Кога ядете салатата - преди или с основното?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Кога ядете салатата - преди или с основното?

Мнениеот Lili_pili » 10 Фев 2017, 13:11

Говорих с приятелка, която е привърженичка на здравословното хранене и тя ми каза, че не е добре да се яде салатата преди основното, а заедно с него. За мен винаги салатата е била предястие и предвестник на вечерята или основнотоо хранене като цяло и изведнъж научавам подобно нещо. Обясни ми, че след като се ядат зеленчуци, се влошава процеса на храносмилане и всъщност не е добре да се яде салатата предварително, а добре да бъде в комбинация с месото, като гарнитура..
Вие как си хапвате салатата- предварително, или със основното? Аз ако имам основно, ям с него и салатата, но като чуя салата и правилни принципи, винаги се сещам, че тя трябва да е преди основното... :roll:
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Кога ядете салатата - преди или с основното?

Мнениеот Локумът » 10 Фев 2017, 13:50

Винаги я ям заедно с основното, не от съображения за здравето си и правилно храносмилане, така ми е по-вкусно, иначе се наяждам със салатата, после дойде време за основното, аз не съм гладен, я хапна, я не, после след 2 часа умирам от глад и минавам на основно + закуска едновременно. :lol:
За тва салатата, питието, пържолата и всичко заедно на масата, ям едновременно от всичко и ми е най-добре.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Кога ядете салатата - преди или с основното?

Мнениеот balsam » 10 Фев 2017, 14:49

И аз съм така, всичко заедно обичам да ям, да ми се смесват вкусовете. Боба заедно с таратора, салатата заедно с пържолата или картофите. Вечер задължително си правим салата, не мога да ям само манджа с хляб, сухо ми е така. Със супите и течните ястия не хапвам допълнителни неща. Нали в крайна сметка всичко отива на едно място :grin: .
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Кога ядете салатата - преди или с основното?

Мнениеот Kaya » 10 Фев 2017, 16:33

И на мен просто не ми е вкусно да са отделно, както е казала и Balsam, предпочитам да бъдат на едно, т.е. да хапвам основното със салата, дори и да има гарнитура, друго е да има нещо свежо, което да помага да преживям. :mrgreen:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Кога ядете салатата - преди или с основното?

Мнениеот puhcheto » 10 Фев 2017, 16:45

Зависи каква е салатата. Ако е зелена или от листни зеленчуци, я ям заедно с основното. Но ако е картофена или от леща, да кажем, предпочитам само нея да си я ям. Често само тя ми е вечерята.
Аватар
puhcheto
 
Мнения: 237
Регистриран на: 09 Юли 2015, 16:34

Re: Кога ядете салатата - преди или с основното?

Мнениеот Elica » 10 Фев 2017, 17:05

puhcheto написа:Зависи каква е салатата. Ако е зелена или от листни зеленчуци, я ям заедно с основното. Но ако е картофена или от леща, да кажем, предпочитам само нея да си я ям. Често само тя ми е вечерята.

Това като руската салата, това ,че носи името салата нае го прави салата. :mrgreen: Тея, които си ги казала ти, са си направо истинско ядене, салата е нещо направено от сурови зеленчуци.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Кога ядете салатата - преди или с основното?

Мнениеот valensiq » 10 Фев 2017, 17:37

Салтата с вечерята, картофени салати и подобни за мен са гарнитура, не мога да ги нарека салата, салатата за мен са зелеви, краставици и домати, марули и т.н. :)
Аватар
valensiq
 
Мнения: 159
Регистриран на: 23 Ное 2016, 13:39

Re: Кога ядете салатата - преди или с основното?

Мнениеот Lollipop » 11 Фев 2017, 11:15

Всичко заедно, даже в една чиния слагам. :mrgreen: основно, салати, всичко, раздавам на всеки по една чиния и да се оправя.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Кога ядете салатата - преди или с основното?

Мнениеот Pipilota » 11 Фев 2017, 11:39

Lollipop написа:Всичко заедно, даже в една чиния слагам. :mrgreen: основно, салати, всичко, раздавам на всеки по една чиния и да се оправя.

И аз съм същата, сипвам им като за "прасета" всичко на едно и хапват така, не раздавам отделно, че се оливат да ядат, така няма оправдания да не си изядата зеленчуците, всичко на куп. Е, ако е боб, салатата е в обща купа, но ако вечерята е суха, всичко слагам заедно.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Кога ядете салатата - преди или с основното?

Мнениеот rabotnata pchela » 11 Фев 2017, 12:25

заедно ги ям и аз, никога не съм яла салатата предварително, ако ям само салата, тя епо-хранителна с нахут, с авокадо,със сирене и няма нужда от основно. :
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта