Бихте ли сложили на децата си ваксина срещу варицела?

Мнениеот Pipilota » 09 Фев 2017, 11:05

penelopa написа:Да не мислят да я правят задължителна? С какво още ще ни препоръчват да се блъскаме и да се "предпазваме"? Защо се препоръчва, след като не е опасно това заболяване?

Спокойно, никой нищо не мисли, не се възмущавай толкова. Някой си лекар дал предложение да се включи в имунизационния календар, тя тая ваксина изобщо не се внася в България, можеш спокойно да дишаш. :cheerleaderkid:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Бихте ли сложили на децата си ваксина срещу варицела?

Мнениеот Lollipop » 09 Фев 2017, 11:32

като знам колко тежко я изкара дъщеря ми и как лежеше само, не се хранеше, цялата не можеше да се пипне, направо се беше съсипала, бих сложила на сина ми, за да не се мъчи.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Бихте ли сложили на децата си ваксина срещу варицела?

Мнениеот BeenieGal » 09 Фев 2017, 12:03

Задължителните ги слагаме, но тези, които не са не слагам. Чак толкова презастраховане не е необходимо според мен, макар че зависи от имунитета на всеки организъм и дали често боледува или не. По-скоро с това бих се съобразила.
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Бихте ли сложили на децата си ваксина срещу варицела?

Мнениеот Snejna » 09 Фев 2017, 15:16

Ако го включат няой ден в календара ще сложа, иначе не, макар че то вече са ги преболедували децата. :mrgreen:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Следваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта