Салати, които стават и за основно хранене?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Салати, които стават и за основно хранене?

Мнениеот vanusha » 17 Фев 2017, 11:29

Много добри предложения, наистина! Аз имам проблем по-скоро с дресинга за тея салати, харесвам да имат и те самите вкус, какво може да ми предложите, освен традиционните сол, лимон, зехтин/олио?
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Салати, които стават и за основно хранене?

Мнениеот Yunona » 17 Фев 2017, 11:36

vanusha написа:Много добри предложения, наистина! Аз имам проблем по-скоро с дресинга за тея салати, харесвам да имат и те самите вкус, какво може да ми предложите, освен традиционните сол, лимон, зехтин/олио?


Добави лъжица мед или чаена лъжица горчица. Или и двете :) Правя такъв дресинг за зелени салати с пиле.
За салатите с паста подхожда песто - една голяма лъжица разбъркай с още зехтин и лимон, докато се получи добра гъстота за дресинг.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Салати, които стават и за основно хранене?

Мнениеот irka » 17 Фев 2017, 11:43

Балсамикото на всяка ли зелена салата подхожда, много го харесвам, но не го ползвам винаги? За да ме засити салатата, трябва да има месо или кротони, сирене, кашкавал. Признавам си, че рядко правя с нахут, леща или боб салати, тях ги готвя по друг начин. Не знам дали е до навик или въобръжение :smile: .
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Салати, които стават и за основно хранене?

Мнениеот vanusha » 17 Фев 2017, 11:55

irka написа:Балсамикото на всяка ли зелена салата подхожда, много го харесвам, но не го ползвам винаги? За да ме засити салатата, трябва да има месо или кротони, сирене, кашкавал. Признавам си, че рядко правя с нахут, леща или боб салати, тях ги готвя по друг начин. Не знам дали е до навик или въобръжение :smile: .

И до двете мисля, от както ги опитах на салата, почти не готвя манджи с тях.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Салати, които стават и за основно хранене?

Мнениеот vanusha » 17 Фев 2017, 11:56

Yunona написа:
vanusha написа:Много добри предложения, наистина! Аз имам проблем по-скоро с дресинга за тея салати, харесвам да имат и те самите вкус, какво може да ми предложите, освен традиционните сол, лимон, зехтин/олио?


Добави лъжица мед или чаена лъжица горчица. Или и двете :) Правя такъв дресинг за зелени салати с пиле.
За салатите с паста подхожда песто - една голяма лъжица разбъркай с още зехтин и лимон, докато се получи добра гъстота за дресинг.

О, да пестото и на мен ми е любимо, слагам го навсякъде,но домашно направено, купеното е скъпо, а вкъщи си правя с лешници, вместо с кедрови ядки и мисля, че пак се получава добре. :)
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Салати, които стават и за основно хранене?

Мнениеот mix_twix » 17 Фев 2017, 13:55

Хубавоото е, че може да се получи по-автентичен вкус на песто, дори и с обикновени продукти - босиле, зехтин, малко вода, орехи вместо скъпите ядки.
Това смесено накрая с една готина паста и няколко чери домата, малко каперси и парчета маслина и може да преядете като пич с някакви минимални калории!
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Салати, които стават и за основно хранене?

Мнениеот Yunona » 17 Фев 2017, 14:50

vanusha написа:О, да пестото и на мен ми е любимо, слагам го навсякъде,но домашно направено, купеното е скъпо, а вкъщи си правя с лешници, вместо с кедрови ядки и мисля, че пак се получава добре. :)


О, не знам дали съм купила и 3 бурканчета песто в живота си. Не само защото е скъпо, но и заради състава. Много често мазнината е основно слънчогледово олио, а не студенопресован зехтин. Ядките са малък процент, абееее.... нямам угодия аз :grin: , затова и си правя домашно
Знам какъв зехтин слагам, какво сирене. Кедрови ядки ползвам по изключение. Предпочитам бадеми, които бланширам, беля и леко запичам.
Може да се експериментира и с основната съставка - босилека. Правила съм магданозено песто, както и от рукола. Страхотни са.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Салати, които стават и за основно хранене?

Мнениеот rabotnata pchela » 17 Фев 2017, 14:58

Веднъж съм правила песто, направих го с магданоз... :) но какъв зор видях с робота, та в какво го смилате?
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Салати, които стават и за основно хранене?

Мнениеот Yunona » 17 Фев 2017, 15:01

rabotnata pchela написа:Веднъж съм правила песто, направих го с магданоз... :) но какъв зор видях с робота, та в какво го смилате?


Позвам чопър. Купата му не е голяма и е безкрайно удобен за такива неща.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Салати, които стават и за основно хранене?

Мнениеот Pipilota » 17 Фев 2017, 16:05

Аз правя с робота, нарязвам до колкото може на ситно подправките там и после прехвърлям в блендера, като с подръчни материали толкова, с чопър ще е лесно ;)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

ПредишнаСледваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта