За и против използването на Калгон

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

За и против използването на Калгон

Мнениеот Lili_pili » 08 Фев 2017, 15:12

Купих си нова пералня и в магазина веднага ме посъветваха да си купя и от там калгон. :mrgreen: Взех една кутия, но когато я носих у дома, приятел, който се занимава с перални ми каза да го изхвърля и да не го ползвам, много бързаше и не успя да ми даде отговор защо да не използвам Калгон. :!:
Вие ползвате ли с вашите перални, мислите ли, че това им е удължиш живота?
А само в пералните ли слагате калгон или в други уреди, работещи с вода? :roll: И според вас защо, ако сте против използването на Калгона, защо не го слагате в пералните си?
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: За и против използването на Калгон

Мнениеот kalinka-kuku » 08 Фев 2017, 16:18

Не ползвам калгон, информирала съм се, че е добре да се използва, когато водата е твърда, а ние по-скоро имаме вповечето градове мека вода. Изчислявали са ми, че разхода за Калгон за определен период от време, излиза на толкова, колкото да си купиш нова пералня, което е напълно безсмислено да се купува.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: За и против използването на Калгон

Мнениеот Mon_ton » 08 Фев 2017, 16:41

Ползвах в началото, когато купих пералнята, излишен разход и спрях да се занимавам, не купувам вече 3-та година не вземем и всичко ми е наред с пералнята, пере супер, не мирише.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: За и против използването на Калгон

Мнениеот penelopa » 09 Фев 2017, 00:26

Какво имате против ползването на Калгон? Аз съм доволна и не виждам нищо лошо в това.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: За и против използването на Калгон

Мнениеот Pipilota » 09 Фев 2017, 11:08

penelopa написа:Какво имате против ползването на Калгон? Аз съм доволна и не виждам нищо лошо в това.

Как разбираш, че си доволна от Калгона?

Аз знам защо съм против, една кутия е скъпа, използва се не много пестеливо, накрая излиза, че за 10 години, мога да си купя пералня с тея пари за калгона, за какво да ги давам за калгон, след като след 10 години тя пералнята ще е морално остаряла, надали и ще се запази още двойно и тройно време, че да компенсира разхода си. От друга страна, водата в града е мека, няма нужда от използването калгон, по местата, където е твърда има смисъл, иначе не.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: За и против използването на Калгон

Мнениеот Lollipop » 09 Фев 2017, 11:33

Нито съм За нито съм против,който иска да си ползва, аз не ползвам, имам пералня от 10 години, няма никакви проблеми, да няма да живее с орлите, като се счупи, ще я подменя с нова. :mrgreen:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: За и против използването на Калгон

Мнениеот pitanka » 16 Фев 2017, 11:10

Никога не съм ползвала такива препарати и нямам и намерение да ползвам. Не виждам никакъв смисъл. Да, не знам предимствата или недостатъците на този Калгон, но след като нямам проблеми с пералнята си, защо да слагам в нея нещо, което не ми е нужно? Като предпазна мярка, за защита, защото другите така правят не е достатъчно убедително за мен.
pitanka
 
Мнения: 111
Регистриран на: 19 Юли 2016, 15:40

Re: За и против използването на Калгон

Мнениеот Ваня Стойчева » 16 Фев 2017, 11:15

Обичам да подменям уредите си, затова не правя нищо, което да им удължи живота, но майка ми използваше калггон с всяко пране, както е на рекламата, а пералнята й жестоко протече. Купихме си почти еднакви перални. :mrgreen:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: За и против използването на Калгон

Мнениеот Petq.pet » 16 Фев 2017, 15:01

При нас водата е много твърда и аз ползвам Калгон. Но пускам пералнята само с него, без дрехи. Един или два пъти в седмицата го правя, не на всяко пускане на пералнята и така не ми излиза толкова скъпо.
Petq.pet
 
Мнения: 59
Регистриран на: 24 Окт 2016, 14:18

Re: За и против използването на Калгон

Мнениеот Lollipop » 04 Мар 2017, 17:39

Petq.pet написа:При нас водата е много твърда и аз ползвам Калгон. Но пускам пералнята само с него, без дрехи. Един или два пъти в седмицата го правя, не на всяко пускане на пералнята и така не ми излиза толкова скъпо.

Ако водата е твърда си струва, но при нас няма смисъл да се използва калгон, водата е мека и не е необходимо. Моят апералня вече е на 5 години и нямам проблеми с нея. :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта