Мога ли да ползвам различни семена в приготвянето на торти?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Мога ли да ползвам различни семена в приготвянето на торти?

Мнениеот уморена » 16 Фев 2017, 16:21

Използвах маково семе да направя кекс и се получи страхотно, леко хрупкаво и много атрактивно като се наряза. :wink: Сега се чудя, мога ли да ползвам такъв ефект и за торта и дали ще се получи добре или няма да стане? След седмица имам рожден ден и почнах да мисля някакъв вариант за торта у дома, защото няма да празнувам и ще сме си сами вкъщи, затова нещо скромно, но все пак да се постарая.
Ползвали ли сте някакви семена в торти, какви и можете ли да ми дадете рецепта? :?:
уморена
 
Мнения: 158
Регистриран на: 29 Авг 2016, 15:34

Re: Мога ли да ползвам различни семена в приготвянето на торти?

Мнениеот Harmony » 16 Фев 2017, 17:49

Аз не бих ползвала семе за торта. Много са специфични на вкус и само ще ми развалят удоволствието. Не мога да си представя да сложа в торта маково, ленено или друго семе.
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Мога ли да ползвам различни семена в приготвянето на торти?

Мнениеот Guppy » 17 Фев 2017, 10:56

Защо да не стане, но не в цялата торта, може да сложиш като "ефект" само върху най-долния блат, например. С маково семе ще стане много ефектно и ще е леко хрупкаво. А тортата с по-неутрален крем.
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Re: Мога ли да ползвам различни семена в приготвянето на торти?

Мнениеот gomez123 » 17 Фев 2017, 11:03

С чия не става ли :smile: , нали са много модерни сега тези семенца?
gomez123
 
Мнения: 246
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 11:42

Re: Мога ли да ползвам различни семена в приготвянето на торти?

Мнениеот Yunona » 17 Фев 2017, 11:08

уморена написа:Ползвали ли сте някакви семена в торти, какви и можете ли да ми дадете рецепта? :?:


Маково семе в торта е страхотна идея, много е вкусно :) Опитвала съм такива торти във Виена.
Опитай да сложиш 100 г маково семе в блата на тортата. Аз съм правила пандишпаново тесто, към което (без да променям количеството на другите продукти), добавям въпросните 100 г маково семе. Блатът трябва да е обикновен, бял, без какао, за да се вижда и усеща семето. Изпичам две или три тънки платки от това тесто и сглобявам с крем.
Предпочитам нежен бял крем на базата на фина извара (рикота), сирене "Филаделфия" или маскарпоне, сметана. На маковото семе много му върви някакъв концентриран плодов вкус, затова първо мажа платката с 2-3 супени лъжици конфитюр (кайсии, горски плодове), после слагам крема и така до горе. Получават се много вкусни торти :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Мога ли да ползвам различни семена в приготвянето на торти?

Мнениеот vanusha » 17 Фев 2017, 11:30

И на мен ми харесва в обикновен пандишпан, толкова много се променя и визията и начина, по който се приема тортата. Може би за по-специфични торти, бих сложила и друг вид семена, ако са базирани на друг вид вкусове, в комбинация със сушени плодове,бих сложила например и ленено семе дори. ;)
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Мога ли да ползвам различни семена в приготвянето на торти?

Мнениеот valensiq » 17 Фев 2017, 12:43

И аз съм почитателка, ядох преди години една торта беше с маково семе, толкова красота, нямаше как да взема рецептата, бяхме при чужденци, които почти не познавахме и не беше удобно да искам рецепта! Но още си спомням как изглеждаше, беше някакъв лимонов пай, просто идея си нямате!
Аватар
valensiq
 
Мнения: 159
Регистриран на: 23 Ное 2016, 13:39


Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта