Сарми - кой как ги прави?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Сарми - кой как ги прави?

Мнениеот fawla » 23 Фев 2017, 15:29

Приятелят ми много обича сарми и искам да му направя за да го зарадвам, скоро имаме годишнина и мисля да загърбя романтиката и пастата и да заложа на нещо класическо, а именно - сармите.
Никога обаче не съм приготвяла и дори не ги обичам особено много, но след като той иска всичко ще направя, за да се науча. Ще кажете ли как правите сармите, задължително ли е да са толкова дребни, или могат да са по-едри? :?:
На мен ми харесва идеята като чели да са по-големи и хората да се наядат нормално с тях, а не да са като шотове. :roll:
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Сарми - кой как ги прави?

Мнениеот уморена » 23 Фев 2017, 16:37

Аз скоро се научих да ги правя, както свекървата ме е учила.
Запържвам лук, половин килограм кайма, слагам чаша и половина ориз (ти трябва да намалиш количествата, аз готвя за 4-ма възрастни, 3-ма от които мъже). Овкусявам със сол, чубрица, червен пипер, слагам една чаша вода. :) когато ориза поеме водата почвам да навивам сърмите, пека ги в гювеч, като наливам останалата вода, която трябва. МНого лесно ястие са си сърмите, само че им трябва играчка да се навият.
уморена
 
Мнения: 158
Регистриран на: 29 Авг 2016, 15:34

Re: Сарми - кой как ги прави?

Мнениеот mix_twix » 24 Фев 2017, 11:20

И аз съм голям фен на сармите, особено на лозовите, зелевите не ги тача толкова.
Лозовите ги прави баба ми само, не знам майсторлъка, но слага в сместта малко нарязана асуха чушка, голям кеф е! Останалото ще е както е казно по-горе, то май всички се правят по един и същи начин.
Иначе и на мен не ми харесват гръцките и постните, които се правят по Бъдни вечер, само с ориз и лимон, безвкусни и кисели са ми, сякаш са киснати в кисело мляко, но в лошо такова. :roll:
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Сарми - кой как ги прави?

Мнениеот sofi_black » 01 Мар 2017, 18:23

Аз повече харесвам сармичките не с кайма, а с парченца месо. И много ми е неприятно един голям зелев лист и вътре една лъжичка пълнеж.
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Сарми - кой как ги прави?

Мнениеот Kaya » 05 Мар 2017, 09:52

sofi_black написа:Аз повече харесвам сармичките не с кайма, а с парченца месо. И много ми е неприятно един голям зелев лист и вътре една лъжичка пълнеж.
И това ли правят! Аз също обичам големи сърми, слагам по една супена лъжица пълнеж и завивам, предпочитам лозовите. С парченца месо не съм опитвала, но сякаш си ги предпочитам с кайма, както си знам от баба. :mrgreen:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Сарми - кой как ги прави?

Мнениеот fawla » 29 Мар 2017, 15:13

Правите ли със лапад? Сега май с аголям хит, а никога не съм опитвала, как се приготвят? по същия начин ли?
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Сарми - кой как ги прави?

Мнениеот kalinka-kuku » 29 Мар 2017, 15:39

fawla написа:Правите ли със лапад? Сега май с аголям хит, а никога не съм опитвала, как се приготвят? по същия начин ли?

О, да аз правя, просто попарваш за няколко минути листата лапад, за да станат гъвкави, сместа е по желание - постна или с месо. На мен лично най-вкисни са ми лозовите сърми, с лапад не ми допадат, но пък приятеля ми ги харесва много и приготвям.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Сарми - кой как ги прави?

Мнениеот vanusha » 29 Мар 2017, 19:34

С лапад и аз не съм правила, но мисля, че лозовите няма да може да ги замени нищо в сърцето ми. В сърцевината им на лападовите предполагам,ч е повече ще подхождат гъби и ориз, вместо кайма. :roll:
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Сарми - кой как ги прави?

Мнениеот Paladin » 11 Юли 2017, 09:36

Ял съм с листа от червено цвекло, супер вкусни се получават. Всяка една вариация си има по-особен вкус, но и на мен са ми най-вкусни лозовите, може би защото ги свързвам с главната асоциация какво са туй сърмите. :)
Paladin
 
Мнения: 109
Регистриран на: 19 Апр 2017, 09:33

Re: Сарми - кой как ги прави?

Мнениеот S_Milenska » 11 Юли 2017, 10:08

На мен със зелеви листа ми харесват най-много. Даже понякога правя с прясно зеле, и те не са лоши. Отделям си листа от зелката и ги варя за около 10 минути в гореща вода (слагам листата след като водата е завряла). След 10 минути, когато са готови листата ги изваждам от водата и оставям да се охладят, за да мога да ги пипам спокойно. ПРез това време си правя пълнежа:
Задушавам 1 глава лук, 2 моркова и 2 чушки всичко нарязано на дребно, когато омекнат зеленчуците добавям каймата и я бъркам, докато се раздребни. Слагам подправките - чубрица, сол, черен пипер, червен пипер и 4-5 с.л. доматено пюре или два домата нарязани на ситно и след 2-3 минути слагам 1ч. ориз , заливам с 1 чаша вода и разбърквам за 5 минути, докато водата се поеме почти цялата от ориза. Махам от котлона и идва време за пълненето. Изчиствам дебелата част на зелено и слагам по 1 с.л. от пълнежа. Нареждам в гювеч или в тенджера, на която на дъното съм обърнала една чиния. Заливам с още 2 чаши вода и слагам да се пече, ако е гювеч, или да се вари, ако са на котлона.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта