Мислите ли, че боят изгражда?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Re: Мислите ли, че боят изгражда?

Мнениеот nefertiti » 06 Мар 2017, 17:59

Със сигурност съм против. Звучи ми недопустимо и то в 21 век. Хората трябва да се разбират с комуникация помежду си, а не с удари. Боят повече повече да навреди и да доведе до по-сериозни последици. А и ако няма уважение между двама човека за какво говорим? :mad:
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Мислите ли, че боят изгражда?

Мнениеот Monika_Spasova » 06 Мар 2017, 19:14

nefertiti написа:Със сигурност съм против. Звучи ми недопустимо и то в 21 век. Хората трябва да се разбират с комуникация помежду си, а не с удари. Боят повече повече да навреди и да доведе до по-сериозни последици. А и ако няма уважение между двама човека за какво говорим? :mad:

Явно става въпрос за възраждане на ценностите от миналото и сплотяване на семейството, според руснаците. :) но колкото и да трябва да сме им признателни за нашето минало, мисля, че все още те са там някъде останали. Не може да се поощрява боя и един вид - един път годишно може повече, по-слаб бой може и редовно.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Мислите ли, че боят изгражда?

Мнениеот Andrey » 07 Мар 2017, 11:32

Какво да кажем, освен че Руснаците отново си живеят в техния собствен свят. Не подкрепям боя, особено пък един вид "благословен" такъв, айде да се случи веднъж как да е, ама да бъде одобрен и поощряван и да се казва, че може си е направо безумие.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Мислите ли, че боят изгражда?

Мнениеот rabotnata pchela » 20 Мар 2017, 19:58

Не знам как може някой да има сърце, малка душичка да бие, сериозно! Разбирам както и друг път съм казвала един шамар, ама да биеш и то стабилно, удар след удар, това е извратено инаправо унищожава детето.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Мислите ли, че боят изгражда?

Мнениеот miron » 21 Мар 2017, 13:52

Едно време ни налагаха като прани гащи, как ли не са ме помилали нашите.. и това си беше в реда не нещата, и ние като братята руснаци сме мислили, че това е начина на възпитание с бой и наказания. Сега вземат да се оправят нещата, но пак играят шамарите. Аз не бих бил детето си, учим ги тях да не бият по-слабия, а ние направо се гаврим с тях.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Мислите ли, че боят изгражда?

Мнениеот Stark » 21 Мар 2017, 15:58

Твърдо против съм! Мен никога не са ме били родителите ми и имат уважението ми, винаги са ми говорили и сме се разбирали! Но подобно ужасно отношение е отвратително, да се пребиват децата за да бъдат дисциплинирани... смешно и гнусно е!
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Мислите ли, че боят изгражда?

Мнениеот Kremiliya » 21 Мар 2017, 16:20

Изгражда едното голямо няма нищо. Това изгражда боя, не виждам как може някой да си млати децата и да иска да ги изгражда. Моя баща много биеше брат ми, резултата е че брат ми е много агресивен сега...
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Мислите ли, че боят изгражда?

Мнениеот Snejna » 22 Мар 2017, 13:11

дО ПРЕДИ 15 ГОДИНИ БОЯ СИ БЕШЕ НОРМАЛЕН НАЧИН ЗА ОТГЛЕЖДАНЕ НА ДЕЦАТА. Сега обаче родителите взех ада виждат отражението от насилието, което са преживявали и все пак има все още хора, които бият децата си. За мен това е начин да покажеш слабост, а не да покажеш сила и възпитание.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Мислите ли, че боят изгражда?

Мнениеот *Пролет* » 12 Дек 2018, 17:05

Насилието как точно изгражда човека?! Интересно ще ми е някой да обясни подробно. Насилието, освен страх, не изгражда нищо повече. Как ще осъзнае детето че нещо не е наред, или по-точно какво и защо не е наред.
Да, понякога сигурно е трудно да се въздържиш. Ако 5 пъти си повторил едно и също нещо. Ако си смазан от умора. И все пак, не е това начина.
Аватар
*Пролет*
 
Мнения: 103
Регистриран на: 08 Ное 2018, 12:47

Re: Мислите ли, че боят изгражда?

Мнениеот Matilda » 14 Дек 2018, 11:17

Сигурно преди 20-30 години се е вярвало в това. Обаче освен страх, боят нищо друго не изгражда. Не посягам на детето си и никога не бих. Обаче мен са ме ошамарвали като дете - не е било често, но си спомням случаите и да си призная, освен страх и унижение, друго не помня. С детето трябва да се говори, да му се обяснява защо и как, а не да се третира като животинче за дресиране.
Matilda
 
Мнения: 115
Регистриран на: 10 Дек 2018, 12:14

ПредишнаСледваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта