Прекаленото почистване на лицето вреди ли на кожата?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Прекаленото почистване на лицето вреди ли на кожата?

Мнениеот roksana » 09 Фев 2017, 18:22

Може ли да се прекали с почистването на лицето? Аз май съм минала в другата крайност - прекомерно почистване, усещам се, че нещо като мания съм развила. Лицето ми едва ли не да блести от чистота и ползвам какви ли не продукти. Измивам го с овлажняващ сапун, минавам го някой път със салицилов спирт и оттам се почва с другите неща. Но забелязвам, че кожата ми нещо не е както трябва - лющи се, суха е. Възможно ли е прекаленото почистване да навреди на кожата? Къде греша и как да постигна идеалното почистване на лицето? Какво мога да си докарам така?
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Прекаленото почистване на лицето вреди ли на кожата?

Мнениеот pavleta » 09 Фев 2017, 23:02

Ти май наистина доста си преминала границата. Нещо, което съм запомнила е никога да не си мия лицето със сапун, защото много изсушава кожата. Евентуално с глицеринов, той е овлажняващ. Според мен се нарушава естествената защита на кожата с прекалената грижа и почистване.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Прекаленото почистване на лицето вреди ли на кожата?

Мнениеот fairy » 10 Фев 2017, 10:28

Аз не се гримирам и само сутрин и вечер почиствам лицето си с тоалетно мляко. Когато не съм си показвала носа навън, само го измивам вечерта с хладка вода и мисля, че това е достатъчно. Според мен доста си се вманиачила. Какъв тип е кожата ти? Ако е мазна и проблемна, избери гелообразен продукт за почистване, ако е много нежна и чувствителна - пянообразен, а ако е суха - кремообразен продукт. Много е важно правилно да изберем кое почистващо средство е подходящо за кожата ни. Не е нужно да пресилваме нещата.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Прекаленото почистване на лицето вреди ли на кожата?

Мнениеот Ваня Стойчева » 10 Фев 2017, 11:00

Май наистина прекаляваш. Ограничи малко нещата, в крайна сметка по кожата трябва да успеят да се развият и някои други полезни бактерии :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Прекаленото почистване на лицето вреди ли на кожата?

Мнениеот iwoni » 10 Фев 2017, 12:08

Аз преди прекалявах с твърде честото ползване на скраб и кожата ми започна да се зачервява, на места като на червени петна стоеше. Като спрях с тях, всичко се нормализира.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Прекаленото почистване на лицето вреди ли на кожата?

Мнениеот MaLkA_sLaDoRaNa » 16 Фев 2017, 12:05

Ексфолирането не трябва да се прави толкова често, а може би и от типа кожа зависи колко. Аз не правя маски, ексфолирания, само с тоалетно мляко почиствам. Може да не е съвсем достатъчно, но чувствам кожата си добре.
MaLkA_sLaDoRaNa
 
Мнения: 126
Регистриран на: 03 Апр 2015, 14:03


Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 0 госта