Може ли трезвеността да е вредна?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Може ли трезвеността да е вредна?

Мнениеот Ваня Стойчева » 23 Фев 2017, 12:48

Всички казват, че да се пие алкохол е лошо, но има ли опция, в която ако изобщо не пиеш, също вредиш по някакъв начин на тялото си. :roll: Все пак по чаша - две вино били полезни, а ако изобщо не пие човек? Кое е по-добре 100% трезвеник, или да се пийва по малко? :mrgreen:
С мъжът ми постоянно спорим, той не близва алкохол, аз пия понякога по чаша вино, казвам му - полезно е да се пийва по малко, той не стига, че не пие, но и не иска да вижда другите как пият, когато имаме гости, много често (особено ако са му под някаква форма подчинени), забранява да има алкохол на масата, дори и вино или бира.
Каза да го убедя, че съм права. :mrgreen:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Може ли трезвеността да е вредна?

Мнениеот rabotnata pchela » 23 Фев 2017, 13:09

Ванче,м и аз съм чувала като тебе, както се казва = малко да се пийва е полезно! Тук не говорим за някакви изпълнения ежедневно да се пие каквото и да е било, но чаша вино няколко пъти седмично е супер, 2 бири също, да изпиеш 50 грама ракия в петък също е добре. Мисля, че обаче, хората смятат, че когато пиеш или се напиваш като животно, или един вид - трябва да ти е като за последно. :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Може ли трезвеността да е вредна?

Мнениеот Ваня Стойчева » 23 Фев 2017, 13:12

О, да тук изобщо не става въпрос да се променят навици така, че да стане алкохолик и видиш ли всеки ден да иска да пийва, иначе е обречен. :) Аз пия вино рядко - примерно през вечер, по една чаша червено вино, нищо повече, не се наливам до припадък, няма пиянски изпълнения. Дразня се на коментарите, че едва ли не съм пияница. Казах му, че по малко е полезно, но той, с него човек на глава не може да излезе! Никога не е пил!
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Може ли трезвеността да е вредна?

Мнениеот mix_twix » 24 Фев 2017, 11:50

Всичко по малко е полезно, за ползите от пиенето на чаша червено качествено вино отдавна се говори, но чак да е един вид за предпочитане от трезвеността не мисля, всеки може да прави това, което го кара да се чувства добре,а ко не влиза в опасни граници. :)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Може ли трезвеността да е вредна?

Мнениеот Локумът » 24 Фев 2017, 13:22

Той хубаво не пие, ама що ти мрънка. :mrgreen: Да няма лоши спомени от детството, че е такъв тотален анти-алкохолик. ;) Не е готино да се напиваш, факт, ама да си пийенш една ракия, малко вино, едно друго, не пречи, ако е в разумни границиц. Все пак пази сърцето,убива паразитите (кой би живял в ракия)? Укрепва имунитета, едно друго.. накарай го да опита поне едно качествено вино, да види къв е кеф. :mrgreen:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Може ли трезвеността да е вредна?

Мнениеот analizatorka » 01 Мар 2017, 23:12

Няма как трезвеността да е вредна. Алкохолът не е жизненоважен, та липсата му да предизвиква някакви вреди на организма. Като не иска да пие човека, да не пие. Ама да се налага на другите все едно е Господ и да определя дали да се пие ми се вижда малко прекалено.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Може ли трезвеността да е вредна?

Мнениеот nefertiti » 06 Мар 2017, 17:51

Нищо крайно не е на добре.. ключът е в баланса. Но все пак по-добре без никакъв алкохол, отколкото да се напива като за последно. :grin: Представи си да имаше такъв мъж..определено твоят вариант е по-добър. :lol:
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Може ли трезвеността да е вредна?

Мнениеот Monika_Spasova » 06 Мар 2017, 19:41

Трезвеността е за предпочитане много ясно, но и да се мрънка не е добре. Но все пак и Господ е направил вино, а не вода. :lol:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Може ли трезвеността да е вредна?

Мнениеот Ваня Стойчева » 07 Мар 2017, 17:17

Да и аз се радвам, че не е пияница, но ме е хванал за по една чаша вино, която не пия и всяка вечер. Моя приятелка ми се оплаква, че мъжа й пие много, аз й се оплаквам, че моя не близва... :lol:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Може ли трезвеността да е вредна?

Мнениеот nefertiti » 07 Мар 2017, 17:51

Ваня Стойчева написа:Да и аз се радвам, че не е пияница, но ме е хванал за по една чаша вино, която не пия и всяка вечер. Моя приятелка ми се оплаква, че мъжа й пие много, аз й се оплаквам, че моя не близва... :lol:


Всеки с проблемите си. :lol:
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта