Вярвате ли на съществуването на играта "Син кит"?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Вярвате ли на съществуването на играта "Син кит"?

Мнениеот kalinka-kuku » 21 Фев 2017, 16:32

Тези дни в интернет нашумя статия, свързана с играта СИН КИТ, в която става въпрос за 50 предизвикателства, поставящи изпълнителя в опасни ситуации, а финалът на играта е предизвикателство играча да се самоубие. :shock:
Аз останах много шокирана, когато прочетох, но после потърсих информация за това, дали е упоменато в различни чуждестранни източници и такова нещо нямаше. Всичко явно е ала бала, но все пак ми е интересно вие какво мислите? Мислите ли, че децата участват в такива опасни игри? Ако някое от вашите деца е участвало в такова предизвикателство, какво се е случило в крайна сметка? :?: :?: :?:
Вярвате ли на такива статии, когато ги прочетете във фейсбук? :?:
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Вярвате ли на съществуването на играта "Син кит"?

Мнениеот Lisica » 21 Фев 2017, 16:44

Не мис е вярва, че има игра, която да е чак с толкова сурови правила, по-скоро има някаква, която вече в я измениха и следват някакви глупости предизвикателства.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Вярвате ли на съществуването на играта "Син кит"?

Мнениеот Екатерина.Илиева » 21 Фев 2017, 20:44

Играта наистина съществува и аз си мисля,че е провокирана от филма "Игра на нерви".Опасно е,не позволявайте на децата ви да си направят регистрация,а те ще го направят-от любопитство.
Екатерина.Илиева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Фев 2017, 20:40

Re: Вярвате ли на съществуването на играта "Син кит"?

Мнениеот Rali_hr » 22 Фев 2017, 15:09

Екатерина.Илиева написа:Играта наистина съществува и аз си мисля,че е провокирана от филма "Игра на нерви".Опасно е,не позволявайте на децата ви да си направят регистрация,а те ще го направят-от любопитство.

Играта със сигурност я има, само че аз се съмнявам много, че е толкова страшна, колкото я изкарват и че деца се самоубиват след нея. По-скоро е нещо с тъпи предизвикателства, които търсят трафик.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Вярвате ли на съществуването на играта "Син кит"?

Мнениеот rabotnata pchela » 22 Фев 2017, 15:25

Не знам дали е истина, или не е, но до колкото разбрах, май има някакви предизвикателства, или дали са нашумели след като започнаха статиите или преди това - не знам. Но вече видях някои приятели в мрежата с хаштага. :roll:
Нещо, което обаче не ми харесва, като родител и като човек, това е някой под някаква форма да манипулира мен, семейството ми, детето ми. А тези игри имат такава цел, някой да манипулира друг, който наивно се връзва на това. :!: Което е много, много грозно!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Вярвате ли на съществуването на играта "Син кит"?

Мнениеот Pipilota » 22 Фев 2017, 16:49

Уж син кит нямало, но пък гледам тагове, мисля, че с публикациите се създаде популярност и почна да се обмисля подобен род игри с тъпи предизвикателства.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Вярвате ли на съществуването на играта "Син кит"?

Мнениеот silver933 » 23 Фев 2017, 10:42

Точно тая с този страшен финал стана ясно, че е по-скоро измислица, отколкото реалност, но май има някакви предизвикателства, свързани с играта, но с не толкова фаатлен край,колкото се изписа в интернет пространството. Важното е да се внимава с такъв тип игри и да се мисли много, преди да се предприемат действия, децата трябва да са запознати с опасностите.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Вярвате ли на съществуването на играта "Син кит"?

Мнениеот Andrey » 23 Фев 2017, 11:01

Изобщо не съществува такава игра, всичко стана измислица, след като се появи всичко в интернет като информация, как тази игра убива, взеха да се появяват и постове свързани с нея. До тогава нямаше нищо.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Вярвате ли на съществуването на играта "Син кит"?

Мнениеот PasDeDeux » 28 Фев 2017, 14:51

Колко му е на един болен мозък покрай шума и истерията наистина да създаде нещо подобно? Заради тръпката много хора са способни да отидат до крайности.
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Вярвате ли на съществуването на играта "Син кит"?

Мнениеот rabotnata pchela » 03 Мар 2017, 11:06

PasDeDeux написа:Колко му е на един болен мозък покрай шума и истерията наистина да създаде нещо подобно? Заради тръпката много хора са способни да отидат до крайности.

Според мен точно това се случи, защото след като тръгнаха новините поч1наха и таговете с тоя син кит, явно се измисли в действителност игра, но пък всички, които играха са си живи и здрави. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта