Защо ми се менят настроенията като съм на диета?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Защо ми се менят настроенията като съм на диета?

Мнениеот Guppy » 14 Фев 2017, 13:48

Отново съм на диета и за пореден път забелязвам, че много ми се променят настроенията. Както съм весела, ставам мрачна, ядосвам се по-бързо и много бързо ми става всичко досадно! Не знам каква е причината, но съм забелязала, че като съм на диета много лесно и много бързо се ядосвам и то за немалко неща.
Днес пак избухнах без причина направо, после като се замислих изобщо не бях постъпила правилно. :roll:
Вие забелязали ли сте да ви се мени настроението и каква според вас е причината да се променят настроенията ми докато съм на диета?
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Re: Защо ми се менят настроенията като съм на диета?

Мнениеот vanusha » 14 Фев 2017, 14:05

Според мен причината е, защото се е променил начина ти на живот, особено, ако диетата е по-строга и ако до вчера,след като си се ядосала си хапвала парче шоколад, сега това го няма и ти е много по-трудно да се справиш с ежедневието по такъв начин.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Защо ми се менят настроенията като съм на диета?

Мнениеот MGB » 14 Фев 2017, 14:42

Малко ли е постоянно да следиш какво ядеш, колко ядеш и да си забраняваш различни храни? Настроенията се менят, килограмите се менят, всичко се мени, абе жени :lol: .
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Защо ми се менят настроенията като съм на диета?

Мнениеот asdddwww » 14 Фев 2017, 16:59

Със сигурност диетата ти н е е добре, може да се дължи и на липса на витамини, вземи си един комплекс да видиш дали ще се почустваш по-добре. :roll:
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Защо ми се менят настроенията като съм на диета?

Мнениеот roksana » 14 Фев 2017, 23:30

Може диетата ти да е прекалено строга. Или имаш нужда от малко сладко и захар :smile: . Все пак организмът си иска своето и тоталната забрана на сладко не е полезна.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Защо ми се менят настроенията като съм на диета?

Мнениеот BeenieGal » 15 Фев 2017, 10:17

Диетата си е един стрес за организма според мен и винаги се приема като доста ограничаващо състояние. В ума ни се набива, че не сме свободни да ядем каквото искаме и това потиска. И аз съм го забелязала по себе си. Особено когато съм в компания и гледам другите.
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Защо ми се менят настроенията като съм на диета?

Мнениеот rabotnata pchela » 15 Фев 2017, 10:23

Какво да ти акжа, аз съм същата, изнервям се по-лесно, преди когато се изнервех можех да отворя хладилника, сега като се ядосам трябва да ям ябълка, това ме ядосва още повече. :lol: :lol: :lol: Ако намерим може би подходящата ни диета, с която се чувстваме добре, това няма да го има.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Защо ми се менят настроенията като съм на диета?

Мнениеот Pipilota » 15 Фев 2017, 12:46

Ако диетата е рязка промяна на обичайния ти начин на хранене, то няма защо да се учудваш, целия ти мозък и организъм се бушуват срещу новото, което му се случва, настроенията са част от всичко това. Промени диетата, така че максимално да се доближава на стандартния ти начин на хранене, а с времето променяй по малко, без резки маневри. :wink:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Защо ми се менят настроенията като съм на диета?

Мнениеот Mon_ton » 15 Фев 2017, 13:57

Според мен е напълно нормално, може да е и въпрос на хормони и с тяхната промяна да изпитваш повече раздразнителност, а и ако си гладна, нормално да си по-нервна, гладът не е добра работа.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54


Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта