За какво обслужване на сметка става въпрос, че начисляват такса в банката и после изнудват хората?

Похвалете продукт, магазин, фирма или се оплачете от некоректно обслужване, некачествена стока, опит за измама.

За какво обслужване на сметка става въпрос, че начисляват такса в банката и после изнудват хората?

Мнениеот zheleva212 » 16 Фев 2017, 17:45

Реших да си открия сметка в Първа инвестиционна банка, защото ми трябва служебно, и от там ме сюрпризираха, че вече съм имала стара, която не се използва повече от 2 години. Аз дори нямам спомен за нея и съвсем съм изключила, че някога съм откривала сметка там. Това означава, че нито съм вкарвала пари в нея, нито съм теглила, имала съм някакви стотина лева и това е. Сега изведнъж се оказва, че трябва да заплатя 40 лв., защото въпреки че не е ползвана от мен, сметката е обслужвана от банката и тези 40 лв. са се натрупали от такси за тази "услуга"! :evil: Слагам го в кавички, защото никой не може да ми обясни как точно са я обслужвали и какво толкова са правили, за да се натрупа такова задължение. И то задължение, за което аз не знам! Разбирам, че е моя отговорност да следя къде какви сметки имам, но как може да взимаш пари за нищо и дори да не предупреждаваш клиента, че има неактивна сметка и да не го подсетиш да предприеме нещо с нея - да я закрие ли или каквото той реши? Значи тихомълком банката трупа пари от незнанието, нехайството или заплеса на клиентите си. Евала! И това е практика на всички банки в България, защото мои познати са ми споделяли за същите проблеми с други финансови институции. И сега аз трябва да ги платя тия 40 лв. ей така, за нищото :banghead: ! Каква е тази политика? Ами ако баба ми ми е направила сметка като съм била дете и никой няма спомен, че съществува, това означава ли, че след години ще ме чукнат по главата и ще поискат да им платя, например 2 000 лв., защото се е "обслужвала" през тези години сметката?
zheleva212

Re: За какво обслужване на сметка става въпрос, че начисляват такса в банката и после изнудват хората?

Мнениеот Harmony » 16 Фев 2017, 18:09

Ето още едно потвърждение, че банките винаги печелят :mrgreen: ! За съжаление такава им е политиката - от всяко нещо, дори да ти подадат бланка, да изкарват пари. Ще си платиш и ти таксата и ще пиеш една студена вода.
Аватар
Harmony

Re: За какво обслужване на сметка става въпрос, че начисляват такса в банката и после изнудват хората?

Мнениеот penelopa » 16 Фев 2017, 23:34

Бяха ми открили сметка още като ученичка и там ми превеждаха стипендията от средното училище. И стана точно същото, което си описала - преди 2 години отивам да си открия сметка в същата банка и ми казват, че имам неактивна и че дължа 30 лв. именно от такси за обслужване. Ядосах се, защото съм завършила преди сто години и никой не ме е информирал, че тази сметка не се ползва, а в други банки ако 1 година не се ползва сметката, ти я закриват и те уведомяват. Едни могат да го правят, други не и взимат пари на хората.
penelopa

Мнениеот dejavu » 17 Фев 2017, 10:38

Че не са света вода ненапита, не са банките, те си имат собствени правила и закони и правят каквото си искат с хората. Аз не съм имала такъв случай, гледам да не откривам много сметки и в различни банки, защото наистина се забравя къде какво имаш. Една сметка си ми е достатъчна на мен.
dejavu

Мнениеот Guppy » 17 Фев 2017, 10:47

Тва е практика на много банки по такъв начин да изнудват своите клиенти, което е супер ужасно, на мен също ми се е случвало, накрая могат да те осъдят за тея пари, които са непотърсени! Извиване не ръцете на клиентите.... :roll: Проверете във всички банки, които сте използвали, дали имате сметки.
Аватар
Guppy

Мнениеот vanusha » 17 Фев 2017, 11:42

Никой не ви е виновен, че не сте си закрили сметката. След като една сметка е открита, в нея се дължи всеки месец по определена сума за обслужване, независимо вие ползвали ли сте я или не, това си е бил ваш избор да не я ползвате. Имали сте възможност да закриете сметката, след като сте решили, че не ви върши работа. От там нататък това не е задължение на банката да се занимава с вашата несвършена работа.
vanusha

Мнениеот kulaksazov » 20 Мар 2017, 13:51

Привет!
Ако още не си платила таксата, отиди в банката и пусни ЖАЛБА (не молба), затова, че сметката не е била активна толкова години и неправомерно са начислени "такси обслужване", а също така и че не са те предупредили за неактивност по сметката. При мен се случи същото, пуснах молба, нищо не стана и тогава ме посъветваха да напиша същото, както в молбата, но отгоре да пише ЖАЛБА! За 2 дни ликвидираха начисленията. Иначе трябваше да платя 260 лв. - за няма нищо.
За съжаление vanusha не е права, защото ако банката държи на клиентите си, тя ще ги предупреди за неактивна сметка и за каквото и да било, това винаги има значение за по-нататъшната успешна комуникация! А това, че ти вземат парите, без да правят нищо - си е типично за българина - да прецакаш някого и да му гледаш сеира... :chickencatch:
kulaksazov

Мнениеот Локумът » 20 Мар 2017, 15:03

Жалбата се пуска пак в банката така ли? А ако жалбата изведнъж изчезне, или никой не я признае, после какво следва? Плащане на въпросните пари, нали?
Аватар
Локумът

Назад към Похвали се, оплачи се !