Различните форми на стевията как можем да ги употребяваме?

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Различните форми на стевията как можем да ги употребяваме?

Мнениеот donni » 17 Фев 2017, 14:41

Решила съм да заменя изцяло употребата на захар вкъщи, независимо дали бяла или кафява, със стевия. И за целта проучвам различните форми на растението за каква употреба са подходящи. Има течна, прахообразна, на таблетки, а май може да се отглежда и като стайно растение и листенцата й също да влязат в употреба. Знае ли някой от вас всичките тези разновидности как и в кои случаи е най-добре да се използват? Коя се използва за печене, коя за чай и т.н.?
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Различните форми на стевията как можем да ги употребяваме?

Мнениеот rabotnata pchela » 17 Фев 2017, 14:50

И аз е замислям, често правя на сина ми за училище кекс например и има по чаша и половина две захар в рецептата. Мога ли да заменя със стевия? може би трябва да е в по-малко количество и прахообразна?
иначе като цена знам, че няма пипане и сега като се замислих, май не е добра идея, защото за един кекс ще идат 50 грама от 4 лева. :mrgreen:
Но за кафе, палачинки и места,където се слага по лъжичка, защо да не? :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Различните форми на стевията как можем да ги употребяваме?

Мнениеот Pipilota » 17 Фев 2017, 16:11

Не съм пробвала стевия никога, знам, че е много по-сладка от захарта, ама така и не съм вземала.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Различните форми на стевията как можем да ги употребяваме?

Мнениеот Rali_hr » 17 Фев 2017, 16:38

Аз използвам на прах, защото съм най-свикнала като консистенция, слагам в какаото, в кафето, слагам по съвсем малко, горе долу около половин кафяна лъжичка.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Различните форми на стевията как можем да ги употребяваме?

Мнениеот S_Milenska » 17 Фев 2017, 17:01

течналта съм позлвала пък аз, пак на същия принцип по малко слагам и това е :) Мисля, че няма разлика, както ти е удобно това ще сложиш
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Различните форми на стевията как можем да ги употребяваме?

Мнениеот lini_leni » 17 Фев 2017, 17:06

Течната е подходяща за подслаждането на напитки, а прахообразната може да се използва при приготвянето на печива. Не съм виждала стевия в саксия, но ако намеря, ще си купя задължително :smile: .
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Различните форми на стевията как можем да ги употребяваме?

Мнениеот nefertiti » 21 Фев 2017, 16:06

Добра алтернатива е на захарта, но и с нея не трябва да се прекалява с количествата. Общо взето, какъвто и да е подсладителя - един по-полезен, друг по-малко, но винаги трябва да има мярка, която е по-малка, отколкото би ни се искало.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Различните форми на стевията как можем да ги употребяваме?

Мнениеот annydance » 28 Фев 2017, 11:48

Стевията поне е натурален заместител на захарта, а не като онези изкуствените. Растение, което върши чудесна работа в това отношение. Не знам дали може да доведе до проблем прекалената му употреба, но едва ли някой използва само него, все пак не е много евтино.
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13


Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron